Jump to content
Executor

Проблем с газово Тамона

Recommended Posts

Здравейте, карам англичанка 6-та 1.4 90 коня. Преди 5 години сложих Тамона TGstream. Преди месец (след вече 90 000 минати на газ) започна да ми люлее оборотите на празен ход. Отиваше да гасне. Смених свещите - същата работа. Смених Рейката с дюзите (използвах старите отвори за да не разпробивам на ново) - същата работа. Имах ремонтен комплект за изпарителя и смених мембраните и гарнитурите - същата работа да не кажа и по-зле сега на празен ход направо гасне. В града не мога да я карам. На всеки светофар оборотите падат около 300 и почти винаги гасне. На празен ход направих налягането на изпарителя 1.2. Деферинциалното 0.9. Не мога да разбера какво става......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин гасне ли? По данните ,които даваш мапа ти е 0,3 или греша?Клапаните ,кога за последно ги прави?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензин е перфектна. Клапаните преди около  30 000.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламбда сондата ми със сигурност си е отишла, понеже показва само 0.35-0.36V (едноволтова е) . Но тя играе много малка роля при газта. Поръчал съм си нова за всеки случай. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Ламбда сондата играе единствената важна роля във всяко смесообразуване.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано си прав. И след смяната да се оправи проблема на газ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не съм прав.Всеки тип настройка е на база обратна връзка.Кой и как настрои тамоната? на вкус  и цвят не става...

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic: На мирис е вариант. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си поиграх малко по-сериозно и стана без още да съм сменил ламбда сондата. Заиграх се с картата ms\RPM. Нещо се бяха ресетнали и в ниските не достигаше гориво, както и над 4000 оборота. Ако ламбда сондата беше жива щях още в началото да видя че идва много бедна (не че големите времена на дюзите не подсказват). Сега е 6. И по графика не става НЕ ГО ПРАВЕТЕ. Или ако става не е достатъчно прецизно и има дупки. По-добре отворете картата и по таблицата 1 по 1. Очаквам още повече прецизност при смяната на ламбда сондата.

 

dindin

Ти за поредне път потвърждаваш, че вицовете за българските форуми са 100 % ИСТИНА. Жив и здрав да си.

 

Редактирано от Executor
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук сега някой трябва да попита : А как аджеба станаха бензиновите времена без ламбда сонда в сервизен режим? ")

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли! Чакам сондата (нямаха налична в склада) за да видя как ще се променят времената. Ако всичко ми беше ясно нямаше да пиша тук.

Възможно ли е доакто е на газ бензиновите дюзи и те да пускат ?! Или няма такава опция на Тамона ?!

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен,  има настройка на Тамона-та след дадени обороти (примерно след 4500 до прекъсвач) като изпреварваш да минава на бензин и после пак на газ

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се че ми намалява бензина. И сега на настолния компютър докато разглеждах менютата видях, че има опция "ВРЕМЕННО ПРЕМИНАВАНЕ ГАЗ БЕНЗИН ГАЗ". Вероятно не съм махнал отметката. Но после ще го погледна на колата.

Редактирано от Executor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнал съм отметката. Може и да си въобразявам. Вероятно докато съм настройвал да е позаминало повечко бензин. А и с неработеща ламбда сонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...