Jump to content
striking

Светна ми лампата за акумулатора

Recommended Posts

Тази вечер, като запалих колата и ми светна лампата за акумулатора и така и не изгасна. След като се прибрах изгасих колата и я запалих отново, но отново светва веднага след като я запаля. Иначе пали нормално. Какъв може да е проблема и дали има някакъв проблем? Какво бихте ме посъветвали? Акумулатора е на година и нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е светнала лампата, значи алтернатора не работи, демек не зарежда акумулатора. Причините за това могат да бъдат много. Трябва да я погледне някой който му разбира. Ако продължиш да караш така в един момент акумулатора ще се изтощи напъно и ще останеш на пътя, по Закона на Мърфи на най неподходящото място. Освен това рискуваш да повредиш безвъзвратно сравнително новия си акумулатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, h5rov написа:

 

Прочетох коментарите и като, че ли ги свързвам успешно с това, което ми се стори на мен първоначално като я запалих.

 

Като изключим, че светна лампата за акумулатора ми се стори, че като стои на обороти, които съответно бяха около 1.5-2 заради това, че беше студена, се чуваше нещо като леко свистене. Като подавах газ, се чуваше по-малко или почти не го усещах. Дори си помислих, че може да имам някакъв друг проблем.

След като се прибрах отворих капака на запален двигател и като че ли вече не чувах свистене (двигателя беше загрял вече), но като се наведох ми замириса леко на нещо като изгоряло. Ама не точно изгоряло, а все едно нещо се е нагряло много и е замирисало на прегряло. Не съм сигурен, дали това е нормална миризма като се има предвид, че двигателя вече беше загрял.

 

В предната тема говорят за подобни симптоми от различни хора, като споменават "алтернатор" и "динамо", не съм сигурен дали това са различни части.

Предполагам, може би имам и аз проблем при някоя от тях.

 

Това сериозен проблем ли е и колко време може да търпи "отлагане"?

Събота мисля да си пътувам към В.Търново и не съм сигурен, че ще успея да намеря, кой да ми я оправи за ден, ден и половина, като се има предвид, че сигурно и части ще трябва да се поръчат и т.н.

 

Дали е възможно да не я паля до събота и чак тогава да я запаля за да може да не изтощавам акумулатора и да се прибера, а там съотвено да отида на майстор да я погледне и да я оправим?

 

Вие как мислите?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До Търново?Не е опция.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставих я в един сервиз и ми казаха, че ще ми вземат 150лв за алтернатора (ще го смъкнат от една друга хонда акорд, която им е в моргата) и 50лв за смяна. Вижда ми се 20-30лв завишена цената за часта, но няма как ако искам да пътувам за празниците. А може и да не съм прав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, преди два дни имах същия проблем, лампата за акумулатора свети и шум от алтернатора. Оказа се изгорял диод на изправителния блок на алтернатора. Този блок се продава и се подменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще слагаш втора употреба си вземи твоя. Не им го оставяй.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам време за реакция, на работа съм и днес и утре. Събота трябва да пътувам. Щях да намеря по-евтина част да, но просто няма кога. Поне ще бъде оригинална от хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах този проблем, оказа се от четките на алтернатора (динамото). За едни четки не си заслужава да сменяш целия алтернатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам какво е, ама смяната вече е факт. Ако не бяха празници, щях да потърся алтернативен вариант, ама като те притисне нямаш много избор...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте при мен също се появи сходния проблем, в движение светна лампата на акумулатора. Палих гасих няколко пъти, но проблема си беше наличен и така 6 км. на акумулатор до сервиза.
Проблема беше алтернатора предложиха ми две опции рециклиран - 400лв. или нов Denso ( оригинален какъвто си е на колата) - 742лв.
В последствие ми казаха, че ще отремонтират алтернатора проблема бил диодната плочка и четките. Купих ги за 70лв. общо и днес си взех колата всичко е ОК..
Весели празници Ви желая на всички, живи и здрави!!!!


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.12.2018 г. at 10:20, striking написа:

Оставих я в един сервиз и ми казаха, че ще ми вземат 150лв за алтернатора (ще го смъкнат от една друга хонда акорд, която им е в моргата) и 50лв за смяна. Вижда ми се 20-30лв завишена цената за часта, но няма как ако искам да пътувам за празниците. А може и да не съм прав.

150лв за втора употреба алтернатор ? WTF ?
Имам познат с морга и алтернаторите за бензиновите двигатели К20 и К24 ги дава по 60-70лв, някой ако му се наложиш ще го свържа с него, ама тея леко са те посъдрали ми се струва.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава цена ми взеха и това е. Аз мисля да рециклирам стария си и да го продам иначе какво да го правя...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150 лв за алтернатор отремонтиран и подготвен за продажба не са много.Това е цената даже има и по скъпи.Нямаш причина за притеснение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека каза за 150лв са му дали някактв алтернатор от морга и още 50 за монтаж, а не за рециклиран или пък профилактиран.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...