Jump to content
st1nki4a

Избор между Сивик 8 ген. и Акорд 7 ген.

Recommended Posts

Здравейте колеги.

От месец гледам обяви и се чудя каква да е следващата семейна кола. От 5 години карам Хонда Сивик седан 6 ген. с D15Z6. Много съм доволен от колата си но вече малко остаря и е време за нейната смяна. Загледал съм се към Сивик 8 ген. с двигател 1,8 бензин или Акорд 7 ген. 2,4 бензин. Като цена и двата модела са близки, но имат 2-3 години разлика. Карах сивик 8 ген. и ми се стори че доста си друса и от към вървене не бях впечатлен. В акорда само съм сядал и нямам впечатление от неговото поведение.

Въпросът ми е коя от двете коли ще ми препоръчате? Заслужава ли си акорд 2004-2005г. парите или за тези пари е по-добре сивик 2008г.?

Какво ви е мнението за фейслифтовия акорд, струващ 14-15 хиляди лева?

Можете ли да сравните сивик 6 ген с горните две като возия и вървене?

Редактирано от st1nki4a

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В семейството имаме и трите автомобила, само където акордът е дизелов. И то, защото исках дизел. Според моите разбирания:

 

Най-добре вози... сивик 6-ген. Тук особеността е, че моят ЕК съм го шумоизолирал изцяло (само без таван), като в градски условия поема недостатъците на пътя най-добре (като сътресение и шум), спрямо другите два автомобила. В това отношение сивик 8-ген се представя най-зле.

 

Вървене - акорд. Но отново - турбо дизелът си казва думата. Сивик 8-ген и 6-ген ги слагам на кантар. Субективно 6-ген даже се усеща като по-жива, но на хартия се съмнявам да е така.

 

Като качество на изработка акордът също стои едни гърди по-напред.

 

Единствената категория, в която бих отличил сивик 8-ген е поведението в завои при по-висока скорост. Тук сивик 6-ген изостава много чувствително и спрямо сивик 8-ген и акорд 7-ген.

 

Между акорд 7-ген и сивик 8-ген бих избрал първото, независимо разликата в годините.

 

Дали си заслужават парите за акорд? Поради по-ограниченото предлагане на бензинови акорди, цените им ми се струва, че са леко завишени, колкото и хубави и здрави да са. А и с икономията не са на "ти". Ама пазар - какво да правиш...

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% съгласен със Златозар.

Мога да добавя че база за сравнение м/у Сивик 8ма и Акорд 7ма може да има само седана на Сивик, но той е толкова рядък, че поне аз като купувах на жената Сивик 8ма нямаше и една. 

Не прави грешка да купуваш Сивик 8ма, това не е семеен автомобил ;) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях пред подобна дилема преди 4 години. Тогава за мен паркирането бе фактор, а и още нямах деца. Ако имах деца директно 7 комби.

Ако паркирането не е фактор - Акорд 7 турър. Ако имаш обемисти багажи (детски колички, столчета, али-бали) Сивик 8 с магически седалки. Особенна разлиак в подръжката на Сивик 8 и Акорд 7 няма.

Сивик 8 вози доста по-твърдо и сигурно от 6-та хеч.

Редактирано от Orlin
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам да се пробва един Сивик във градски режим и в извънградски посока Бургас. Возията на Акорда и Сивик 8 нямат нищо общо.Стабилността на Сивик 8 в завоите на разбита настилка е нулева спрямо акорда.

До питащия: Вземете един Сивик от колега от форума и направете тест драйв срещу заплащане/може и течно/ на магистрала А5.в дясната лента посока Бургас.Ще разберете какво имам предвид при 140...ако не я закърпят дотогава...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно всичко клони към акорда...

Само дето ми се струва че са много 10000 лева за 12 годишна кола.

Иначе много си ми харесва акорда.

 

Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Донякъде е така... Преди 10 години, 10/12-годишните тогава акорди (5-ген) струваха една идея по-малко. От тогава насам обаче, цените на новите коли се покачиха, а както и да го смятаме - заплатите също.

 

Впрочем сивик 8-ген не е никак удобен и за градско - прекалено широк и с изключително занижена видимост. Това е единственият сивик, който ми харесва повече как се държи при извънградско, отколкото при градско шофиране.

 

Ако толкова те притеснява годината - почваш да гледаш Рено примерно, където за тези пари можеш да си вземеш Лагуна сигурно от 2010-та. Защото от 12-годишна кола, до 12-годишна хонда все още има малка разлика. Особено щом се намира кой да ги купува хондите и при тези цени :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста са поскъпнали Акордите реално и двата Акорда ги взех 5 годишни, но с двойна разлика в цените.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да погледна друго освен хонда, да не говорим за рено... :hondarulez:  Ще се търси явно Акорд Type S пък годината каквато излезе.

Има ли начин да се разбере дали е връщан километража на акорда и да се види реално на колко километра е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой колега от Варна с Акорд 7 ген. 2,4 с малко свободно време за един тестдрайв и кафенце?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам да се пробва един Сивик във градски режим и в извънградски посока Бургас. Возията на Акорда и Сивик 8 нямат нищо общо.Стабилността на Сивик 8 в завоите на разбита настилка е нулева спрямо акорда.

До питащия: Вземете един Сивик от колега от форума и направете тест драйв срещу заплащане/може и течно/ на магистрала А5.в дясната лента посока Бургас.Ще разберете какво имам предвид при 140...ако не я закърпят дотогава...

малко Офф

В събота го тествах точно тая комбинация.

И със 120 е ужасно преживяване, все едно си спукал предна гума

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой колега от Варна с Акорд 7 ген. 2,4 с малко свободно време за един тестдрайв и кафенце?

Пиши ми ЛС колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите на всички колеги и най-вече на Атома. Поради факта че ми изпадна на добра цена от първи собственик вече имам сивик седан 8 ген.

 

Изпратено от моят SM-J710F с помощта на Tapatalk

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да е :) все пак ако искаш звънни да направим по едно кръгче :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито,

Радвам се че си уцелил.

Седана 8 ген според мен е оптимума при тази дилема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито!

 

Седана 8 ген според мен е оптимума при тази дилема

... из аз това щях да кажа, взел си комбинация между двете :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...