Jump to content
Presiyan

Проблем с парктроник

Recommended Posts

Здравейте, 

 

от близо месец вече съм горд собственик на Хонда и за момента съм много щастлив от този факт. Обаче...

 

имам един - единствен проблем. Не ми работи парктроника :( Та идеята ми е дали някой е имал подобен проблем.

 

Изглежда системата като да работи, но зумера не пищи. Като закача колата за компютър и махна някой датчик, веднага в системата излиза грешка за откачен датчик. Казаха ми че най-вероятно проблемът е в платката, която е залепена зад таблото за скоростта. Но силно се надявам да не е там, защото ще трябва да сменя цялото табло, предполагам :(

 

Ако сте имали подобен проблем и сте го разрешили или се сещата за следващи стъпки за остановяването на проблема, бих се радвал да споделите :)

 

П.П.

Също така като оставя фаровете пуснати и отворя вратата не се чува никакъв сигнал, който да подсети за тяхното изключване..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо нялакъв звук пува ли се от твоя зумер. Като оставиш ключа в таблото и не си на контакт ,зумера не спира да пищи докато не махнеш ключа или не минеш на контакт. Това пищене има ли го(направо ми къса нервите на мен :Д) Ако го няма,провери си първо зуюера дали е ОК.Зад таблото с уредите е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се чува никакъв звук в каквато и ситуация да е :D аз го видях зумера като свалих таблото, но ме достраша да пипам като цяло по платката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Отпояваш зумера и го тесваш,би трябвало да бачка на 12V. Като го захраниш с 12V ако не издаде никъв звук - заминал е. Ако е с 2 крачета ще минеш с 2лв за нов. Също може да премериш с мултицет дали идва захранване на пиновете му на платката. Само сложо ключа в таблото и "глей кво става",ще ти надуе клавата с това непрестано пищене (тоес ще имаш захранване на пиновете ако всичко с платката е ОК)

Редактирано от BOKLUK_CHOVEK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще потърся някой, който разбира от електроника, че ме е страх да не направя нещо на платката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време течеше обсъждане, дали това може да се деактивира (от водача по желание), но не помня темата и краят и.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 4 часа, Presiyan написа:

Мерси, ще потърся някой, който разбира от електроника, че ме е страх да не направя нещо на платката :)

А когато включиш на задна включват ли се светлините за заден вход?

Показва ли се нещо на таблото за дистанция?

Така описано не може нищо да се каже.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Митко Йотов За това питах колегата дали изобщо се чуват някакви звуци от този зумер и той каза,че нищо не се чува,даже и неприятното пищене на ключа в таблото.

 

@ceco_accord

Стигнахме до извода че, няма фабричен начин по който да се премахне проклетото пискане че ключа е в таблото.

 

За това аз набедих самия зумер или проблем с захранването му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 13 минути, BOKLUK_CHOVEK написа:

@Митко Йотов За това питах колегата дали изобщо се чуват някакви звуци от този зумер и той каза,че нищо не се чува,даже и неприятното пищене на ключа в таблото.

 

@ceco_accord

Стигнахме до извода че, няма фабричен начин по който да се премахне проклетото пискане че ключа е в таблото.

 

За това аз набедих самия зумер или проблем с захранването му.

Да е един общ зумер.Не ми се вярва.Не,че не е възможно но това ще е първата кола която виждам така.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общ е зумера.Гледал съм клипове как в америка го махат за да не им надува главите пискането за ключа хаха :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, Митко Йотов said:

А когато включиш на задна включват ли се светлините за заден вход?

Показва ли се нещо на таблото за дистанция?

Така описано не може нищо да се каже.

@Митко Йотов ако на обурудване без навигация се визуализира някъде дистанцията - при мен няма визуализация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не ръчкай за сега нищо.Изчакай малко.

Ако някой колега има снимка на работещ парктроник нека качи снимка.

В ръководството е описано как работи и какво се показва.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показва се индикация на информационния дисплей на таблото с уредите + пищенето на зумера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен това е поведението при включена задна

IMG_20190503_093946.jpg

IMG_20190503_093936.jpg

 

което ме навежда на мисълта, че или има повече от 1 проблем, или някой от пътищата по платката за пренос на данни е прекъснат...

Редактирано от Presiyan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Направо не ти работи парка.

Това на снимките е работещ парк.

Не пипай зумера,проблема не е в него.

Моето мнение,че ти е изключен софтуерно.И причината по всяка вероятност е,че някой от датчиците се ебава и ли нещо по веригата е дало на контакт и пищи постоянно.Търговеца за да може да продаде по бързо без да сваля от цената и да избегне неудобни за него въпроси просто го е бамнал.

59339733_888834874786867_7860387006105255936_n.jpg

58961752_606786566399581_5518728440703877120_n.jpg

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето ЛИЧНО мнение е, че зумера не може да се изключи софтуерно, по-скоро предния собственик е резнал кабелчетата на зумера за да не го дразнят. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Tokio написа:

Моето ЛИЧНО мнение е, че зумера не може да се изключи софтуерно, по-скоро предния собственик е резнал кабелчетата на зумера за да не го дразнят. 

Не зумера а парктроникът изобщо.На една моя бивша кола можеше да се изключи / включи,мажеше да се настрои силата на  звукът.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Митко Йотов написа:

Не зумера а парктроникът изобщо.На една моя бивша кола можеше да се изключи / включи,мажеше да се настрои силата на  звукът.

Бившата ти кола вероятно не е била Хонда, а това има значение. В случая колегата няма никаква звукова сигнализация, което навежда на мисълта, че зумера изобщо не работи. Дори няма звук при отворена врата или ключ в контакта.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Така е,но при него няма и светлинен.Което ме навежда на мисълта,че парка му е мъртъв,или някой му е помогнал да заспи.

https://www.bultraco-sofia.bg/      Ще кажат.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че е под кората в багажника. Тази която е в ляво. Поне моя е там хванат

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, да използвам темата за да задам и аз един въпрос. От месец имам Акорд 2009 и единственият технически проблем за момента са предните парктроници. На таблото винаги излиза съобщение, че засичат обект( дори и да няма такъв) и съответно зумера не свири като доближа нещо. Преден ляв и задните работят ОК. Мислех направо да си купя нови (или поне 1, за да видя дали е от това проблема) и да си поиграя да ги сменя, но дали някой има идея дали ще ги разпознае новите( били те оригинални или не ) или ще трябва компютърна намеса?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...