Jump to content
tahhita

Проблем със CD на хонда сивик 1,4 бензин 2008 год.

Recommended Posts

Здравейте.Когато сложа диска в сд-то ми изписва disk read и след 10 сек. disk eror.Това го прави със всички дискове- на друго сд дисковете работят безпроблемноSent from my SM-A510F using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извади cd-то и го изчисти. Друг вариант няма. Имах едно сони, така правеше. Четеше до едно време след това спря тотално. След изчистване няма проблеми :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята хонда го имах същия проблем , филмът е голям . Лазера се беше прецакал и не въртеше диска. Купи си от англичанка сд панела (защото е много по-евтино в бг) и ако ти не можеш, дай го на добър майстор да ти смени кутийката с лазера и механизма. Голямо разглобяване е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам Сивик 2006 1.4 83 коня бензин . Четох в ръководството, че CDто (не с навигацията) чете mp3 файлове. Записвам диск и всеки път ми дава DISC ERROR. Няколко диска погубих и накрая си взех CD-RW. Не мога да разбера къде е проблема? Да не би неправилно да го записвам или не чете mp3? Иначе, обикновен аудио диск чете от раз. Някой ако е имал такъв проблем, нека сподели мнението си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей . За първи път чувам заводско СД да чете МР3 . Поправете ме, ако греша.

По-важното е, колега, не ползвай презаписваеми дискове -товарят оптиката на СДто и съкращават живота й.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправям Ви.

CD-то на моя Сивик 2.2 , 2007г., чете MP3.

Записвала съм, работеха, ще се опитам да си припомня как ставаше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Batvan, кой ти го каза това нещо, че някой диск може да товари оптиката и съкращава живота й ?Няма такова нещо.

Оригиналните сд-плеъри искат дискове, записани с възможно най-бавна скорост -1-2-3-4 максимум, диска трябва да се финализира накрая -опция на програмата .Записва се на track at once диска .Не е и маловажно качеството на самия диск - Prinko , примерно, много устройства не ги харесват , записвайте на качествени подложки -Verbatim ,TDK и така нататък . Компютърните сд-роми четат всичко , не се подвеждайте по това, дали и на автоплеъра ще тръгне .Презаписваемите е много вероятно да не ги одобри автосд плеъра ви .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записвайте само на CD-R, на бавна скорост, добри марки са Sony, Maxell...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо сложи за проба оригинален матричен диск ; прочете ли го - добре. Ако не ще - ще се разглобява . Може да се наложи само почистване на оптиката , може и оптиката да е за смяна, краен вариант е, за проба, да се вдигне малко тока и от тримера ; тръгне ли тогава , може доста време да те изкара, докато събереш пари за ново сд. Всичко това е добре професионалист да го направи ,ако има шанс машинката , за да не стане за боклука без време .

Пък за пращенето, усилващо се след всяка песен , достигащо момент на неразпознаваемост. На траковете влияят много фактори, както са споменали колегите от темата посочена от vesivanova -цяла тема си трябва за тях ,от проблеми с механиката и оптиката , до проблеми с електронното управление .Така или иначе, всичко опира до квалифициран сервиз .Едно на пръв поглед най-обикновенно почистване на оптиката от неквалифициран човек , може да доведе до необратими последствия .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и моят опит, макар и кратък.. /без да отварям друга излишна тема/. Моят сивик е с навигация. Когато вкарам диска имаше два варианта - вариант 1: да го изплюе веднага, което дразни.. и вариант 2: да го изплюе след 20-30 секунди, когато тъкмо ти е харесала песента и си почнал да си пееш, което е направо влудяващо. Ходих при един препоръчан човечец, който се занимава с такива неща, но ми отказа защото не му се занимавало да разглобява всичко. Отчаяно се запътих към голям магазин за техника /без да правя реклама/ и си купих Cleaning CD за 5 лв. Представлява диск с 2 четчици. Следвайки упътванията, минах през процедурата и след това всичко беше 6 точки! Направо не го повярвах, но съм щастлив :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...