farscape
Фен-
Мнения
79 -
Присъединил/а се
-
Последно посещение
Тип съдържание
Профил
Форуми
Календар
Всичко публикувано от farscape
-
Аз си взех такова. Не е HDS, ама мисля че върши работа. Става за всякакви коли. Около 90€.
-
Предната ми кола - Хонда Джаз, беше почнала харчи по литър на 1К. След добър ремонт на двигателя, за около 3г спря да го харчи и постепенно стигна до 100-150г на 15К което според мен е нищо. Така и я продадох. Просто случих, че двигателя не е бил пипан изобщо и аз трябваше да го оправям. Купих я на 6.9.2017 и ремонта го правих 2020. Продадох я преди 3 месеца - на 8.9.2025. Точно 8г. Да добавя, че за тези 8г и 180К не съм имал други проблеми с тази Джазка. Ако децата са малки, може и да ти върши работа, докато поотраснат. Просто седни в един Джаз и прецени.
-
Е на магисталата е повече, ама на междуградски път....
-
CARPERA извинявай, писах ти на лично.
-
На ден изминавам около и над 100 км. 30% градско и 70% извънградско. Приблизително. От Варна до Добрич ( примерно) , повече от 90 не вдигам и спазвам ограниченията. Даа, при предишния собственик е била 3 години и е навъртял около 25000, по данни от прегледите. Така че най-вероятно не е сменял това масло.
-
Дааа трябвало е да се усетя по-рано. Колата я взех март месец и като смениха всичко си мисля, че е наред. Един път смених моторното, но като си мисля, че на скоростната кутия е на 60000 и давай без да се проверява. Да, ама не! Ще ми излезе малко скъпичко, но дано да си струва тая смяна през 3000 - 4000 км и дано да се смени изцяло.
-
Според теб още 3000 - 4000 км до смяната на моторното масло, много ли ще му дойдат на това?
-
Ааа има, ама да не се стига до там!
-
Сега гледах и не успях да видя някъде такова, но ще кажа на майстора и този път ще съм там. Бях чел май, че този филтър или е отвън на самата скоростна кутия някъде отзад, или е вътре. За дизел става въпрос. А има ли начин да се смени всичкото масло в кутията?
-
Трябва с ръкавица да бъркам там Щеката е на "дъното". Ама ще се пробвам при горещ двигател. Да принципно го дават да се мери при работна температура.
-
Току що го снимах. Значи, след опресняване и 16000 км., това е цвета и е до горната граница на щеката. Двигателя е топъл, но не горещ. Горната снимка е първото изваждане на щеката. Другата е повторено. Май е по средата, между добре и за смяна. Имам още 4000 км до смяна на маслото на двигателя и май ще сменя пак и това. Благодаря за отговорите и коментарите! Лек ден и безаварийно на всички!
-
Снимката казва всичко! Благодаря! Утре ще изчистя щеката на бяла хартия и ще се разбере. Благодаря за отговорите на всички и лек ден!
-
Написал съм. Акорд 2.2 I-DTEC AT
-
Даа вярно, че така трябваше да направя. Благодаря! А това за смяната, нямам условия да го направя сам. Все пак колата трябва да се вдигне някъде. При следващото вадене ще изтрия на бяла хартия и ще постна снимка. Това сигурно ще е утре. Ако не вали, щото токущо почва.
-
На 16000 километра. Написал съм. След, най-вероятно опресняване. Казаха, че е сменено само това което е изтекло. Имало още малко останало, но при следващата смяна, пълно източване. 70% извънградско, 30% градско. Спокойно каране. До 90 км/ч на междуградски пътища. Всеки ден. И пак да кажа - това тъмното не е от маслото. Щеката е извита на почти 90° на върха и от там при снимката се получава сянка.
-
Здравейте Имам навик поне един път в седмицата да поглеждам маслото на двигателя. Но сега хванах щеката на скоростната кутия. Та имам питане, така ли трябва да изглежда маслото. На 16К километра е след смяна. Това е при топъл, но не горещ двигател. Черното е сянка, щеката е извита на върха и се създава сянка. Акорд 8 2.2 I-DTEC AT
-
Според ръководството на колата, Honda HFT е само за разгори. Не видях някъде да има стриймване на музика. Решението сигурно е смяна с Android медия.
-
В подлакътника между предните седалки има ли някакви изводи - USB, за жак. При мен има USB за флашка и 3.5мм жак. Кеф ти флашка, кеф ти адаптер жак към USB и през телефона си пускаш каквото си искаш. Звука е без каквито и да е смущения. Защо непременно през блутут.
-
То с автоматик на магистрала ( примерно ), как да поддържаш тези обороти, освен да минеш на ръчни. А пък на магистрала на ръчни. То май и няма как да разбереш, че си прави регенерацията за да изключиш ръчните и да си караш спокойно.
-
Здравейте Понеже темата е "Препоръка за сервиз", ако може да се възползвам, за да не се отваря нова тема. Хондичката ми отива на дясно, като пусна волана и предна дясна гума се оказа износена по външния ръб. Малко по-късно ще пусна и сномки на гумите. Просто не остана време за проверка преди почивката. Намирам се в Стрелча и ако някой може да препоръча сервиз наблизо, било в Панагюрище, Пазарджик, Пловдив или в околността. Предстои ми още път и нещо не ми се кара така. Благодаря и лек ден на всички!
