Jump to content
acc_f20b6

Някой знае ли разликите преди и след фейслифт Civic 6 ген 3 врати?

Recommended Posts

Колеги,жената изпляска хондата отпред и сега събирам чаркове да я правя.98г.е преди фейслифт.Но немога да намеря части..Какво е различното отпред на тези преди и след фейс?? Бронята ясна.Капака май и той е различен или греша?Фаровете резлични ли са?Калниците? Купих нова броня и калник,след фейс,но не смея да ги отворя,преди да съм сигурен че ще станат,за да ги върна евентуално.Мерси предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калник, капак, фарове броня са различни

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И решетка, но тя трябва да е комплект с бронята.

След фейс на преди няма да стане.

Редактирано от ACID BURN
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както стана ясно разлика има в делкото, с две ламбда сонди е фейса, предлага се вече с подгрев на огледала и седалки ако не се лъжа. Разлика има и в дизайна на стоповете, сигурно и други неща има.

Редактирано от goldbyrk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A4/Z2 е с една сонда. Подгрев на огледалата за тоя модел аз не съм виждал. С това искам да ти кажа, че навлизаш в страни от темата. Ако трябва да се говори за разлика между преди и след фейс има много дълъг списък да се направи. Конкретния въпрос е за предната част на колата.

Иначе си прав за стоповете, но не и за седалките. Разликата в седалките е че вече може да се настройва височината на седалката и тапицерията е различна. Но дори и това не е баш така, защото има разлика в окомплектовките. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност има огледала с подгрев. Продаваха се до скоро и тук от блъснат Сивик. Д14з2 е с 2 сонди, в грешка си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата между Сивик 96-98 и Сивик 99-00 (фейслифт) е: 
Предна броня, капак, калници, фарове, стопове и маската с емблемата. Ако решиш да сменяш нещо трябва да вземеш този целия комплект който съм изброил. Други разлики има в самите двигатели, а именно бутала, делко, инсталация и т.н. 
Сивик 96-98г. - двигател Д14А3 - 75к.с. 
двигател Д14А4 - 90к.с.
Сивик 99-00г. - двигател Д14З1 - 75к.с.
двигател Д14З2 - 90к.с. 
Спирачните апарати и дискове на Сивик 96-98г. варират от 242мм до 262мм, като 262мм при тази година на производство не е доста срещан. При Сивик 99-00 всички коли от тази година на производство излизат с размер 262мм със задължителна ABS система. 
Сивик 99-00г. (фейслифт) - 262мм спирачки, ABS, SRS Airbag 2бр., климатик (много рядко без, поне такива наблюдения имам), ел. стъкла, ел. огледала (някой с подгрев или автоматично прибиране), ел. люк и доста други неща. 
 

Редактирано от Embata_01
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,жената изпляска хондата отпред и сега събирам чаркове да я правя.98г.е преди фейслифт.Но немога да намеря части..Какво е различното отпред на тези преди и след фейс??

Колегата толкова ясно и точно си е задал въпроса че просто няма на къде.

Стопове,бутала и подгреви мисля че не го интересуват.

 

Броня,калници,фарове,капак и решетка са разликите по предницата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A4/Z2 е с една сонда. Подгрев на огледалата за тоя модел аз не съм виждал. С това искам да ти кажа, че навлизаш в страни от темата. Ако трябва да се говори за разлика между преди и след фейс има много дълъг списък да се направи. Конкретния въпрос е за предната част на колата.

Иначе си прав за стоповете, но не и за седалките. Разликата в седалките е че вече може да се настройва височината на седалката и тапицерията е различна. Но дори и това не е баш така, защото има разлика в окомплектовките. ;)

 

Z2-ката е с 2 сонди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...