Jump to content
Sign in to follow this  
prissnr

Въпроси за настройка на VTEC engagement point

Recommended Posts

Здравейте

Имам Акорд с K24, на който както знаете VTEC-а се активира адски късно - 6800об. Знам, че е възможно и искам някъде да свалят точката до 4500-5000об като основната причина ми е, че ми се струва тъпо да го имам, пък да не го използвам. Да си призная по-скоро търся кефа от включването, но и някое друго конче няма да е лошо да се появи.

Търся доста време информация какво представлява това 'чипване' в български и чужди форуми но не намерих отговор на всичките си въпроси. (извинявам се ако има, но не открих такава тема)

• Какво представлява тази настройка - добавя се нов чип, подменя се софтуера, добавя се контролер с който аз да го променям, или нещо друго? Виждал съм че се продават такива контролери в ebay, но само те ли са вариант, как се слагат?
  • Колата колко различно се усеща после - звук, вървеж?
  • Може ли да е опасно за двигателя, да стопи клапаните например?
  • Задължително ли е да я качвам на dyno ако не търся оптимални резултати?
  • Има ли сервизи в София, които се занимават с това и ориентировъчно какви пари взимат?

ПС. Говорим за чипване на стоков автомобил без други интервенции преди това

с търсачката става по лесно

Posted (edited)

Благодаря, чел съм точно тази тема неведнъж и както казах горе по никакъв начин не отговаря на въпросите ми

Edited by prissnr

Ясно е, че на готово е по лесно ама по тая тема колкото изписано има сигурно за маслата толкова няма.
700лв струва ремапа потърси в интернет HPP Garage и се свържи с тях за повече инфо.

• Upvote 3

Не става само със свалянето на активиране на в-тек. Трябва и други неща да се барат. Най-лесно става с наливането на готов файл, може с дино, може и без. Файловете са горе долу едни и същи за всички 7-ма генерация к24-ки.

В HPP това ли правят, наливат нов файл? Как се прави това всъщност, през OBD-то или се сваля компютъра?

И какви са тези допълнителни модули за които се говори, нещо за хардкор тунинг и ли е само?

Налива се нов файл през ОБД-то. Ако няма да се сменят карантии това с модулите/друго еку е неоправдано ценово според мен.

Не е толкова лесно, колкото се описва тук - налива се файл, създава се впечатление че е копи/пейст през ОБД буксата, само че не е.
ЕКУ-то е заключено и има защита, за 7-ма говоря.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Upvote 1

Posted (edited)

Най-лесната част е флашването. Файла е трудната част, или поне създаването му. Паролите на ЕКУ-то изобщо не ги коментирам, тях все едно ги няма. Проблемът е ако нещо стане по време на писането. Тогава компа трябва да се съживява на масата.

Който има желание да се пробва в създаването на файл и иска да си го качи на колата да ми пише, без проблем мога да флашна всяка 7-ца бензин. Разбира се рисковете от кофти файл са си негови.

Edited by jijane

Това е доста рисково да не кажа 100% счупен мотор ако се пипа от някой който не се е занимавал с това.
Рефлаш файла на Сергей за сега е най читав и определено си заслужава. Не си рискувайте живота на мотора, няма да успеете да направите дори близко до на Сергей "творението"

• Upvote 1