Jump to content
Sign in to follow this  
geshev2000

2.2 I-dtec неработещ климатик

Recommended Posts

Здравейте ! От скоро имам колата. За съжаление климатика не работи. Сменени бяха радиатора на климатика и термо регулационния клапан + фреон. Преди да бъдат сменени първоначално тръгваше и после му падаше налягането и забиваше-спираше да работи. Сега работи, но много слабо. Ако някой знае да помага. Благодаря предварително !

П.С. Компресорът работи- включва и изключва с пускането/спирането  на климатика. Системата няма теч. Държи налягане и фреон. Интересното е , че тръбите не замръзват при пускането на климатика, а по скоро при спирането  му. Преди всички ремонти в системата имаше 100-тина гр. фреон.

Съединител на компресора. Най-вероятно е за смяна. Този акорд страда от този проблем, заради неправишно изчисленият малък изпарител, който води до честото вкючване на компресоран което се осъществява чрез съединител

От това, което наблюдавам, компресора работи нормално. Нямам против да е за съединител, но защо не изстудява достатъчно докато е включен компресора ?

До колкото съм чел по форумите, този модел страдат от съединител на компресора и реле на климатика, което се намира в кутията с бушони над въздушния филтър.

Да. И на мен ми казаха за тези неща. С проверка на релето се започна сагата. Работи си.

Edited by geshev2000

Колега,съобразяваш ли с времето в момента?При положение,че навън е макс 10’С,едва ли ще работи рационално на студено.

Разбира се. Тестваме я в закрито помещение на 20 градуса . Работи, но не изстудява достатъчно. 

Здравейте ! Понеже ако има повече информация във форума, той ще е по-полезен , ще споделя с езика на лаик, как се разреши проблема. Климатичната системата има не два, а три клапана. Единият е ТРВ, другият е от пасажерската страна в ляво под калника. И третият е в тръбичката (черната)  за мисля ниското налягане, която излиза от ТРВ-то и отива в купето. Представлява малка пластмасова част, която потокът от фреон трябва да отваря и затваря вътре в самата тръбичка. Но с времето тя си е загубила свойствата. Когато се включи климатикът, тя стои в затворено положение , губи се ниското налягане и климатика не работи. След смяната на тази пластмасова част климатика работи перфектно. 

• Like 2
  • Upvote 2

Преди 16 часа, geshev2000 написа:

След смяната на тази пластмасова част климатика работи перфектно.

Как ли се казва тази магична пластмасова част?

Според механика е трети клапан. И не е особенно магична. И някой модели на Toyota също я имат.

Да не би да е така наречената капилярна тръбичка?

Дайте схема да я видим.

On 12/25/2019 at 8:58 PM, inspektora said:

Да не би да е така наречената капилярна тръбичка?

Точно тя е. Но аз говорих само за пластмасовата част, която се вижда в нея.

IMG_3082.PNG

• Like 1