Jump to content
weapon R

Търся си дигитален фотоапарат.

Recommended Posts

Нещо ново за около 200-250лв,или ако има нещо употребявано.Знае ли 4овек,много модели,много нещо:D!:D!:D!:D!:D!:D!:D!:D!:ph34r::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sony е марката за мене :ph34r: не е най-добрата , но за нормални хора желаещи да правят добри снимки , без много затрудняния по настройките и т.н. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич виж CANON A430 4 мегапиксела е,но прави доста сносни снимки и е към 280-270 лева

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък казвам Canon Powershot A460: ЦЪКВ ценовия диапазон 280-300 лева(зависи от къде го вземаш).Прекрасни снимки,отличен макро режим...бе много добро апаратче на прилични кинти.Редакция: @Plevelcho: Ако знаеш бях написъл същото като тебе,само че жената каза че вече трудно се намирал A430 и затова постнах A460 като негов наследник.

Редактирано от cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Canon...и 2-ра ръка да намериш нещо, няма да съжаляваш ! :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ценя всяко едно мнение,благодаря ви много.Какво ви е впе4атлението за Практика?

Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Canon препоръчвам. Може да са малко по скъпи, но качеството на снимките е много по добро от това на самсунгите или на сонитата, съпоставими като цена и клас. Аз имам Conon A520 и още някъв дето е няква куча марка. Еми разликата е огромна. Канона прави страхотни снимки. Мои познати с други марки сравненията пак са в полза на Канона. Все пак е "made in Japan", а тва не е малко.

Редактирано от zarrick

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest arsen

Здравей имам Canon А 420 много добър апарат .Сега излязоха и А 450 и 460.Моят няма звук на видеоклипа и записва клип до 3 минути.А 430 и другите записват до запалване на картата.Практика е марка с традиции но Canon според мен е по добрия избор.За магазин за покупка или за съвет отиди тук .Там са много любезни и имат много промоции.Цените са много добри.Ето и link на снимки правени с моя А 420 той почти няма разлика с A430 освен звука към видеоклипа и това че може снимките да се гледат на телевизионен екран.http://www.4coolpics.com/ownpage.phphttp://photopavilion.com/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Orlin

разгледай моделите на Canon и тези на Panasonic. За тези пари всичко ще е "посредствено".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ СИ И ПОМИСЛЯЙ за Практика ! Няма нищо общо с доброто име, които са имали някога. Дори не си го помисляй.Хората ти казаха - Canon е марката :ph34r:

Ценя всяко едно мнение,благодаря ви много.Какво ви е впе4атлението за Практика?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Canon A430 и съм мн. доволен както от функции има наистина перфектно макро и много глезотии който ще ги намериш по другите марки за доста повече пари.Ако ти изпадне такъв зимай го няма да съжеляваш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

и аз и мой колега сме доволни от Пентакс - купувани преди 2г 3МП ... така че не ги препоръчвам знам ли в момента как са - тогава бяха не скъпи и правят добри снимкиМой съвет - не робувай на марка, повече от 4-6МП не ти е нужно, а това което отличава добрия апарат е оптиката... това ако взимаш апарат за снимки де :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най важните неща за един апарат са следните:1. Скорост на процесора2. Скорост на реакция на матрицата.3. Големина на самата матрица4. Подходяща оптика ( да не филтрира дадена дължина на вълната на светлината, за постигане на идеален RGB цвят).5. Минимум 4 мегапиксела. :) 6. Здрав корпос за предпочитане от метал.7. Наличие на пълни ръчни настройки.Това са едни от най важните изисквания. Един от тестовете за проверка на качеството на оптиката и матрицата е да направите снимка без наличието на светкавица при осветлението от една крушка. Тя може и да е луминисцентна, но трябва да има ръчни настройки за да можете да регулирате филтъра спрямо цветната тенпература на осветлението. Снимката на тъмно без светкавица не бива да се различава от такава направена на дневна светлина. :) Единствените апарати на който съм забелязал тако нещо са Канон и Никон. При Сони се получават преобладаващо сини снимки а при Пентакс ( също много добра марка ) се получават бежови. Другите марки просто няма нужда да се коментират. Горещо препоръчвам Канон и Никон, както и Пентакс но само на светкавица.

Редактирано от Antony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Desislav

За 300 лв. може да се намери Nikkon Coolpix L4 (4 MP).За мен това е марката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Salamander

моя е KODAK CX7300 ето го--> http://images.digitalcamerainfo.com/images...CX7300Front.jpgс него снимам на сре6тите виждали сте ка4еството на снимките :) 3.1МP е,но за клип4ета са малко :D от 6МP на горе е екстра :) а като марки CANON ,SONY най ми допадат :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Antony, човека май за съвсем друг ценови клас говори, аз затова споменавам тези остарели модели

Именно....говорим за 200-300 кинта ! Малко се оляхте колеги ! Ше го вкарате в някой филм човека !

Най важните неща за един апарат са следните:5. Минимум 4 мегапиксела.

....каква точно е разликата в качеството на снимката м/у 3 и 4мп. ...приятелю ????!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Antony, човека май за съвсем друг ценови клас говори, аз затова споменавам тези остарели модели

Именно....говорим за 200-300 кинта ! Малко се оляхте колеги ! Ше го вкарате в някой филм човека !

Най важните неща за един апарат са следните:5. Минимум 4 мегапиксела.

....каква точно е разликата в качеството на снимката м/у 3 и 4мп. ...приятелю ????!
Това важи за всички модели от ценовите листи. Даже някои от старите модели са доста по-добри от новите. За това споменах големината на матрицата като условие. При старите апарати се използва по-голяма матрица, като качеството е по-добро поради по-малките шумове при нея. При малките матрици обирането не шуможете става със стабилизиране на матриците а това значи + на цената. Ако си търсите стар апарат е важно. За другото. Разликата не идва от мегапикселите, а от точките на квадратен сантиметър и тяхното качеството. Виждал съм снимка 640-480 по-добра от такава на 4mp. Това идва от гореспоменатите неща. 4mp просто защото може да се постигне някъква добра резолуция, дори и при кофти матрица. Можеш да постигнеш компромис ако си си взел Диджимакс примерно. Освен това може да иска да си изкара някой ден снимка на Хондата на плакат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Markony

2 ръце за Канон.Пробвах Практика и Панасоник до 300лв.Пауршота го сложи в малкото си джобче...не робувам на марката ,а на качеството...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Canon е марката! няма да съжаляваш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам pentax optio 50 - 5мп е но в повечето случаи правя снимки до максимум 2мп и прави прекрасни снимки. просто няма смисъл от по големи. Разделителната способност не е наи важното. ПРепоръчвам ти като си избираш фотоапарат да има и обикновен визьор защото лятото ще береш ядове.Оптичния зуум е по важен от цифровия. Хубаво е да е с негова си литиево -йонна батерия но там цените са нагоре. Като марка - всичко без самсунг. Успех в избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Канон - имам А80 и А95 - малко от по-старите серии (от преди 2-3 години) - няма лабаво при тях. Те колегите споменаха, кои са горе-долу сегашните модели заместници. За тези пари А4ХХ или А5ХХ от тези серии. Ако те интересува как снима моя - ето ми я скормната галерийка (прясна е още затова не е много голяма, но лятото е пред нас :) )http://gallery2.deephorizon.net/v/ICEMAN/ Снимана е изцяло с А95.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

za tezi pari ima mnogo dobri CANON,pone zanesh che e fotoaparat:)) uspeh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Канон е марката ;) ! Няма такова сработване на матрицата с оптиката, като на Канон! За тея, а и за каквито и да е пари, само това е марката :cool: :cool: Другото е компромис ;);) !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уф недейте че ще вземат да дофтасат привържениците на никон от фото форума и тогава ще стане мазало иаче и ас снимамснимам с канон :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Присъединявам се към мнението на повечето съфорумци и подкрепям с две ръце и всичките си крайници Canon PowerShot A430. Малко преди нова година си го взех за малко под 300 лв. с подарък карта памет 250 MB. Страшно много ми харесва финкцията 1 см. супермакро - т.е. има възможност за правене на снимка от 1 см. и след това на компютъра да ти излезе с размера на фототапет ;)(може малко и да преувеличих признавам си но е горе долу така). Към едно от важните неща за дигитален фото апарат прибавям и акумулаторни батерийки(друг може да им казва по различен начин аз така им викам) задължително имам предвид - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО:cool: си приготви още поне 50лв.(аз поне си ги взех мойте за горе долу толкова) 4 бр. със зарядно и с колкото е възможно по голям капацитет(Ач - амперчаса). И още нещо, което колегите с такъв фото апарат ми направи впечатление, че не споменават матрицата на този модел фотоапарат пък и всички фотоапарати с матрица, като на Canon PowerShot А430 имат един дефект. Какво имам предвид, когато се насочи обективът към източник на силна светлина т.е. крушка с нажежаема жичка, слънце, и т.н. на дисплея отвесно се появява една синьо-виолетова черта, която на снимките не съществува, но на клипчетата да:cool: Знаех предварително за този дефект и пак си го взех. Какво съм искал да кажа ако не успяхте да ми проследите мисълта - страшно съм доволен от него и абсолютно си заслужава парите. ;)П.П. Ако говорим за повече пари отиваме и към друга марка но поста ми ще стане километричен. ;)Надявам се че съм бил от полза.

Редактирано от eddy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

уф недейте че ще вземат да дофтасат привържениците на никон от фото форума и тогава ще стане мазало иаче и ас снимамснимам с канон :cool:

Еми то тва са марките: Канон и Никон. Само че Никон нямат толкова достъпни модели за масово ползване и цени като Канон. Фуджифилм също имат извънземни модели ама и цените им са такива. За тва разумния избор е Канон. Цената е малко по-висока от на Сони, Практика, Самсунг, Пентакс, Кодак и пр., но за тжа пук качеството е многоо над тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнението, че от Никон по-убо нема! Дори и някой по стар модел да намериш взимай и не го мисли.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest zangara

Nikon е по добрия апарат от Canon.Не че Canon не са хубави.Гледай да е една от тези марки.Ако не може да прибегнеш към Sony.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Канон е най-доброто казвал ми го е професионален фотограф но са цифра и за тези пари незнам дали ще си заслужава иначе гледай да е марка която се занимава предимно с фототехника аз имам Олимпус и съм много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest weapon R

Мом4ета след дълго обмисляне реших да ви послушам за Канон или Никон.Спрях се на Никон Куулпикс L-4,за 239лв+подарък батерии и зарядно.Утре отивам да го взимам.Ако някой има да казва нещо,да го казва сега или да замъл4и завинаги :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Orlin

скачай му :worthy: Едвали ще осатнеш недоволен. Разгледах оценки и прочетох коментари на някой от споменатите модели Канон и на избрания от теб Никон и забелязвам, че хората дават малко по-висока оценка на Никона. Щом даже е с батерии направо е пушка :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Road®aceR

Това са снимки и клипове правени с въпросния Никон

 

http://www.steves-digicams.com/2006_reviews/l4_samples.html

 

....мисля че избора ти е добър ! Купувай смело ! :worthy:

Редактирано от Road®aceR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

/оффЧе той този апарат е "наш" бе Цък :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пи4ове,след дълго колебание реших да се откажа от L-4,защото няма звук на видеото.И накрая взех Nikon L10.Направо кърти......

Благодаря на вси4ки приятели и за вси4ки мнения по темата,благодарение на вас взех най-правилното решение(а както бях решил да взимам Практика.....).

Ето снимки на апарата и една снимка с него. :ph34r::(:):)

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер е :) А от снимката се чува дори двигателя на сивика :( сподели кви кинти е и откъде, че и на мен ми предстои да сменям моя с нещо по-яко и следя темата с интерес :ph34r:всъщност намерих цени и инфо, мерси :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

259лв., от Технополис.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Road®aceR

Ц.ц.ц.....мноо ефтинко ве ! Ае честито..и повече компромати на Жербчево ! :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...