Jump to content
Sign in to follow this  
СТАНКО СТАНКЕВ

ПРОБЛЕМ С ХОНДА -НОВОЗАКУПЕНА

Recommended Posts

Здравейте,от десетина дни съм собсвеник на црв 2.2 дизел 3та генерация, и проблемите не закъсняха.Уж на 179 к,после при проверка по вин на 250+се разтрака диференциала.Почетох доста тук във форума/може би недостатъчно/и предприех смяна на маслото му с оргинално на Хонда.Според всичко написано проблема трябваше да изчезне,но не би.150км.по-късно на завой/остър-90гр./ромоленето се появява и каточели някой отзад я спъва.На права отсечка-нищо.Помагайте с варианти за изход от ситуацията!Предварително благодаря.

Понякога иска два пъти при смяна  не се източва всичкото,и ако са ти сложили  1л е малко.

Смени го още веднъж  можеш и сам да го направи елементарно е имаш две пробките да развиеш. Налива се до протичане от горната пробка  по спомен твоята протичане на 1.200-1.300.

Това е маслато 

https://honda-solaray.bg/product/346/diferentsialna-technost-honda-dps-f-1l.html

Сега ако сменяш не взимай втори литър от източеното ако е с същия цвят и бистрото от него долей.

Edited by CARPERA

Подобен случай имаше и при един приятел. При първата смяна на маслото замлъкна за малко след, което започна да си ромоли при завъртане на волана на макс в движение. Предприе се веднага второ опресняване на маслото и всичко заспа.

• Upvote 1

Ако не се оправи и при второто - сервиза....

Тц,

Сервиза не е след втората смяна на масло. Преди сервиза се прави полиране на дисковете. Може и в домашни условия, може и в сервиз. След полирането пак смяна на масло и ако тогава пак не е добре се отива на ремонт.

• Upvote 1

Преди 10 часа, Krasi-mir написа:

Тц,

Сервиза не е след втората смяна на масло. Преди сервиза се прави полиране на дисковете. Може и в домашни условия, може и в сервиз. След полирането пак смяна на масло и ако тогава пак не е добре се отива на ремонт.

Като аджамия да попитам-полиране на кои дискове/простете невежеството ми/,и как в домашни условия?Колко километра между двете смени трябва да се покара ,за да се прави втора?

Вдига се колата на 4 стойки и се въртят колелата на скорост.Същото може да направиш и на някоя поляна с мокра трева.Идеята е да накараш да работи 4х4 системата известно време.Смени маслото още веднъж ако имаш желание и после я павърти малко в някоя хлъзгава поляна,смятам,че нещата ще се оправят.

Преди 1 час, zograffa написа:

Вдига се колата на 4 стойки и се въртят колелата на скорост.Същото може да направиш и на някоя поляна с мокра трева.Идеята е да накараш да работи 4х4 системата известно време.Смени маслото още веднъж ако имаш желание и после я павърти малко в някоя хлъзгава поляна,смятам,че нещата ще се оправят.

Аз съм чувал (не знам колко е достоверно), че е добре лятото от време на време да я караш да се включва, защото после като ти потрябва зимата може да откаже. В случая може ли това да е проблема на колегата? Да е карана леко, да не се е включвало задното дълго време и сега да създава проблеми. Какво мислиш? Това ли имаш предвид?

Благодаря на всички ,които се включиха-предстои да изпълня предписанията и ще дам знак какво се е случило😉

Преди 15 часа, Bizzito написа:

Да е карана леко, да не се е включвало задното дълго време и сега да създава проблеми. Какво мислиш? Това ли имаш предвид?

Не мисля,че това може да е проблем.Моята последните 5 години е карана от жена,мислиш ли че е включвала някога задните колела,и няма никакви проблеми.Според мен проблемите са от не сменяно никога масло или прегряван диференциал и пак не сменяне на маслото.

Edited by zograffa
  • Like 1
  • Upvote 1

преди 10 минути, zograffa написа:

Не мисля,че това може да е проблем.Моята последните 5 години е карана от жена,мислиш ли че е включвала някога задните колела,и няма никакви проблеми.Според мен проблемите са от не сменяно никога масло или прегряван диференциал и пак не сменяне на маслото.

Затова написах, че не знам колко е достоверно. Защото същия човек говореше, че ЦРВ били с виско муфа.

И се оказва, че не е. Благодаря за отговора :) 

Моята кола, като я купих имаше същия проблем. Още като я пробвах преди покупката забелязах, че има вибрация от към задницата. Собственичката (германка) свали доста от цената мислейки, че нещо е повредено по колата. След смяната на маслото на диференциала вибрациите изчезнаха за около 3000 км. После пак смяна на маслото, и вече след изминати около 30000 км. няма никакви проблеми.

• Upvote 1