Jump to content
Executor

Парно въпрос

Recommended Posts

Здравейте, става въпрос за сивик 6 ген. англичанка. Чудя се когато климатика е пуснат но врътката за парното е настроена за топло. Получава ли се охлаждане на вътрешния радиатор на парното ? Тоест през него си минава топла вода но в същото време не се ли охлажда, понеже идва студент въздух от климатика. Понеже мисля, че въздуха след вентилатора винаги минава през радиатора на климатика.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, колега, ето и един клип, който качвах тия дни в друга тема, показва общия вид на климатичната инсталация в колите:

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въздуха минава първо през радиатора на парното и после през този на климатика, духа студен въздух с доста влага и на моменти излиза и мъгла през духалките. Защо питаш колега? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе гледах на GTR 35 (не че сравнявам моята 20 годишна хондичка с GRR 35) как използват климатика за охлаждане на турбопътищата. Та понякога карам продължително време малко над 140 по магистралата :plane: , когато някой с BMW или Ауди ми присветне докато карам в ограничение. И се чудих дали няма да подобря охлаждането за тия 10-15 минути при каране с над 200. То човек само глупости му влизат в главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако всичко е наред не ти трябва допълнително охлаждане. При пуснато парно естествено, че топло обмена е по голям. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
20 hours ago, Executor said:

Здравейте, става въпрос за сивик 6 ген. англичанка. Чудя се когато климатика е пуснат но врътката за парното е настроена за топло. 

Тогава климатика  не тръгва ако врътката на парното е на топло.Поне при мен е така трябва да е на студено. 

Пробва ли го това да е на топло и да пуснеш климатика светва  ли индикацията на копчето ако имаш  такава за работещ климатик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.08.2019 г. at 10:10, Executor написа:

 :plane: , когато някой с BMW или Ауди ми присветне 

И защо просто не си минаваш в дясно,както е правилно,а караш шофьора на 300 коньовото Ауди да ти се чуди на акъла за къде се силиш.Те затова хората по нашата махала,като видят номер с "У"им се изправя косата.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, CARPERA написа:

Тогава климатика  не тръгва ако врътката на парното е на топло.Поне при мен е така трябва да е на студено. 

Важното е да драснеш във всяка тема, тука караме и други модели не само единички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно е важно и ти да СПАМИШ  не можеш да се здържиш.

За това попитъх не би трябвало и двете системи отопление и климатик да работят едновременно както казах при мен това  не може да стане. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zograffa
Аз как ще карам е отделен въпрос. Попитахте защо питам и аз отговарям защо питам. Иначе, натиснато ли е копчето за климатика и вентилатора пуснат ли е климатика работи, независимо дали е на "червено" или на "синьо". Преди да сменя радиатора с по-гокям алуминиев след слагането на турбина имах лек проблем във високите. Все там разбрах каквото ме интересува, понеже не бях сигурен на 100 %. Направо администратора да изтрие темата преди да се почне по български безсмислено спорене.

Благодаря за отговорите.

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 2 часа, zograffa написа:

И защо просто не си минаваш в дясно,както е правилно,а караш шофьора на 300 коньовото Ауди да ти се чуди на акъла за къде се силиш.Те затова хората по нашата махала,като видят номер с "У"им се изправя косата.

Ами щом е вляво, значи изпреварва. Kак да мине вдясно, като там има коли? :D:D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом изпреварва значи има и огледало,значи трябва и да гледа в него,значи трябва да реши кога ще изпреварва така,че да не му присвятка никой.Колите в дясната лента колко са,какъв цвят и регистрация:w00t:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега добре знаеш, че решаваш да задминеш камион и след него се оказва още 1 камион а пред него още 5 коли. А отзад ония ти свети все едно живота му зависи от това и те притиска. Понякога човек обезумява и прави глупости и нарушава закона. И то абсолютно безсмислено. Може да съм по-бърз ама карам кола за 3500 лева (не броя доработките по двигателя) а той за 130 000. Няма смисъл да се спори повече. Пак изкривихме темата.

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Spoiler

Тука морал няма никой никой да научи, то е ясно :D Като изпреварвам и се движа със 140 (което по моя километраж е ~150), ако не мога да влезна безопасно в по-бавната дясна колона, този отзад ако ще ла ферари да кара, ще си светка и ще чака. Винаги гледам да не засичам по-бързите на магистралата и да освобождавам път при първа възможност (безопасно), но когато някой се движи с над 200, се случва да те настигнат по-бързо и оттам изборът е твой дали да се движиш със 140 и да спазваш закона или да ускориш повече, за да не му пречиш на бързането.

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...