Jump to content
dent

Горивни клетки на Браунов газ

Recommended Posts

 Здравейте,

Интересно ми е, дали някой има опит с технологията на горивните клетки и въобще плюсове, минуси, мнения...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вече доста стара тема за това:

https://forums.hondabg.com/topic/54100-водороден-генератор/?tab=comments#comment-1057168256

 

 

За сега все още не е развита ефективна, икономически и екологично обоснована, работеща система в серийно производство.

Това, което се предоставя в интернет по въпроса е "шменти - капели".

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато няма сертификат по ISO си е опасна за ползване.Имаше развита подобна система и се гласеше за ползване в щатската военна полиция,но нещо отпадна проекта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, dandilov написа:

Има вече доста стара тема за това:

https://forums.hondabg.com/topic/54100-водороден-генератор/?tab=comments#comment-1057168256

За сега все още не е развита ефективна, икономически и екологично обоснована, работеща система в серийно производство.

Това, което се предоставя в интернет по въпроса е "шменти - капели".

 

Да си призная, не потърсих подобна тема и затова започнах нова, но така или инъче четейки стара си мисля, че е морално остаряла. Не че съм се засилил да екпериметирам с подобна технология, но ми стана любопитно покрай една идея за газов поялник на Браунов газ.

 

преди 49 минути, Markony написа:

Докато няма сертификат по ISO си е опасна за ползване.Имаше развита подобна система и се гласеше за ползване в щатската военна полиция,но нещо отпадна проекта.

Брани, гледам че 2017 Honda Clarity FCV се предлага вече и в няколко европейски държави освен САЩ. 

Предполагам, че патентоването на технология и получаването на сертификат е доста трудоемко и скъпоструващо, освен ако не си голяма компания. Дали производители като BRC, LOVATO, ROMANO и т.н. не разработвам алтернативни горивни системи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Брани, гледам че 2017 Honda Clarity FCV се предлага вече и в няколко европейски държави освен САЩ. 
Предполагам, че патентоването на технология и получаването на сертификат е доста трудоемко и скъпоструващо, освен ако не си голяма компания. Дали производители като BRC, LOVATO, ROMANO и т.н. не разработвам алтернативни горивни системи ?
Не разработват,споко!

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбирайте неправилно.Фен съм на всички алтернативни горива,но горивната клетка ,която съм виждал на живо си е късмета на терориста....я гръмне я не.Да си играеш с природата в контролирана среда и на улицата са 2 различни неща.Като големите фирми си я пуснат на пазара ще се купи.

От друга страна Мъск показа накъде духа вятъра със своя камион и Хонда на изложението в Лас Вегас намекнаха накъде ще се развива бренда...

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 30-тина години, в едно софийско предприятие са правени опити с въпросните клетки за браунов газ. Цел - заварки.

 

След дълга поредица от гръмнали маркучи, и други проблеми, опитите са били изоставени.

 

Явно това с разлагането на водата ще се появява периодично през годините, докато някой не измисли нещо наистина ефективно, и не го пусне в свободно разпространение из интернет, по възможност във вид на спам, така че да не може да бъде затрито или променено, ако е само на един сайт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цяла вечер ровя и намерих темата от 2010 година бях монтирал такава система на акорд ,но снимките са заминали вече в нищото .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...