Jump to content
Fen8

Въпрос чистачки

Recommended Posts

Здравейте , има ли как да се регулира хода на чистачките дългата от към шофьора e 60см това стандартния размер ли е ? Бях чел скоро, че има начин от вън да се нагласи но намирам темата, сваля се кората или ?

Ако трябва да я сменя със по къса, удря леко във края, няма да чисти целия участък но пък няма да разваля работата на чистачката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да промениш дължината хода, без сериозна манипулация на механиката. Той винаги е определени градуси, например 90 градуса. Ако приемеш правилната позиция на рамото за 0 градуса, рамото се извърта на около 90 (примерно) и се връща. Можеш да го отместиш от шлиците, така че да започва от 10 градуса и да завършва на 100, или от 5 до 95, или от 15 до 105, но разликата между крайно и начално положение остава постоянна от 90 градуса. Виж в основата на рамото, обикновено има капачка, под която има гайка, затягаща рамото към оста. Развива се, рамото се вади и се намества на новото положение. 

 

Не знам точния размер за твоята кола, но при повечето коли е възможно да сложиш и размери различни от оригиналните, като с всеки размер ще получиш различни резултати на почистване. Например да скъсиш дясната и да удължиш лявата с толкова - ще доведе до намаляване или изчезване на капката в горната част на крайното положение на дясната чистачка. Само че това пък ще ти намали зоната на почистване в долната дясна част на стъклото. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ваденеи от леглата си и не е белязано ,после трудно ще се нацели вярното положение. 

Напълно възможно е да е сложена  друга по голяма, и да опира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си написал каква кола караш. Ако се съди от подписа ти, предполагам, че е 1.5 хеч 6-та. Размера на чистачката ти не е точният. С 10см е по-дълга шофьорската и затова ти опира някаде.

1.BLADE, WINDSHIELD WIPER ( 500MM ) (DRIVER SIDE)
2.BLADE, WINDSHIELD WIPER ( 450MM ) (PASSENGER SIDE)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията.

@Mkilla

Не е хеч,a e седан различна ли е дължината ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофьорското е същото, пасажерското пише 457мм 😮 Според мен има грешка  там където гледам и е 450мм. Същото като при хеча. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, че днеска не ги смених не остана време , утре ще ходя да я сменя със по къса, но се чудя дали да не взема да пробвам със 550 😁 явно предния собственик е барал по леглата и ги е разбъркал нещо защото опира но не много, чува се съвсем леко.  

Редактирано от Fen8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти да продължиш като предният собственик казваш ;) Хубаво е да вземеш това, което е за нея пък иначе сигурно и с 300мм ще чисти нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си твоето ръководството  там трябва да пише колко са чистачките. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, CARPERA написа:

Намери си твоето ръководството  там трябва да пише колко са чистачките. 

Точно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих доста онлине така и не го намерих , във книжката пише но само как да се свалят без размерите. От къде мога да го намеря да го изтегля да го имам ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, това са ЧИСТАЧКИ. Не е нужно да се рови никаде принципно. Отиваш, дават ти 2-3 вида и мериш като не знаеш. Всяка 1 фирма за авточасти има каталози и като влезеш в магазина да си купуваш, ти излиза модела кола и човека ще ти каже какъв е твоят размер а аз съм ти го написал горе. Да го повторя освен:

Размера на шофьорската ти е 500мм или 50см. 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
14 hours ago, Fen8 said:

Търсих доста онлине така и не го намерих , във книжката пише но само как да се свалят без размерите. От къде мога да го намеря да го изтегля да го имам ? 

В  твоя раздел има сервизно ръководство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...