Jump to content
rendz

Помощ секретен болт

Recommended Posts

Здравейте, колеги,

поради серия глупави действия се оказах без секретен болт и серийният му номер.

Имам предположение кой е серийният номер и ще си поръчам нов, но искам да съм по-сигурен и по възможност да сваля секретите преди Великден.

 

Та дали има някой в София с този секрет да ми услужи?

 

Благодаря.

 

 

IMAG0613.jpg

bolt.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че секретите са различни и няма да стане от друг комплект. Иначе аз имам на Мак гард, нещо подобно е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки един уважаващ се себе си гумаджия ще ти го развие. Има универсални камъни за развиване на секретни болтове.Спират да са секретни след 5 секунди...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли гумар ще го развие, но вариант е да заварите по една гайка и да ги развиете. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Маркони,

 

Това последното дали важи и за всеки уважаващ себе си крадец? И дали е в сила за показаните по-горе секретни гайки? Защото ако е така, защо въобще се хабим да ги слагаме тези секрети?

Редактирано от DAN_DAN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той човека, мисля, че иска така да се свалят, че после да си ги ползва пак, ако си поръча секрет от серийния номер за който споменава. И аз мисля, че няма да спре секрета крадците, може, но съвсем неподготвените лаици наркомани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак, мерси за идеите, но да, идеята е да си ги използвам пак, нов секрет от представиетлите е 35лв с поръчка.

Секретите не са чак толкова много на брой(мисля 3) особенно този модел с матираната страница с червеният етикет, от някакъв по-здрав метал е уж за повече сигурност.

Та ако някой има точно с този парт номер дори и снимка на секрета или болт ще ми е полезен на първо време.

Търся 08W42-SJD-602, а ако някой има да ми снима 08W42-SJD-600 и 08W42-SJD-601 пак ще намаля шанса за грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Иначе според сайтана Дунев ги свалят без да правят бели по джантите, но това вече след седмица-две като стане наложително.

Май трябва да поясня, че съм в София.

 

Поздрави.

Редактирано от rendz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм в заблуда, че този парт номер върши работа, освен него в кутията май имало и друг номер, но нямам такова нещо.

 

Тук казват, че има 20 секрета за този парт номер

https://www.lingshondaparts.com/honda_car_parts_selection?block_01=17SMG601&block_02=08W4201&block_03=16570&block_05=hcr

 

Мерси на всички, няма какво да се губи време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега rendz,

 

Този номер който цитираш е модела на твоите гайки 08W42-SJD-602. За сравнение моите са модел 08W42-SJD-601. За да ти доставят нов секретен ключ от Хонда точно за твоите гайки ти е нужна: HONDA KEY CODECARD която обикновенно стои на гърба на опаковката която си снимал. На нея е изписано осем цифрено число. На моята под това число още е изписано: Julian Date: седем цифри и след тях звезда. След това пише: If you lose you key, hand this key code card into your Honda dealer, who will order a replacement key. Така, че без тази карта резервен ключ няма как да получиш, защото комбинациите не са три а хиляди. То е логично, ако комбинациите са само три тези гайки въобще нямаше да са секретни. А до колкото знам точно тези McGard са едни от най-добрите в света.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно докато съм писал предния си пост ми е убягнало, че вече си наясно с нещата. Разрови из колата или документите и виж дали няма да я намериш тази карта. Нещо като визитка е, в момента няма как да снимам моята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DAN_DAN, мерси за насоките, имаме успех, аз го бях отписал, защото си мислех, че картона от опаковката е важния.

Та ми светна, че може да имам такова нещо в сервизната книжка и бинго!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20180322_222000_HHT.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ogi28b, благодаря за отделеното време! Проблема беше решен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 8 часа, policeman написа:

Едва ли гумар ще го развие, но вариант е да заварите по една гайка и да ги развиете. 

5 секунди, докато избера кой камък да ползвам...

https://www.automotivetools.eu/bg/спирачки-ходова-част-и-управление/377-екстрактори-за-секретни-болтове-комплект.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си мислете, че секретите ще спрат някого, ако реши да ви свитне джантите. Имах по 2 броя секрет на всяко колело, отивам в сервиза и "о, ужас!", няма ми ги секретите. След 1 минута колата беше със свалени джанти и вдигната на криковете. И то от човек любител.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес от отдел резервни части не искаха да ме отразят по телефона, но все пак е Петък и е простено, та за 16 евро с доставка по пощата - https://shop.mcgard.de/customer-key/

 

Поздрави на всички и не си забравяйте секрета на колелото след употреба :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...