Jump to content
joro1986

FR-V и малко помощ...

Recommended Posts

Здравейте на всички. За много години. 

Моля за малко помощ от форума за някои "тънки" моменти при моята Honda FRV 1.8 ivtec "EX"., а именно - 

Как мери разхода този трип комп, има ли моментен такъв и как се прави Ресет  на компа? 

Има ли начин за регулиране на мивките на фаровете? 

Не светят задните светлини и в двата ми стопа. От какво може да е проблема? 

Нормално ли е страничните огледала да се прибират единствено от копчето вътре на вратата по дяволите?!! Могат ли да се прибират и отварят с централното т. т дистанционното? 

Тази кола има ли модул за командване на ел. Стъклата и шибидаха като КОМФОРТ модул, някакви комбинации и подлежи ли на обучения?

VSA бутонът трябва ли да отговаря при натискане, защото не свети и мислих да го пробвам днес, но не стана и незнам сега дали работи всъщност? 

Колеги, предварително Ви благодаря. Разчитам, че сте по-запознати с този модел и тънкостите му и ще се радвам да обменим опит. 

Тези дни ще кача снимки на автомобила... 

Поздрави 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да караме по реда на въпросите.

1.Разхода, който ти показва е само среден и няма моментен. Зануляването става, като натиснеш бутона, който е на таблото, когато си на позиция trrip и го задържиш.

2.Няма начин за регулиране на мивките на фаровете. Аз нямам, но при ЦРВ 2 ген. е дискутирана темата. Предполагам се оплакваш, че ти хабят течността. При изключени къси светлини, би трябвало да не пръскат. Проблема се решава с DLR модул. Потърси темета в раздела за ЦРВ 2 ген.

3. Ако говориш за светлините за задна скорост проблемите може да са два - изгорели и двете крушки или изгоряла машинка за включването им.

4.Огледалата се прибират само с копчето от вратата. Има начин да се направят и от дистанционното, но според мене не си заслужава. При -20 градуса с три пръста лед и сняг върху тях, сещаш ли се какво ще стане.

5.Няма комфорт модул, някой алармаджия може да ти помогне.

6.При натискане на VSA трябва на таблото да ти светне жълт триъгълник с удивителен в него, тогава е изключена и свети постоянно. При включена VSA  и пребоксуване на предните колела примигва и ти показва, че е хлъзгаво и се включва тракшъна. Може да е изгоряла крушката на таблото или да се касае за автоджамбазка намеса.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за изключително ясните, формулирани и точни отговори на въпросите.Бяхте абсолютно прав и последователен в написаното.  Още веднъж благодаря и дано има повече такива хора като Вас, колега. 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от месец имам ФР-В и съм много доволен от колата. Преди седмица забелязах, че няма по подкалник на задните гуми. Като клекна и се вижда задната броня и при един сняг и ако карам, директно съм го набил зад бронята... Търсих и в нета, но има само подкалник на предните колела, не и за задните. Тааа въпроса ми е, да се притеснявам или да търся кора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 13.01.2018 г. at 17:47, joro1986 написа:

Много благодаря за изключително ясните, формулирани и точни отговори на въпросите.Бяхте абсолютно прав и последователен в написаното.  Още веднъж благодаря и дано има повече такива хора като Вас, колега. 

Поздрави

Бъдете и Вие, отговаряйте по същия начин, по който искате да ви се отговаря. Нали сме колеги 😉 

П.П. Има теми с отправени, точно към Вас въпроси!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.01.2019 г. at 14:31, karaulanov написа:

Здравейте, от месец имам ФР-В и съм много доволен от колата. Преди седмица забелязах, че няма по подкалник на задните гуми. Като клекна и се вижда задната броня и при един сняг и ако карам, директно съм го набил зад бронята... Търсих и в нета, но има само подкалник на предните колела, не и за задните. Тааа въпроса ми е, да се притеснявам или да търся кора?

При мен също няма такива подкалници отзад. Мисля, че такъв е "модела". Не се притеснявай....карай! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам FR-V от 3 месеца, има подкалници отзад и те са с някакъв вид вълнено-гумена материя.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, Alex Roy написа:

Карам FR-V от 3 месеца, има подкалници отзад и те са с някакъв вид вълнено-гумена материя.

И при мен има такива подкалници отзад, но не стигат до долния ръб на калника. Т.е. зад задната гума има просвет, през който се вижда кухината на задната броня.

Мислех да запуша с изрязани стари гумени стелки „легени“, закачени на щипки. Спря ме „вълнено-гумената материя“ - опасявам се, че няма да държи щипките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...