Jump to content
dragob

нагар върху свещ

Recommended Posts

Колеги вижте снимката и кажете черния нагар от едната страна на свеща от какво е и какво означава това за двигателя.да уточня че такъв нагар нагар има по свещите на 3 и  4 цилиндър.колата харчи 1 литър масло на 4000 км.има трудно първо  палене ,но после няма проблем.по свещите има само нагар ,но няма масло. Става въпрос за сивик d15z8 аеродеск

20171209_113946.jpg

20171209_113956.jpg

20171209_113938.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би са ти за смяна? За първото палене- имаш ли достатъчно ниво на бензин или си към минимума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензина не на всички Хонди оказва влияние на първото палене поне при мен, както съм палил от четвърт сутрин на резерва ,така и на половин резервоар паля от 5то 6то въртене на стартера. Притеснява ме,че си за сегменти колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е за сегменти, направи пробег около 100 км и тогава ги снимай. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно  е  и прекалено богата смес или проблемна Ламбда сонда.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите са на около 10000 км от петър инзаги нгк zfr6f  от поръчките.за сегменти съм сигурно.как мога да регулирам сместа?може би е богата сместа,защоти мерише на бензин  малко повече от ауспуха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специалист ама мисля че ти тече масло от уплътненията на свещите. Лек ремонт.Прилагам снимка от моите на 80 000 км на газ и 10 000 на бензин мотора гори 2л. Масло на 10 000 км. Ляво нови дясно старите. 

 

20170609_191142.jpg

Редактирано от Vancho
Снимка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че му пълни с масло тръбите в които се намират свещите, и от там през резбата до електродите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата се кара само на бензин.газ няма.повече от 3500  оборота не я карам .всеки ден по 44 км . 22  км  сутрин и вечер.утре ще ги  прегледам пак свещите .ако трябва ще сложа старите да видя ще  имали нагар и по тях.интересна защо има нагар само от едната страна на керамичния изолатор?

20171209_114041.jpg

Редактирано от dragob

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 150 км каране свещите са пак черни.сега съм сложил старите да видя каво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината е опушено,като  се замисля.от какво се получава това опушване на свеща?масло?може би на 3 и 4 цилиндър сигментите са проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дай една снимка на ауспуха на колата.Ако може с по добро качество.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите са опушени от едната страна,ако колата гори масло ще са с нагар целите свещи от всякъде.Това опушване ми намирисва,че идва от страната на  всмукателните клапани,което ще рече,че имаш проблем с гориво-въздушната смес,или по-скоро комбинация от Ламбда + не добра центровка на запалване.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемно е първота палене ,особено кото застудя.след таво няма проблем.като разход преди беше 6,3.смесено.но последно време  е 7,3 смесено

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...