Jump to content
hahy

P0420 - k24z3

Recommended Posts

Здрасти на евриуан. Все по-често започна да ми пали голямата жълта ламБа тези дни. Прави го най-често като я закротя след 60 до към 80-100км/ч на една такава газ дето не се пипа педала почти. Решението ми е ясно, смяна с нов, бих - обаче не намирам нещо никъде за него някакви детайли освен рязане, заваряване, ремапване и други подобни. Краен вариянт е това който ще е породен от много висока цена разбира се. Та... някой стигал ли е до този проблем и решерението му. Освен това кой точно катализатор го показва? Този дето е веднага след изпускателния колектор предполагам, че преди и след него са двете сонди.. ? Дайте съвет как да го лекувам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тази грешка я пали втората сонда, поради някакъв проблемс с първия катализатор. Ако ще ремапваш, там се изключва следенето и, така че няма да ти я дава повече. Друг е въпроса в какво състояние е катализатора ти. На колко км е колата ти? Моите катализатори бяха в много добро състояние за 150 хил км като ги свалихме. А колата ми гори масло. 

Редактирано от _pileto_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

184 стана, масло не докосва. Не ги знам в какво състояние са катализаторите. Ама за да пали грешката има проблем в катализатора. Чудя се какво да го правя.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Формулата е PCD+HFC+reflash= + около 20 whp  и несветеща лампа за кат. И пак си "еко" и "био"...модерните думи. Разбира се, и това решение струва пари. Иначе, само смяна на катализатора. Така че, притегли си приоритетите и действай. 

п.с. Катализатори можеш да разгледаш в поста на колегата Радослав (crown) за общите поръчки на тунинг части от Холандия. Оригинално, от хонда, първия катализатор с фланеца към главата, е безумна сума. Дори и тук, на наша почва, има катализатори и трябва да има решение с смяната.

Успех.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, _pileto_ написа:

PCD+HFC+reflash

Тва ми звучи като заклинание предизвестяващо събуждане на некъв нечовешки изрод дето ще изяде всички хора на планетата. ...

Та каквото и да значат тея страшни японски думи, парите са ясни, не ги мисля тях, ще се дават. Въпроса ми беше дали нема алтернативни катализатори, че по ибей има за по 320лв ОЕМ пишат, оргинални некви ги рекламират ... а аз тайничко в мене си искам хем да убия скуката с тоя кашон автоматичен, хем да си е все така тиха, безшумна и нормално харчеща семейна кола. Общо взето никой няма да ми се завре вътре в катализатора да види дали е кухо или плътно, единствено ако нещо с нормите на газовете не се промени драстично на ГТП.  ... Тааааа кво да го правя тва. Дразни ме ламбата основно, иначе не намирам разлика в колата от към вървене и разход. Може би да си е била запушена от преди мене и да проима разлика след смяна/премахване? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш газова уредба може да ти прави така от газта,основно при дълг преход. По принцип не е никакъв проблем за автомибила,само е дразнещо като свети на таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъзни едни клапанчета у бързината .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм за трикове от сорта шайба в слота на сензора така се издърпва на зад  активната зона и не дава грешка. Замазваш проблема без пари :) . Ако е запушен газовете ще са разредени и няма да дава грешка по скоро може покритието да е заминало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ибей е болт он катализатора. Няма грешки. Може и да смениш ламбда сондата след катализатора. Понякога тя е причината за това. При мен се реши проблема с нова сонда и катализатор от ибей с керамична пита, но той примерно няма платина и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...