Jump to content
tedonsa

Автомат вибрации

Recommended Posts

Здравейте, изчел съм доста , но никъде не открих конкретна информация и затова поствам темата. Гледах едно ЦРВ 3 бензин , автомат и ми направи впечатление че като превкличиш на директна без да тръгва и се усеща едно вибриранехна цялата кола. Притеснява ме да не е въпросния хидротраф , но това което пише за него тук е , че проблема с него се проявява при движение с ниска скорост. А в този случай след потегляне вибрация няма всичко е ок. Единствено на място се усеща. Предположения какво може да е? Гледам колата за евентуална покупка , нов внос е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При много бензинови ЦРВ-та има вибрация когато колата не се движи. Тя се усеща и на Park, засилва се с включването на климатика и изчезва при малко вдигане на оборотите. Но ако е само на D според мен е много притеснително.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При включване на директна  се усеща  все едно иска да тръгне колата,ако пуснеш спирачката трябва да потегли без газ ,естественно на равно..Може да се понижат  оборотите когато не и загряла. 

На вибрации да  би могло ако е скъсан накой  тампон на двигателя.Други вибрации особенно на D не, да трудно е да се диагностицира автомат.

Виж мослото въпреки потъмняване то трабва да има розов  отенък,всичко друго  от кафяво към черно  ,не е твоята кола. 

Не трябва да има никакви тласъци и придърпвания ,затова я карай повече от 15 мин  да загрее хубаво автомата.

Редактирано от CARPERA
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, CARPERA написа:

При включване на директна  се усеща  все едно иска да тръгне колата,ако пуснеш спирачката трябва да потегли без газ ,естественно на равно..Може да се понижат  оборотите когато не и загряла. 

На вибрации да  би могло ако е скъсан накой  тампон на двигателя.Други вибрации особенно на D не, да трудно е да си диагностицира автомат.

Виж мослото въпреки потъмняване то трабва да има розов  отенък,всичко друго  от кафяво към черно  ,не е твоята кола. 

Не трябва да има никакви тласъци и придърпвания ,затова я карай повече от 15 мин  да загрее хубаво автомата.

Вибрацията я има на място и докато потегли, след потегляне всичко е гладко и е ок. Но на място си вибрира , щората от зад мърда нагоре и надолу от вибрацията 😁

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха а на паркинг Р прави ли го.

Чак кората да скача това де не е някъква екстра, да няма някоя бас каса в багажника. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, CARPERA написа:

Еха а на паркинг Р прави ли го.

Чак кората да скача това де не е някъква екстра, да няма някоя бас каса в багажника. 

 

Ами чак скача не, но е видимо мърдането на подвижната и част нагоре и надолу( поклащане). Продавача казва, че всички бензинки били така и ръчките😁 и че било от тампон на двгто или на кутията. На паркинг го има но е мн по незабележимо .Все едно падат оборотите на двигателя , такова е тресенето .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кажи му да ги смени на тоя продавач,че са пари  ОЕМ ските,но едва ли ще сложи такива. Всичко друго пак ще тресе. Ако е от това,иначе рискуваш скъп ремонт.

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, CARPERA написа:

Ами кажи му да ги смени на тоя продавач,че са пари  ОЕМ ските,но едва ли ще сложи такива. Всичко друго пак ще тресе. Ако е от това,иначе рискуваш скъп ремонт.

Точно скъпия ремонт ме плаши , а май няма как да го хвана дали е тоя хидротраф или не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преглед в сервиз ако са здрави  тампоните,  търси друга кола.

Ремонт на автомата стартираш от 1000лв. 

Редактирано от CARPERA
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,потвърждавам нищо не вибрира.На равно след отпускане педала на спирачката колата потегля бавно бе шумове и вибрации.

Предложи на продавача да си я оправи или бягай от скъпи проблеми.После все ще излезе някой по-нов внос.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плашите човека.Заради един тампон да изпусне сделка ще е глупаво.

Колегата да вземе колата и да отиде на оглед в сервиз и тогава да купува за негово успокоение.Тъкмо ще може да свали от цената.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятна причина. Изглежда здрав докато не го освободите от теглото на двигателя. Тогава излиза на две части. При мен имаше много лека вибрация при потегляне напред и по-осезаема при тръгване назад. На студен мотор най се усещаше. Никакви други признаци. Сега не се усеща нищо. 6dc289c48990c89cf58083446b462b10.jpg

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, frizzante написа:

Вероятна причина. Изглежда здрав докато не го освободите от теглото на двигателя. Тогава излиза на две части. При мен имаше много лека вибрация при потегляне напред и по-осезаема при тръгване назад. На студен мотор най се усещаше. Никакви други признаци. Сега не се усеща нищо. 6dc289c48990c89cf58083446b462b10.jpg

Много наподобява моя случай 😁точно в момента на потегляне вибрацията е най - усезаема .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така след цял ден чудене се реших да рискувам , отивам с капарото обаче някой ме изпреварил 😁

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши я че не е била твоята кола,сега той да и бере ядовете.😀

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И така след цял ден чудене се реших да рискувам , отивам с капарото обаче някой ме изпреварил
Класика...
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...