Jump to content
teho

Грешка p0138

Recommended Posts

Здравейте колеги. Напоследък имам проблем с грешка P0138, като преди се появяваше по рядко на 2-3 месеца веднъж, но последните дни в жегите чека ми вади очите всеки ден. Трия с torque-то но пак и пак. Видях че има пусната тема преди време, но все пак,въпроса ми е следния : възможно ли да е от катализатора защото се появява едно странно придрънкване от долу в ниските обороти на всяка скорост като на отлепена пита на катализатора и от там да дава грешка към сондата? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ли никой няма поглед върху проблема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, "високо напрежение във веригата за отопление на датчика" според мен говори за умираща или умряла ламбда сонда, но нека и други колеги споделят своето мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо си погледни буксата на сондата, ама тея сонди може да са си изпяли песента.

P1038 трябва да е първата, демек тази откъм двигателя на катализатора.

Коя година е Хондата, т.е. фейслифт или не?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P0138 OBD-II Trouble Codes: O2 Sensor Circuit High Voltage (Bank 1, Sensor 2)

Това Банка 1 сенсор 2 го разбирам като катализатор 1 сензор 2 т.е 2-ра ламбда сонда.

@dindin, поправи ме ако греша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задната ламбда, моя грешка. Питах за фейса, че предната е широколентова, съответно по-скъпа, но има алтернативи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондата е 2003г,K20A4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах буксата и кабелите, но видими щети по тях няма, така че най вероятно ще е сонда. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За статистката. На колко хиляди километра е (ако може да се вярва на това)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на 202000км, на 152000я купих от Холандия с NAP,(национал ауто пас) Димек гаранция за километрите на колата, проверявах я в Хонда Холандия километрите им са истински

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е почти на същите километри. Значи да очаквам и аз да се обади някоя сонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проблем ли ще е ако взема ламбда сонда но се предлага без буксата и да прехвърля буксата от моята старата сонда.Днес питах в магазин за авточасти и задните сонди варират между 80-120лв.Бош-120,НЖК-80 и Денсо-90лв...Оригиналната с букса е около-250лв....

Каква ще ме посъветвате да взема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не проблем да вземеш без букса. Поялник и термошлаух. Аз съм така, с Денсо около 8 години. 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги поръчах си ламда от ebay с букса и днес дойде. Оказа се обаче че чека на бензин не светва а святка само като я карам на газ. Имам монтирано ОБД на газовата. 

Интересува ме дали проблема идва от донастройки на системата или просто ОБД-то не работи. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От настроиките е ,каква грешка дава-сигурно бедна смес

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката е P0138 Oxigen senzor Bank1,senzor2,иначе при газаджията не съм ходил да я закачи,но тази седмица ще го направя ,карам още на бензин уж да светне нещо ама засега няма грешка на бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ем да и като обърнеш на газ святка ако е така какво мислиш-виновна е газта

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо звънях на газаджиите да им кажа че ще мина да я закачат и им обяснявам по телефона за кво иде реч,а той ми казва :ама нямало как да святка чека като уредбата ми била с ОБД...карай вика така като не ти създава проблем,то ше се оправи от самосебе си...да са смея ли да плача ли :),но им казах че все пак ще отида да я закачат защото уредбата има 5год или 100 000км гаранция...за сведение уредбата е Томасето.

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...