Jump to content
plamenht

Регулиране на фарове

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте колеги.Докарах си акорд от англия,но при регистрация в кат ми казаха да регулирам фаровете или да купя нови.Знаете ли дали може да се регулират да се обърне лъча да свети повече на дясно за да не заслепявам и за да мина в кат :Д 

20190601_173655.jpg

Редактирано от plamenht

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С регулировка едва ли ще стане. Бях срещал, че се разглобява фара и нещо вътре се обръща, но не помня дали на Акорд или друга кола...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Принципно има стикери, но не знам дали са само за временно ползване или можеш да минеш кат с тях. Дъгата на всеки фар за ляв волан изглежда като това:

___/–––   , а твоята (за десен волан) е нещо такова –––\___ . Ако регулираш фаровете така, че твоят по-висок сноп да е на нивото, на което трябва да е по-ниският при другите фарове, МОЖЕ и да минеш, защото няма да заслепяваш другите. Но няма и да си осветяваш добре пътя, а само в краката (което може и да е причина да не минеш). Може би някой ще каже с по-голяма сигурност, но и аз не мился че само реглаж е добър вариант.

 

Иначе самият реглаж става с една отвертка в две дупки под капака близо до фаровете.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С реглаж може само да се наведе светлинният поток, така че да не заслепява насрещните, при което самият водач вече ще е слепец нощем.

Има тема с подробни обяснения за трансформиращата разправия с пластините, но едва ли фаровете за лява дирекция са се свършили по моргите.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам пластини от фарове с лява дирекция. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...