Jump to content
dementor

УЖАС - вибрация във волана!

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте! Карам сивик купе 94 -та. Имам вибрация във влоана, която се появява само при спирачка! В опит да поправя проблема смених: -спирачни дискове;/били криви/ -накладки; -джаните; /казаха, ми, че не пасвали хубаво на главините/ вече съм с хондовски джанти! -сложих нови гуми; /старите вероятно били криви/ -смених кормилните накрайници! /можело да е от тях/Не съм проверил единствено спирачните механизми, незнам как да разбера дали те не задържат!?От всичко сторено вибрацията леко намаля, ама си я има и аз просто незнам какво да сменя! вече се набутах със около 650 лв. Моля дайде съвет какво да правя и в крайна сметка кой майстор би се наел да погледне да даде точна диагноза и да даде гаранция, че като направи поредния ще реши проблема?! P.S.ПОЛУДЯВАМ!

Редактирано от dementor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В хирургията за Хонди - 0877246632 - Сашо ( Омбре)намира се на 50м от автогара Юг..... обади се и си запиши 4аси ти гарантирам че щес и тръгнеш без проблем и естествено доволен от колата и живота :starwars:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest chopper1969
Отговорено (Редактирано)

Всичко това което си сменил по предницата ли е?Защото при мен се оказа от крива джанта и гума от задните, а тресенето идваше от пред, бях готов да се закълна че е от предницата ама не беше от нея , може да е от задните дискове(барабани) , ако са криви...

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Всичко това което си сменил по предницата ли е?Защото при мен се оказа от крива джанта и гума от задните, а тресенето идваше от пред, бях готов да се закълна че е от предницата ама не беше от нея , може да е от задните дискове(барабани) , ако са криви...

Колата и аз съм я виждал, пича е сменил гуми и джанти. Опитах се да помогна, но и за мен проблема е мистерия. Дори му дадох моите гуми и метални джанти, които са оригинални на Хонда и май пак не помогна! :) Моето предположение е, че може да са криви новите дискове, но се чудя как може да се искривят, като момчето кара много бавно и внимателно. Някой има ли идея как може да се проверят новите дискове, дали са криви. Проблема го има само при спирачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не се провери спирачния провод...ако има някаква гадост вътре може да е от нея....аз така карах едно рено 19 и беше оттам проблема. В града спираше супер...обаче на извънградско хем не спираше хем тресеше здраво....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак държа на своето, насочете се към задните а не към предните спирачки !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто новите дискове са гадни и също са криви или не са ти изчистили главината на мястото, където ляга диска и стоят накриво...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш че си сменил кормилните накрайници.Имах същия проблем, смених дисковете - вибрациите намаляха, но се усещаха.Смених и външен кормилен накрайник, но след като при Омбре ми оправихаи накрайника, който влиза в сервото за волана (ама как го обясних,а) нещата заспаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

накрайника, който влиза в сервото за волана.колега я обясни,че ми стана интересно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tiholov
Отговорено (Редактирано)

Колегата сигурно има превид вътрешния накраиник, този който е към рейката.

Редактирано от tiholov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ivoboy_stz

Не съм много компетентен ама не би ли могло проблемът да идва от износен тампон на двигателя, независимо че тресенето се появява само при спиране? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много компетентен ама не би ли могло проблемът да идва от износен тампон на двигателя, независимо че тресенето се появява само при спиране? ;)

Тогава ще се появява тропане при тръгване! Не е от тампон на двигателя, тресенето идва само във волана при спиране. Поне с такова впечатление останах като говорих с колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин с Марк Антоний, махнахме едната джанта, оказа се, че спирачния диск не прилепва плътно върху главината, луфта е осезателен. Преполагам, че може би заради него се появява тази вибрация?! Обаче там където диска и главината се допират май не евъзможно да има изкривяване, освен, ако производтсвено или главината или диска не са криви !? Как мислите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Точно така.....като имаш проблем и докато не си изцапаш ръцете, няма да намериш решението. Само с писане не става :) Не съм чувал до сега за фабрично крива главина, но за криви дискове да. Но все пак е най-добре да се свали диска и да се провери дали е прав, това поне е лесно. Да се провери също дали няма мърсотия зад него върху главината, което ще попречи на плътното му и правилно прилягане. Което е трябвало да направи впечатление на майстора, който ги е слагал......но както и да е! :) И когато се увериш, че няма проблем при нито една от двете повърхности и като се сложи диска, че приляга плътно върху главината, да се сглоби наново и пак пробваш за вибрации.п.п. Един от колегите беше писал за този проблем да го проверите. Като следя мненията до сега се убеждавам, че явно тук има доста хора с разнообразен и богат опит. Хубаво е, че си помагаме :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм! Оказва се, че въпросния луфт неможе да предизвиква вибрации. Той се обирал от шпилките, които държат джантата! Обаче, един майстор откри, че втулките на горния носач имали луфтове, та можело да е от това, щото и този майстор потвърди, че дисковете ми не били криви.След смяната на въпросните втулки ще имам абсолютно здрава предница, защото всичко развалено вече е сменено! Интересно ми е дали ще спре а вибрира!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм че няма да спре...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Това със задните дискове и аз ще го проверя защото съм правил всички описани упражнения от автора на темата и въпреки, че вибрацията намаля много, при висока скорост и при по позагряли спирачки пак тресе леко .Обаче провери си дали ти е почистена главината добре , както вече каза демона . Важно е защото наблюденията са ми че се понасабира доста ръждичка там , а трябва да е чисто до бласък .. отклонение там от една стотна от мм се получава десетета от милиметъра във края на диска, където е спирачния апарат, а това е достатъчно за да тресе.... Дали са криви дисковете може да провери стругар ..те си имат т.н. часовник, с който проверяват повърхнината ...Не изключвайте варианта новите дискове да са криви или изкривени :thumbs1: при мен се случи на 500 км. след като карах 300км. много внимателно както беше по инструкция ....

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз имам апсолютно същия проблем с новите дискове искарах 3 месеца разработих ги както пише в указанието 300км аз ги жалих 400 и пак започна да тресе волана ходих и ги шлаифах на ВСИ в пловдив там имат специална машина за това смених и нови наклатки от същтата марка но тресенето само понамаля малко явно проблема е от другаде сега ще престържа и задните да пробвам ако някои открие проблема нека пише (дисковете и наклатките ми са делхи)

Редактирано от nakata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам апсолютно същия проблем с новите дискове искарах 3 месеца разработих ги както пише в указанието 300км аз ги жалих 400 и пак започна да тресе волана ходих и ги шлаифах на ВСИ в пловдив там имат специална машина за това смених и нови наклатки от същтата марка но тресенето само понамаля малко явно проблема е от другаде сега ще престържа и задните да пробвам ако някои открие проблема нека пише (дисковете и наклатките ми са делхи)

обикновено горепосочената фирма създава проблем със консумативите си ама мисля че подобна тема за дискове и накладки имаше доста подробна и обширна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дайте съвет и на мен: като спирам на прав път от 130км/ч почти не усещам нищо във волана но ако спирам от 180км/ч тресе така че ще го изтърва... ;) Интересното е че усещам с тялото си импулсите докато спра до 0 :worthy:

Редактирано от chopper1969

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от превъзбуждане ,че караш колата на предела на възможностите й е ... следващия път просто я карай в заводско предписаните норми и няма да има вибрация :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от превъзбуждане ,че караш колата на предела на възможностите й е ... следващия път просто я карай в заводско предписаните норми и няма да има вибрация :D

Неееее, леките импулси при спирането ги усещам и при леко градско каране ;) Сякаш деиства ABS, а нямам такъв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана дума за волани в темата, моят нещо надува свирката. Сякаш хидравликата свири. Казанчето е пълно, а скърца като метал върху гума. И в двете посоки. Това нормално ли е на 6gen-ките или да се паникьосвам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата сигурно има превид вътрешния накраиник, този който е към рейката.

Точно този.Имаше луфт в него.След едно бързо рециклиране вече 20-30к км нямам никакви проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам такъв проблем.Като спирам от 60-70 започват да се усещата леки вибрации и така до 0км. Освен това когато карам на 2ра на около 2000-2500 оборота се усеща едно почукване на педала като ABS но това е на газта. Предполагам има луфт някъде но понеже имам много скромен опит в ремонтите ви моля за Експертен съвет !!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,аз имах подобен проблем.След като сложих летните гуми и покарах малко с тях след поредното блъскане по дупките ми изправиха предна дясна лята джанта,колата заспа.След известно време почна пак да ми тресе волана при 130 км/ч и след като се помислих,че отново съм изкривил същата джанта се върнах при гумаджийте да ми проверят и двете предни джанти.Оказа се че предна дясна гума се изметнала леко и след смяна на местата на предните 2 джанти Лява с Дясна и баланс на проблемната(гума) Сивика заспа и спря да тресе.Тва го предположиха и гумаджийте евала за което ще мина да ги почерпя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз имам някакви вибрации при скорост около 110 км/ч които при 120 изчезват.Има слаби вибрации и във волана.Вероятно става дума за криви гуми,тъй като алуминиевите джанти са абсолютно нови.След обяд ще ида да сменя гумите.Имал съм подобен случай с Маздата.Възможно ли е това да се дължи и на нещо друго? Гумите са балансирани, но явно при по-висока скорост се проявява този ефект.Забелязал съм за коли ,които стоят по автокъщите с меки гуми последните деформират и искат смяна.

Редактирано от doctorvlad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е стара темата ама тъй като обещах да дам отговор ето го и него:Смених двата горни носача, рейката и шарнири на долните носачи и сега вибрация няма никаква и с над 120 км/ч също няма никаква вибрация, но тъй като смених тези неща на един път не знам точно кое е допринесло за премахване на вибрацията. Но сега съм супер доволен и си перим яко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кви пари ти излезе това удоволствие

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам същия проблем.Това може ли да бъде причинено от различен размер на гумите от зад съм с 195/50 /15 а отпред съм с 175/60/13????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мисля,че открих решение за вибрацията във волана си при интензивно спиране с над 60 км/ч,оказва се тривиално,смазване,къде точно ли?При мен гресиране на пиновете-водачи на предните спирачни апарати,всичко си дойде на място,спирам плавно,без вибрация :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем при спиране но много много не ме вълнуваше. Та дойде време да оправя предницата - маншоните на горните носачи бяха за смяна. Купих 2 чистно нови носача - ови нещо леките типове в магазина ги объркаха и тъй като колата беше разглобена в Бургас а носачите бяха от София трябваше някък да се оправи бързо. За това купих само 2 маншона. Вчера след като прочетох темата и реших да видя дали е изчезнал проблема - да всичко е ОК вече ( при мен беше това решението на проблема ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега не знам дали си оправил проблема сега ще ти кажа възможните причини дискове ментета смених два комплекта некачествен монтаж всичко трява да се излъска като ново когато се монтират дисковете задължително с нови накладки но преди това провери вътрешните карета дали имат луфт това е от много голямо значение успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така.....като имаш проблем и докато не си изцапаш ръцете, няма да намериш решението. Само с писане не става ;) Не съм чувал до сега за фабрично крива главина, но за криви дискове да. Но все пак е най-добре да се свали диска и да се провери дали е прав, това поне е лесно. Да се провери също дали няма мърсотия зад него върху главината, което ще попречи на плътното му и правилно прилягане. Което е трябвало да направи впечатление на майстора, който ги е слагал......но както и да е! ;) И когато се увериш, че няма проблем при нито една от двете повърхности и като се сложи диска, че приляга плътно върху главината, да се сглоби наново и пак пробваш за вибрации.п.п. Един от колегите беше писал за този проблем да го проверите. Като следя мненията до сега се убеждавам, че явно тук има доста хора с разнообразен и богат опит. Хубаво е, че си помагаме ;)

И аз имам подобен проблем.когато ускорявам на втора при 2500-2800 оборота колата ми започва да тресе,не много ама дразнещо.педала на газта също вибрира.при спиране все едно имам АБС ,но нямам.дори не всеки път.по-скоро рядко го прави, но искам да го оправя.някой ще ми каже ли точно какво да направя ,че от 2 седмици я имам тази кола,и толкова и се радвам,но проблемите не спират.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забравих да кажа ,че преди седмица сменявах вътрешно каре и маистора ми каза че е сложил втора употреба защото новите били ментета.обаче и преди това а и сега,когато размърдам чашката на карето,има луфт доста по-голям от този на лявото каре.да не би да има разбит лагер на изхода на диференциала и луфта да е от това,а вибрацията да е от крива полуоска-която маистора сигурно е сложил и със сигурност е втора употреба?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хайде помагайте ,моооооля

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готин, темата е за вибрация при спирачки - що не си направиш тема ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готин, темата е за вибрация при спирачки - що не си направиш тема ???

защото спирачките нямат нищо общо.вибрацията е най-вече при УСКОРЕНИЕ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно затова... ;);););)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и защото проблема ми е същия като на outoflimit.затова не отварям нова тема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...