Jump to content
thunderRS

Датчик за външната осветеност на Accord 7

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам проблем с осветлението на бутоните за климатроника под дисплея на радиото. Дисплеят свети, но всички бутони не светват, даже и нощем. В много редки случаи се включват - не мога да определя дали от някоя дупка или по друга причина. Въпроса ми е дали тия бутони са свързани към датчика, който променя яркостта на таблото с уредите или е просто някаква лоша връзка. И този датчик, горе при датчика за дъжд ли е или е топчето отпред на таблото до предното стъкло. Ако някой се е сблъсквал с този проблем моля да пише!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако топчето за което говориш е както при 6-та, то това е температурен датчик за климатроника. На коли с климатик го няма. Ако светват рядко и то примерно след преминаване на дупка или просто си карал повечко може да става дума за слаба връзка. Имах същите признаци на сивика (часовника) и при единият акорд (бутоните на климатика). Успех и ако ще го разглобяваш направи снимки кое, как и защо. Подробно да знаят колегите тук след теб.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dash-diagramMedium.jpgтука са показани  къде има диодчета за подсветката на конзолата

Редактирано от aleksandur

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, но при мен всички диоди са изправни и когато се включат, светят нормално. Проблема ми е, че по някаква причина не светват винаги, а когато си пожелаят. Предпазителите са здрави, затова предполагам, че е някакъв датчик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам да има такъв датчик ,нещо с плюса или масата не е наред на бутоните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам да има такъв датчик ,нещо с плюса или масата не е наред на бутоните.

Значи ще го намерим...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не търси датчик за този проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, продължавам да търся проблема. Забелязвам, че вечер таблото с уредите ту е по - тъмно, ту е по - ярко. Сменя се самостоятелно без причина. А бутоните на средната конзола понякога светват, но не рязко, а плавно се увеличават и след минута плавно загасват, което ме навежда на мисълта, че се управляват от някакъв електронен блок. Ако някой има някаква идея, моля за помощ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тази осветеност се регулира от бутона при одометъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дай повече инфо, къде и какво е този одометър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутона е на таблото зад кормилото. Като го натискаш ти показва км. А, Б и км. на колата. Като го въртиш променя осветеността на таблото, но не трябва сама да си се променя осветеността. Единствено като дадеш на къси /габарити/ намалява яркоста и като изключиш се връща обратно - това ако не си завъртял на макс копчето, тогава си свети ярко и не се променя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goga го е обяснил.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...