Jump to content
zzfz98

Слабо налягане на пръскалките на стъклото

Recommended Posts

Здравейте! Още от самото начало като я взех налягането ми се стори слабо в сравнение с други коли. Но сега като дойдоха зимните месеци и замръзнаха няколко пъти, пръскалките едва успяват да намокрят долната част на стъклото. Пробвах с игла да ги почистя и регулирам, но няма ефект. Какъв може да е проблемът?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше така , чистих пръскалките няколко пъти и накрая сложих малко бензиново филтърче преди пръскалсите и си реших проблема .

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали пръскалките лесно се свалят събери двата маркуча в една бутилка и изпръскай течноста ще излязат доста боклуци .Сложи си филтърче и продухване на пръскалките ще оправи всичко , а едно ново моторче  е 16на лева.Свалят се издърпва маркуча надолу стискаш двата щифта на пръскалките и тя излиза на горе промиваш я на обратно на струята и продухваш,понякога самото моторче е затлачено и е нужна смяна  или неговото основно почистване там е малко по-голяма играчка.Не мога да намеря на колегата снимката на поставеното филтърче но в най-скоро време и аз ще го направя.

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За отпушването на пръскалките помага и престоят им едно денонощие в съд с оцет.:rolleyes:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ги чистих скоро, поради същия проблем - дясната спря изцяло, а лявата съвсем леко го докарваше до долния ръб на стъклото. Проблемът не е в маркучите, а както каза някой по-горе - пръскалките на капака. Аз моите ги надувах, надувах даже и с компресор- нищо не се получаваше. Свалих ги и с леко почукване на твърда повърхност и продухване от страната на дюзите (в обратна посока на притока на течност) нещата се оправиха. Излязоха доста боклуци - нещо като каша. Предполагам че пак ще се задръстят, затова смятам и аз да им сложа някакво филтърче и на двете, както предлагат другите колеги.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се, че не е от запушени пръскалки. Помпата работи, чува се, но от главният маркуч сълзи едва-едва и течността е леко на парцали. Имате ли идея как се сваля тази помпа за почистване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглобяваш левия подкалник там отдолу на казанчето са и двете моторчета 

20180303_140318.thumb.jpg.34ad5f8ab988129944977f4a2e49bb98.jpg

  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето обещаните снимки и филтърче 1,20ст пасна идеално сваля се връзката пластмвасовата показана  на снимката и филтърчето влиза много точно.

 

 

1574265912_FILTARPRASKALKI.thumb.jpg.fa3620286870a8902a31eeeadccfec21.jpg437369534_viberimageFILTARPRASKALKI2.thumb.jpg.63bb1bed61cfa7843dc31c8d2d9cfd3b.jpg

Редактирано от CARPERA
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...