Jump to content
Kalinski88

Жълта лампа гаечен ключ

Recommended Posts

Здравейте колата е Хонда Джаз 2008г. ноември 1.4 100 к.с. 

Собственик съм на колата от 3 месеца и до  момента съм навъртял около 1500км. като за момента нямам абсолютно никакви проблеми и нищо не съм сменял по нея. Единствено масло и филтри разбира се. Преди закупуването колата мина през Хонда Стара Загора и бе направена диагностика, чистене на грешки и тнт.

 

Днес докато шофирам светна лампата на снимката. Очевидно иска някакво сервизно обслужване може би ? Това ми е първата Хонда и не съм наясно с тази лампа. Рових из търсачката, но не намерих конкретен отговор на моя въпрос. Трябва ли да се притеснявам, ако не как да я угася ? След като натисна бутона на волана индикацията изчезва , но при всяко следващо палене тя е първото което се появява придружена със звуков сигнал. След като се рових из менюто открих и това на втората снимка по-долу. Там индикацията е синя не жълта. Благодаря предварително :)

post-35034-0-32886000-1477916772_thumb.jpg

post-35034-0-10580500-1477917242_thumb.jpg

Редактирано от Kalinski88

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти е лампата за смяна на маслото.Тя се нулирва при смяна и светва преди преди крайният срок за смяна на маслото-на километри,или на една година.Нулирва се като задържиш 10сек бутон сет(ако имаш такъв),или бутона на таблото за нулирване на трипа.

Ето виж подобно като при  Акордаhttps://www.youtube.com/watch?v=Ifb5x9rLY2o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност това е знак за ТО,което не е само смяна на масло.Прочети си книжката за потребителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата, че книжката е на френски понеже е швейцарка. А гугала превежда зле и неразбираемо. Още сутринта ще пробвам пак да нулирам.

 

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Сега чета тази тема защото през септември смених модела 2002г. с този и сега и при мен светна този г. ключ на таблото, но след като смених масло и филтри. Пробвах да го изчистя от бутоните инф. и сет. на волана, но не стана. Чудя се дали трябва да ходя в Бултрако за това или има все пак някакъв и друг начин. При проверка на компа на колата се оказа, че няма грешки за изчистване, но не можаха да изчистят символа.   

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервизен индикатор. Така чисти ли се?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се случи сега, но имам колата от май месец 2018 и тогава смених маслото. Не съм навъртяла повече от 4000км от тогава. Трябва ли да ходя да сменям маслото или само си го нулирам за още 1 година  и така докато навъртя 10-15 000 км?
Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Да,маслото се сменя  на изминати километри или на календарна година при нормални условия на екслоатация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...