Jump to content
animal

Потъна ми педала на съединителя

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Потъна ми педала на съединителя на Crv 1.Няма мазно нито по долната нито по горната помпа.Течност има напомпах няколко пъти с ръка педала и се оправи.Сега обаче се притеснявам да тръгна на далеч,че да не ме остави и се чудя в коя от помпите да търся проблема.По принцип преди 3 години бях сменял горната помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно пак е тя.Течността минава покрай гумичките на буталото и не прави налягане.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там,че не е мазно никъде и незнам как да разбера коя от двете да сменям.По принцип педала ми е по твърд от на другите колеги с хонди,но вече така си я карам 5 та година

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Значи се е скапала долната и смени пак течноста.Каква на цвят е сега.

 

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно кой ли накара колегата CARPERA да си редактира поста, в който както винаги плюе по майстори и колеги.  

Animal може за 20лв да си смениш само гумичките на помпи те. Аз го имах същия проблем и карах така две седмици преди да ги сменя, като повдигах педала отдолу с крака, даже на втория ден се оправи сам. Успех в ремонта и да си смениш спирачната течност :D

 

  • Харесвам 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми,като разбира повече човека ще ги плюе не ами....Пък това бензини,дизели,цени всичко знае.Аз примерно не знаех,че в Италия единичките стрували колкото трета генерация ама ето, каза човека- факт.

Сега по темата да дам и моите 5 стотинки.Колега защо не направиш една промивка с нова течност и ако не помогне да смениш само гумички.Остави новата помпа,като краен вариант.

 

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да забелязах,че е помътняла малко,ще я сменя.Гумички и на двете помпи ли да сменям.Твърдият педал възможно ли е причина да е долната помпа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
11 hours ago, zograffa said:

Ми,като разбира повече човека ще ги плюе не ами....Пък това бензини,дизели,цени всичко знае.Аз примерно не знаех,че в Италия единичките стрували колкото трета генерация ама ето, каза човека- факт.

Сега по темата да дам и моите 5 стотинки.Колега защо не направиш една промивка с нова течност и ако не помогне да смениш само гумички.Остави новата помпа,като краен вариант.

 

Докрай ми за 3500евро 3 та генерация бензин и лично ще ти я платя,не говорим за някъкав трошляк убит от каране.При условие че тук хубавите 3 та генерация гонят  17 хил егати печалбата да ги взимат по 6 хил ,като пишети глупости поне ги проверявайте.

До ще плюя майстори защото повечето са пълни некъдърници,има изключения радвам се че ги познавам.

Какво е направил колегата след като е сменил горната помпа и тогава течноста която със сигурност е била черна мътилка, е сдал багажа и долната защото точно тази течност е разяла всичко по пътя си особено  гумените  части в системата. Ако беше сменил течноста когато вземе колата  нямаше да има такива последици ако не е било късно,  или спестени 20лв сега ще станат 200.И тук идва мястото на некъдърните майстори които казват само там не се пипа щом работи . Нямам нищо против колегата а тези които са го объркали,майсторчета и магазинерчета.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега,като купувах колата преди 5 години педала си беше твърд.Мина време и горната ми помпа протече и си я смених,с нея смених и течноста естественно.Педала пак си остана по твърд от нормалното.По майстори не съм ходил процедурата е елементарна.Та понеже не виждам течове се чудех към коя от двете да се ориентирам.Както и за твърдия педал дали като причина може да е от долната помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете помпи са консуматив.Чупят се ,като не се сменя течност на  всеки 3 години или 45000км.Помпите са евтини и не си заслужава да сменяш гумички.Обикновено вътре цилиндрите са надрани и нови гумички заминават за няколко месеца.Двете помпи са 80 лв и още 5 за течност....

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тези цени наистина не си заслужава занимавката.За течност бих те посъветвал да намериш на Ате,синя ламаринена кутия,с остатъка може да опресниш и тази в спирачките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За три години пак се е скапала горната помпа, може да е била менте или от по твърдия педал. 

Това за педала вероятно е проблем с притискателния диск. Markony със сигурност знае отговора. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като я купувах по спомен беше някаква полска май за 40 и нещо лв,със сигурност е ментърлак :D .Спирачна течност имам 1л метална кутия на bosch.За твърдия педал и аз клоня към притискател,но някак ми се искаше да е от долната помпа и целия проблем да е от нея ама...незнам ще видим какво ще излезе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Всеки път като взема  Bosh ме боли главата.Сега ме боли отново с един пистов ремък

За да няма грешки и всичко да е ок

product_4259.jpg.thumb.jpeg.9db8f5ff84f8f7d9891006d83b0f44ec.jpeg

 

Компромисен вариант е

1000000106.jpg.thumb.jpeg.178fe64cca44ab895e1c8a9d7d58668a.jpeg

spirachna-technost-Ate-DOT-4-SL.6-1000ml-1000x1000.jpg.thumb.jpeg.54cebbd25664214c1e209c4e6fa816ee.jpeg

Редактирано от CARPERA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе и с приста сме карали,като гледам не са фалирали

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...