Jump to content
jorkata dinev

Проблем с хидравлика (хидравличната помпа)

Recommended Posts

Здравейте, 

Наскоро и жената се присъедини към семейството на Хонда с (HR-V) и както всяка кола нов ВНОС, изкачат непредвидени разходи и ремонти. 

Миналата седмица, като застудя времето ми направи впечатление, че има едно странно виене и насичане на хидравликата. Когато колата работи на обороти и завъртя волана помпата започва да се товари и се вдигат оборотите на колата.   Огледах маркучите, всичко е ок, няма теч, няма въздух няма нищо. В казанчето, маслото беше в норма, но тъмно с лек червеникав отенък.  Не го бях сменял, затова закупих от "Бултрако" масло PSF-S (за сведение вече е 40 лв.) За 1 час го смених, изчистих казанчето защото имаше боклуци на цедката и налях новото, като мислех че ще се оправи. Да, ама не! Оправи се само насичането виенето си остана и промяната на оборотите си остана, но значително намаля. Има едно леко почукване в рейката, но има още живот в нея. По скоро мисля, че проблема е в хидравличната помпа, но не тече.  Забравих да погледна и ремъците, да не би някой да е хлабав, но тези дни и това ще направя.

Дайте някой добър сервиз, защото техническите ми познания се изчерпаха. Нямам и на идея, какво още мога да направя :(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ли я обслужил след покупката.На мен ми струваше 500 лв. Но поне знаеш че  е проверено всичко, особено задължителна смяна на маслата на 4 по 4 .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз от скоро се присъединих към семейството на Хонда с (HR-V 105кс 5в 2002г.). 

Колата е наследих от братми който не пести от обслужване но и не е човек който ще задалбае в темата (да се понтересува от дискусиите във форумите и т.н.). Той обслужваше колата в Бултрако и следваше техните препоръки и инструкции и можеби и там му е грешката понеже разбирам че е карал колата 2.5 години с масло  10W40 на Castrol, което от изчетенето по темата тук разбирам че не е било по предписание на производителя, въпреки че обслужвана в тяхното представителство. От месец насам започнах да е карам редовно и забелязах абсолютно същите проблеми описани от теб, без да усещам почукване в рейката. За сега не съм е карал до сервиз понеже с тиа празници програмата ми беше динамична и натоварена . Предстои ми да обслужвам спирачки при мои познат майстор и се надявам да открием причината и да отстраним и този проблем. Надявах се да се оправи само със смяна на хидравличното масло но виждам че при теб това е помогнало само частично. Само се надявам проблемът да не се окаже в помпата :(.  Успех.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.