Jump to content
Vladislav8790

Вибрация на купето при 80-100км.

Recommended Posts

Здравеите колеги карам ЦРВ 2 2005 2.2 дизел имам следния проблем.При скорост между 80-100км купето почва да вибрира НА СКОРОСТ И ТО САМО ПРИ ПОДАВАНЕ НА ГАЗ.Праз останалото време всичко е ОК .

      Благодаря за съдействието 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на вътрешно каре.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА и аз съм за вътрешно каре. При едно ФРВ имахме същия проблем и се оказа вътрешно каре, или нови или рециклирай.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вътрешно каре. Имам същия проблем и ходих при Слави в Овча купел и ми каза вътрешно каре. Трябва да се сменят и двете, на хубава марка струват около 600 лева.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според всеобщото мнение (обсъждано много пъти) - рециклиране или нови оригинални (краен случай втора ръка оригинални от морга)

На практика във форума няма човек купил нови неоригинално, който се е похвалил че година по-късно всичко е наред. Или аз поне не съм попадал на тоя пост - а миналата година старателно търсих :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

за да не отварям нова тема ще използвам тази.

При мен също се появиха вибрации в предната част. Усещат се като биене във волана и само когато се подава газ и се кара направо. При леко завит волан те изчезват. Ясно е, че ще се сменят карета след като премине тази олелия покрай корона вируса (то сега няма и къде да се кара с над 80 :) ).

Бихте ли споделили лични впечатления от марка или фирма за рециклиране?

Гледам в амаяма има Febest с доставка от ОАЕ.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в БГ има представителство на фебест.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, plambeto написа:

Здравейте,

за да не отварям нова тема ще използвам тази.

При мен също се появиха вибрации в предната част. Усещат се като биене във волана и само когато се подава газ и се кара направо. При леко завит волан те изчезват. Ясно е, че ще се сменят карета след като премине тази олелия покрай корона вируса (то сега няма и къде да се кара с над 80 :) ).

Бихте ли споделили лични впечатления от марка или фирма за рециклиране?

Гледам в амаяма има Febest с доставка от ОАЕ.

 

Колега, точно над твоя пост е описано положението точно и ясно. Решенията са две, или оригинално от Бултрако за 500лв+, или рециклиране на оригиналните. С тоя Фебест ще е такъв смях, че лошо ще ти стане. 

И да ти дам един жокер, ако рециклираш първо рециклирай лявата полуоска(късата), а не както разправят дясната(дългата). 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой рециклирал ли е вътрешно каре и ако да къде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On ‎8‎/‎12‎/‎2019 at 10:57 PM, Vladislav8790 said:

Здравеите колеги карам ЦРВ 2 2005 2.2 дизел имам следния проблем.При скорост между 80-100км купето почва да вибрира НА СКОРОСТ И ТО САМО ПРИ ПОДАВАНЕ НА ГАЗ.Праз останалото време всичко е ОК .

      Благодаря за съдействието 

Имах същата вибрация като взех колата. Започваше при 80-90 и се засилваше с увеличаването на скоростта. При мен се оказа блокирал частично спирачен апарат. След почистване и комплексна профилактика на всички части по спирачните апарати, вибрацията спря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същият проблем ходих в сервиз където свалиха кардана за да го елиминират като вероятност  и я пробвахме в движение пак тресеше качиха колата на канал и тогава установиха че има луфт във вътрешните карета сега търся полуоски правих запитване за рециклиране обявиха цена 140 лева за каретата и 90 лева за шлици които рядко се износвали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рециклирах дясната полуоска. Всичко заспа. Да видим колко ще издържи.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 15.05.2020 г. at 18:10, firediesel написа:

Рециклирах дясната полуоска. Всичко заспа. Да видим колко ще издържи.
 

Би ли споделил къде ти рециклираха полуоската и каква гаранция ти дадоха .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, скъсан ми е гумения тампон ограден на снимката. Предлага ли се , като резервна част и възможно ли е от него да имам вибрации на 100 км/ч ?

лява полуоска.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bozmana, на моята , 1 ген., оня ден го изрязах с шлайф, че се беше скъсал и се разхождаше по полуоската. Но вибрации не съм имал нито преди, нито след. Ако и при теб е така - махай го. Аз съм пред дилемата дали да не махна тая шитня и от другата полуоска или да чакам и тя да се скъса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...