Jump to content
stefistef

преминаване светофар

Recommended Posts

Добър ден!
Днес на цариградско на светофара който на ляво е за посока Герман преминах по следния начин:
Карах с 50 и малко преди стоп линията светофара започна да мига и вече бях навлязъл в кръстовището,когато светна жълто и следователно червено.Възможно ли е да ме е заснела камера,че съм минал на червено или не?
По правилник,ако си навлязъл в кръстовището трябва да излезеш,а и аз навлязох тъкмо когато започва да мига.Да очаквам ли нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, ако снима и праща снимки ще разбереш като получиш писмо от Стар Пост, ако само наблюдава, няма да получиш. Мен лично са ме спирали заради преминаване от жълто към червено, при положение че след мен са минават още 2 автомобила. Въпросът ти няма едностранен отговор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересното е,че самият сигнал за забранено преминаване светва когато съм в средата на кръстовището,откъде мога да знам аз кога точно ще светне.Странна работа е.

А колко време след евентуалното заснемане ще получа снимка ако съм заснет?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7-8 месеца...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже на мигащо зелено влязох.Не би трябвало да е нарушение.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навлизането в кръстовището на мигащо жълто не е нарушение, тъй като при опит за спиране, автомобила ще се озове на средата на кръстовището и ще възпрепятства нормалното протичане на трафика. Има точка в правилника, която (по спомени) предвижда бързото изтегляне от кръстовището при промяна на светофара.

 

Няма да има санкция, дори и при навлизане на жълта светлина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джапанийз- сериозно ли не си ги засичал ? 
От 2-3 години някъде ги сменяват. 
Преди имаше брояч и беше много удобно. Сега, обаче, има нова власт и нова фирма за тия неща и мига зеленото няколко пъти преди да светне жълто. Както и сигнала за незрящи си усилва интензитета, преди да ги спре. Много по- гадни са. Като старовремските са. Докато замига и нито да спреш, нито да минеш. 

Иначе по темата- карай смело. Пази из центъра, ако минаваш. Там има повече иноваций. Аз лично съм на без коз от цифра време / откакто имам книжка, ако трябва да съм честен / . Снимат за червено на Орлов мост, но това е непотвърден знак. Още повече, щом си навлязъл не е проблем. Проблема е, ако има униформени отвъд кръстовището, които нямат изпълнен норматив за актове или са свършили парите- тогава се заяждат- ела обясни, че не си можел да спреш безопасно. Члена за несобразената скорост оправдава половината пътна простотия... 

В тоя ред на мисли, видя ли ченге да върти палката нервно и да е края на месеца си карам чинно. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започне ли да мига, след три секунди светва жълтото. Това е идеята на мигането - да знаеш отдалече че ти остават три секунди и да си прецениш ще можеш ли да минеш или не

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази система е много по-добра, защото на онази имаше постоянно "късно" жълто, та направо чврвено, и всеки се тарикатлеше и минаваше, защото знаеше че на другите им е още червено и хоп катастрофа. Друг "трик" бе да се тръгва от червено на жълто, пак рисково.

 

Идеята на новите е като видиш, че примигва да намалиш с готовност за спиране, или просто плавно да спреш и да не се правиш на хитър и да се силиш на "0" секунди са минеш. И да като старите са, с жълтата рамка, но така са по-забележими, а и жълтото е символ за внимание и бдителност.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идеятат не есам ода намалиш, новите светофари уж треябва да следят боря на колите (нали виждате че навсякаде има кръпки по асвалта за датчици), и да пускат по дълго злелено кадето трябва, или ако няма пешеходец да псукат завиващите. на теория и от тестове на "запад" трябва да имат 30% по голяма пропоскливост, вапороса е какво става със зелената вълна. ама поне аз никаде не откривам инфо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да попитам нали в сайта на кат се пише кога и къде снимаг камери,мисля,че става въпрос за скорост само.Мисля,че ако се получи честитка от място което е неопоменато и отпада или греша?

По закон мисля ся длъжни само на тези места които са обявили да снимат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много им се впрягате... 
Карам от 10г, от тях последните 8 всеки ден почти из София. До преди година бях и доставчик и не е като да не съм минал над 60к само софийско градско за 2г и малко. Не е като да не съм се движил безобразно из улиците с дачията- гонех график и се налагаше. Веднъж съм минал по втория начин и веднъж не поисках втория начин и ми писаха акт за пешеходна, при положение, че един автобус беше виновен също, но последната неделя от месеца в 10 сутринта... Писаха ми го на Христофор Колумб на 4 лентово, като аз бях в най- дясното и се разминах с автобуса, но, до автобуса на пътеката имало възрастна жена с 2 бастуна и не съм я пуснал. Питах ги, дали тя не е дух да мине през рейса и ми писаха акт. Спрях шефа да не ги съди. Той го плати, както и един фиш за телефон, докато търсех негов клиент. 
От камери и т.н. не е имало никога нищо. Него редовно го щракат, но аз не съм сниман никога. Ще стане и това някой ден- голяма работа, случва се. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...