Jump to content
dandy

трансмисионно масло CR-V RD1

Recommended Posts

Здравейте колеги,

искам да си сменя маслото на скоростите в горепосоченият модел Хонда с ръчни скорости. Нямам оплаквания относно шумове или превключване между предавките, просто имам навъртяни над 70 000 км а и незнам в Италия кога е сменяно изобщо и реалният изминат пробег....ако не е сменяно никога ще е на 325000км. Попаднах само на една "градивна" тема със спорни коментари и разнопосочни мнения относно вида на маслото в скоростите. Основно притеснение са ми материалите използвани в скоростната кутия на овехтялата ми кола. Четох за някакви полимерни части в синхронизаторите, които се развалят от "новото" масло HONDA MTF3 Най-сигурно ще е хората сменяли маслото си и изминали повечко километри с новото да споделят впечатления и вида на използваното масло. За сега клоня да купя MTF 3 това препоръчват, но може би е за моделите създадени, когато са "разбъркали" и новата формула на HONDA MTF...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са дали в раководството

https://honda-solaray.bg/product/351/transmisionna-technost-honda-mtf-3-1l.html

Не вярвам да са направили масло да прецаква скоростните кутии,освен този синхронизатор да не е бил предварително така.

По-вероятно да се прецака от несмяна на масло .

Две Хонди 1ген с ръчка знам при които смяната е дала положителни резултати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, dandy написа:

HONDA MTF3

:thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно към fenabg относно Yacco масла съм много доволен, впечатленията са ми от използване в моторите ми(на две колела не ДВГ). В препратката към темата видях Масло за ръчни предавателни кутии SAE75W-80 BVX 500X, как е по параметри спрямо HONDA MTF 3? Навсякъде се коментира, че маслото използвано при CR-V RD1 е с по-нисък вискозитет и за алтернатива посочват използване на двигателно...

 Благодаря за отговорите на KARPERA и JHM, щом практиката показва липса на проблеми при използването на "новата" формула остава като вариант. Относно смяна на някакъв пробег при нормално каране има ли препоръка за ръчните кутии?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно смяната пише го в ръководството, ако има кой да го прочете.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, dandy написа:

Навсякъде се коментира, че маслото използвано при CR-V RD1 е с по-нисък вискозитет и за алтернатива посочват използване на двигателно...

 

Това е така, за ск. кутия проектирани през 90те.Аз на моя сивик го сменям веднъж на годината с двигателно 10w40. Няма никакви проблеми. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...