Jump to content
Georgiev crv

ПТП (счупен парктроник)

Recommended Posts

Здравейте, да споделя нещо с малко въпроси. Днес една кола пред мен спря рязко, аз успях да спра без да я блъсна, но младежа зад мен не успя и ми нацели бронята (тук е момента да спомена, че другата кола беше жалка гледка откъм броня и маска). За радост, моята кола се размина с леко вдлъбната и надраскана броня на едно място, и за жалост - строшен заден фронтален парктроник... За добро или зло, оказахме се познати и си стиснахме ръцете на двустранен протокол, който ще попълним евентуално утре. Моята кола има и Каско. Въпросът ми тук е - има ли смисъл да заявявам щета по гражданска, или да си ползвам само каското? Втория въпрос - може ли да се оправи само със смяна на парктроник (висеше на буксата си, но нямах време в дъжда да оглеждам какво е счупено по стойката му? Така, по спомен - частта с парктроника се закрепва на конзола към бронята. Конзолата очевидно е счупена, но парктроника си бачка, независимо, че постоянно свири когато дам на задна.

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако издава постоянен звук това означава,че парка не бачка и трябва да се види кой датчик е дал фира и явно не е само конзолата му.Странно японеца как го е направил да работят останалите.

При мен на европейска кола ако един откаже нищо не работи по парка а само постоянно свири.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 7 часа, Georgiev crv написа:

... Въпросът ми тук е - има ли смисъл да заявявам щета по гражданска, или да си ползвам само каското? Втория въпрос - може ли да се оправи само със смяна на парктроник (висеше на буксата си, но нямах време в дъжда да оглеждам какво е счупено по стойката му? Така, по спомен - частта с парктроника се закрепва на конзола към бронята.

Ходи се само при застраховката по каско, там се описва какво и как е станало и се представя двустранният протокол или акт от пътна полиция. Може да заведеш щети където си пожелаеш, но ще ти платят само от каското. А застрахователя по каското ти, ще си вземе парите от гражданската на виновното лице. 

За парктроника може да свири постоянно, ако има препятствие пред него или е неизправен (както е писал колегата). Самия датчик в Бултрако струва близо 500 лв., а в алито около 20-30лв. Двата задни датчика работят заедно, за да се разбере кой е счупен, трябва да се изключи единия. По принцип сега за да си ползваш парктроника, просто си го свали (този висящия). Така ще разбереш дали другия е останал здрав. Предполагам че втора употреба ще може да се намери държач, но първо трябва да се заведе щета, после някой лепящ брони ще си каже мнението по въпроса.

Пожелавам весела Коледа на целия форум, щастлива Нова година и много безаварийни километри, до препълнените маси 😜

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с доверен сервиз, просто я оставяш там и като е готова ще те извикат. Щетата ти е по каско и както е написал колегата niksi, застрахователите си се опраят после.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма да мине без двустранен протокол? Мога да заведа паркинг щета, или е по - добре с двустранен, за да съм сигурен за каското? Благодаря и весели празници на всички! P. S. - тази информация за паралелно работещи датчици, както и цената им леко ме смути...

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

     Според мен разликата с протокол и без е че повечето застрахователни компании признават четири щети без протокол от кат и двустранен  . Докато ако имаш протокол можеш да заведеш много повече за година.

   На служебната овяхнах така с една щета -беше ми пета и не ми я признаха, тъй като не бяхме попълвали  протоколи .

    Това в Булстрат предполагам и в другите така. 

         Весели празници!  

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попълнихме протокола, аз взех оригинала, а колегата - другата част. Проблем ли е, че той отпътува надалеч, а в графа 11 не сме попълнили видимите щети, както и в схемата долу не е написано името на улицата (най - горе в протокола сме я написали, но в бързината в графа 13 съм пропуснал). Дали не може да попълним самостоятелно тези неща (защото колегата е в друг град) или пак трябва да се срещаме, имайки предвид, че протокола е индигиран? Благодаря!

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, pet71 написа:

Булстрат

  Пише се с Д😃

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно за този модел сензори със стойките барабар става въпрос. Всичко е потрошено при мен. Аз доста рових и не можах да намеря такива. Сега по серийния номер става :). Благодаря и успешна нова година!

 

Sent from my TSD Octa A0520P using Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...