Jump to content
stosto

Спирачни дискове

Recommended Posts

Здравейте. Дойде време да сменя спирачните дискове на Акорда. Знам, че е писано много във форума, но бих желал да споделите мнение дали съм се ориентирал правилно. Желая да закупя нещо качествено и здраво, което да ми служи максимално дълго. Спрял съм се на този модел дискове и накладки след много четене и препоръки. 

 

http://ebcbrakes.bg/products.php?pid=82667

 

http://ebcbrakes.bg/products.php?pid=109866

 

Ще бъда благодарен, ако хората, които ползват тази марка споделят мнение дали са доволни и дали това е правилният размер на дисковете. Карам Honda Accord 2.2 cdti седан от 2004та година. Всички мнения или критики са добре дошли. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като си дал и накладки,мнението ми за марката аз съм с този модел от  скоро

1650630809_2.thumb.jpg.4de649312a46f5b48aae276238f3890c.jpg

много добре спират,не свирят.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stosto

Колега, а защо си избрал дискове точно USR-серията? Те са за спортно каране по принцип...

За USR-серията дискове, аз бих избрал накладки Yellowstuff.

Иначе, за нормално каране, пре - пре достатъчни са OE-Replacement серията дискове, в комплект с накладки Greenstuff. Двойно по-евтино и напълно достатъчно.

 

Но... Всичко зависи от целите ти и стилът на каране...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! Преди 3-4 хил км сложиш отпред и отзад АТЕ дискове+накладки. Доволен съм от спирането в момента, като единственият проблем е, че предна дясна се разсвири на умиране. Не съм намерил време да сваля накладките и да гресирам пак с медна грес. Предполагам, че не съм я направил като хората, защото ми беше последен диск с накладки и вече бях се напрегнал доста с болтовете, които нямаха развиване... :D 

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Реших да пиша каква е промяната след смяната на дисковете. Колата спира в пъти по-добре според моите разбирания. Няма вибрации, шумове, свирене и т. н. Дават гаранция, че са оригинални(на кутията пише, че всичко е правено в UK. Изключително съм доволен от представителството на EBC. Хората ми направиха пакетна отстъпка и общо платих 580 лв за дисковете и накладките(реалната им цена беше около 700 лв) . Пристигнаха за една седмица от Англия. Ще пиша ъпдейт след няколко месеца като навъртя повече километри. Надявам се да няма проблеми. Дано съм бил полезен на хората, които са се ориентирали към тази марка защото сме играли филми с дисковете на колата на баща ми(Nissan X-trail 2.2 dci 2004 година) и бяхме попаднали на ментета, които доведоха до разваляне на едната главина и след всичко това цената пак излез на същата. 

 

https://prikachi.net/image/w9Syh

 

Редактирано от stosto
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм наясно, може ли повече информация как се е развалила главината от менте диск? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Mkilla написа:

Не съм наясно, може ли повече информация как се е развалила главината от менте диск? 

Дисковете се бяха изкривили толкова много за 1000 км и поради силните вибрации бяха развалили лагерите на главината. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, stosto написа:

Реших да пиша каква е промяната след смяната на дисковете. Колата спира в пъти по-добре според моите разбирания. Няма вибрации, шумове, свирене и т. н. Дават гаранция, че са оригинални(на кутията пише, че всичко е правено в UK. Изключително съм доволен от представителството на EBC. Хората ми направиха пакетна отстъпка и общо платих 580 лв за дисковете и накладките(реалната им цена беше около 700 лв) . Пристигнаха за една седмица от Англия. Ще пиша ъпдейт след няколко месеца като навъртя повече километри. Надявам се да няма проблеми. Дано съм бил полезен на хората, които са се ориентирали към тази марка защото сме играли филми с дисковете на колата на баща ми(Nissan X-trail 2.2 dci 2004 година) и бяхме попаднали на ментета, които доведоха до разваляне на едната главина и след всичко това цената пак излез на същата. 

 

https://prikachi.net/image/w9Syh

 

 

За тази цена остава и да няма отстъпка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@stosto, мерси за отговора. Помислих си го но не вярвах, че може да се кара така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Конкретно този модел на Нисан има хроничен проблем с главните и дисковете, но няма да навлизам в подробности, защото не е за този форум. Казах го в контекста до какви главоболия може да се стигне от некачествени дискове

Редактирано от Pavel_Pavlov
Предходно мнение не се цитира

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на Нисана, както и на Хонда блокират водачите, и от там се износва накладката накриво, а това води и до криви дискове.

Разбитите лагери на главината са или от "дошло им е времето" или от криви джанти (аксиално или тангенциално)

Ако не е добър гумаджия и джантата е удряна странично гумата не подскача влиза/излиза по оста.

 

Както и да е не искам да спорим.

Аз съм имал два такива х-трейла и докато не се се почистят водачите добре и да се сменят маншоните няма оправия.

Дори за да се извадят водачите се нагрява апарата до червено за да се раздвижи водача.....

Ако не излезе се пробива дупка странично 6мм и се избива водача. После се нарязва резба и се затапва с болтче.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...