Jump to content
buggs21

Висок разход 6-та ген. Civic

Recommended Posts

Здравейте колеги, отскоро съм горд собственик на Сивик 97г. 1.5 хеч.Виждам, че има много теми, но не открих отговор в тях по моя въпрос.Става въпрос за високия разход, спрямо този който очаквам от колата.Напълних резервоара до горе и изминах градско и напълно спокойно каране при загрят двигател 100км. и отново на същата колонка заредих до горе за 20 лв (10,3литра) 95 октана.След това реших да не зареждам, докато не влезне стрелката в червената зона, за този период колата е карах в града и имах само едно пътуване на магистралата от Пловдив до Стара Загора и обратно, като поддържах 3000 оборота, 110-115 км/ч и зелената лалмпа (екон) светеше през целия път, и така до днес когато стрелката за горивото влезна в червената зона при изминати 450км.Не знам как ви се струва на вас, но спрямо темите, които изчетох тук ми се вижда, че разхода ми е леко завишен, също така веднага след като закупих автомобила го оставих за пълно обслужване на ремъци, филтри, масла и диагностика, след която ми казаха, че колата е изрядна.

 

Извинявам се, ако е имало подобна тема с проблема, като моя, но нищо не отрких.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламбда сонда вероятно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите.Колата е карана предимно в студения период, но смятам, че 2-3 литра повече от нормалното на 100км. не са нормално нещо дори в такова време.В колата повече от 2-ма човека не са се возили и не е превозвано багаж с нея, разстоянията в града които преминавам обикновенно на ден са по 4-5км.Исках да споделя още нещо с вас, когато ми се наложи да ходя до Стара Загора на магистрала с 115км. на абсолютно гладък път, усещах една претрисане на самата кола, изобщо нямам идея от какво може да се е получава, но се усещаше през 10-тина секунди а продължителноста на претрсиането беше около 4-5сек. самото претрисане не е много силно даже понякога трудно се усеща, но е много дразнещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, goldbyrk said:

Ламбда сонда вероятно.

Колата беше нов внос от Италия и всичко по нея беше оригнално (стоково) дори стелките.Човека който ми я продаде каза че е на реални километри (150 хиляди).Не ми е казал какъв е бил собственика и един ли е бил, но колата беше със оригиналните си филтри, както е излезнала от магазина на Хонда, което ме навежда на мисълта, че и други части може да са за смяна освен тези които до този момент ми подмениха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти при голямото зареждане калко литра бензин зареди ,за да се види колко е разхода за тези 450 км.вземи та смени свещите.и аз имам такава и  смених свещите и е по добре.разхода извън градско около 6,2.градско зависи 7,8 зимата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите колеги, още утре се заемам с подмяната на свещите и ще ви държа в течение дали съм намерил разлика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях до един майстор, на който му съобщих моят проблем и той каза,че тва със свещите били големи глупости нямало как да е от това, защото ако съм имал проблем със свещите щяла колата да се дави, да и падат оборотите и да гасне.Та кажете какво да правя дали е прав?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЖК то е макс 30 лв ,ако не са сменяни никога е желателно да ги погледнеш и смениш.Дензо също стават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърках се, но според него за тези 450 км колата колко е изхарчила гориво?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Црв-то с Brisk и нямам ядове вече над 30к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой читав майстор в Пловдив, който да разбира от тия коли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

код на свещите   NGK -ZFR6S

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3/14/2018 at 1:31, buggs21 написа:

Някой читав майстор в Пловдив, който да разбира от тия коли?

https://www.facebook.com/groups/427925260726991/

https://www.facebook.com/groups/1768433560071026/

Ти си човека от тук нататък.А случайно горивен филтър да си сменял,или "майстора" да не разбутал центровка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И кой е точно майстора от Пловдив от двете групи? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, kvd74 написа:

И кой е точно майстора от Пловдив от двете групи? 

Ами единия  линк е към Пловдивската група,да го насочат просто.То е близко до акъла.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...