Jump to content
stranger in moscow

японски ремъци срещу европейски

Recommended Posts

какво мислите за японските ремъци sun, както и за европеиските gates кои са по -добри за вас?Темата я пускам с цел да разбера дали японските или европеиските са по добри като качество.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи 2 ремъка и ги дай да ги изследват или това ще се превърне в поредната тема който каквото си е купил значи е по-добро :lol: Днес пак видях подобна твоя тема :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво мислите за японските ремъци sun, както и за европеиските gates кои са по -добри за вас?Темата я пускам с цел да разбера дали японските или европеиските са по добри като качество.

Gates попринцип са си Американска Фирма не знам да имат завод в европа, но не изключвам тази възможност! Попринцип Гейтс е просто американското наименование на Японската марка за ремъци UNITTA (използват се за първоначално вграждане при Хонда също както и Сън) и са си едно и също ...Заради американските закони в миналото японците са били принудени да регистрират компаниите си в Америка с друго име за да могат да заобиколят законите и да могат да предлагат продуктите си (примери Unitta - Gates, Exedy - Daikin, Honda - Acura, Toyota - Lexus, Nissan - Infiniti и т.н. Сега вече ги няма тези закони в америка!
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти снимка на европейски ремък:

 

Публикувано изображение

 

(мога да ти подскажа : Bosch ... :lol: )

 

 

 

 

Снимка на Gates Powergrip можеш да видиш ето тук:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=39481&view=findpost&p=1057231841

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с Gates-а предполагам като реклама си го пуснал, щото да издържи без да се скъса при такова протриване си е доста сериозно. А протриването сигурно и сам се сещаш че няма как да се получи ако ролката е била наред, просто нормално никъде няма триене от външния край.За Bosch e е горе-долу същата работа, не ясно от къде е проблема.А за марки - марките за първоначално вграждане с най-голям дял са ясни, сред тях не са нито Sun нито Dayco.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата на Рибата си пише че има испуснат болт от капака на ангренажа които е опирал в ремъка. Но по-важното което забелязвам е, че Gates имат метални въжета за усилване здравината, а Bosch ... нищо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сметнеш че при Гейтса който е даден за пример не става въпрос за 90 коня хондичка ... а при Боша става въпрос за точно 90 коня д15з3! :lol: Боша съм сигурен че няма 100 000 км!

Редактирано от Doomwisher

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gates попринцип са си Американска Фирма не знам да имат завод в европа, но не изключвам тази възможност! Попринцип Гейтс е просто американското наименование на Японската марка за ремъци UNITTA

Малко си объркал трамвая .. :) Унита е подразделение на Гейтс за Азия ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе-долу нещата седят така (може и да бъркам, не ми е от добрите дни днес): Родоначалник на UNITTA са една японска компания NITTA и американската Uniroyal. Те съзадават UNITTA COMPANY (предполагам името идва от U(niroyal)NITTA):

 

Gates Unitta Asia Company was jointly incorporated by Nitta and Uniroyal of the US in 1971 as "Unitta Company" to manufacture and sell timing belts and pulleys which are necessary for automotive engines, business machines and machine tools.

Afterward, the joint partnership changed due to merger and acquisition in 2002 when the company name was changed to the present name based on the company's business deployment across Asia.

The company's technical capabilities have earned a high reputation. In fact, all Japanese automotive manufacturers employ Gates Unitta products.

 

По някое време Uniroyal се съгласяват да продадат дела си на Gates и вместо UNITA фирмата става GATES UNITTA ASIA COMPANY:

 

2002 UNITTA Corporation Changed its name to GATES UNITTA ASIA COMPANY

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за Сън не спомена/хте нищо :) Изобщо струват ли си защото няма инфо в нета за тях и маи почти никои не ги използва?! И сайта им се намира супер трудно докато gates са по популярни предполагам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не се намира трудно, ето я. А ето ти и едно четиво. Която и от първите 4 марки да избереш, гледай да не попаднеш на ментета, че ще ти стъжнят живота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъкът , който съм показал на снимката първо не е на 200 000км. и второ, скъсването се получи при първия напън за да се изкара от мястото му. Най-лесно можех да го скъсам, ако по пътя бях натиснал педала и вдигнал повечко обороти. Добре че беше недостига на масло и бензин, които ме държаха на 2000 оборота :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не се намира трудно, ето я. А ето ти и едно четиво. Която и от първите 4 марки да избереш, гледай да не попаднеш на ментета, че ще ти стъжнят живота.

твоя какъв е :)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не си чел темата, която ти посочих? Старият (оригиналният) беше UNITTA. Сегашният е GATES и изглежда ето така:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не си чел темата, която ти посочих? Старият (оригиналният) беше UNITTA. Сегашният е GATES и изглежда ето така:

 

Публикувано изображение

 

Изглежда 100% оригинален :) а темата я четох някои с сън може ли да каже дали е доволен :)? Редактирано от stranger in moscow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Престани да цитираш цялото предишно мнение, дразнещо е. За SUN:

 

Ремъци:

 

+ Ангренажен ремък MD197153 / MD050130 - 30,00 лв. - 163 зъба, 25 мм. ширина - с полуR-ов профил на зъбите. производство на фирмите SUN и MITSUBOSHI - пробег 100 000 км.

...

Това което мога да кажа за ремъците е че ние си ги внасяме директно от дилъри на фабриките и че гарантирам за качеството им и пробега от 100 000 км.

 

А ето и кой използва във форума SUN и MITSUBOSHI:

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

ПП Само да добавя, че аз нищо не гарантирам. :D

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е гласуването?Аз съм за "Гейтс"! :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той GATES-а води, спокойно. :) Ето темата.

 

Публикувано изображение

 

ПП И чак сега се загледах, че @stranger in moscow също е гласувал за SUN. За какво е тази тема в такъв случай? :unsure:

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

159 са гласувалите...като на избори. :P

П.П. Ми темата е като на civicgonemad, но неговата тоя път била важна.

Има ги много такива, питащи. ;)

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
user аз гласувах едвам като ми показа темата с гласуването преди не бях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха. И доволен ли си?

Да определено струва ми се че колата върви по добре и не е толкова шумна както с гейтс някои колеги се оплакват че им шуми много геитса......... аз преди това имах 2 пъти ремъци на гейтс и не са се късали но не са и карани прекалено много км :) дано тея сън искарат поне 50к :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата върви по добре и не е толкова шумна както с гейтс някои колеги се оплакват че им шуми много геитса

Аз затова ти писах да гледаш, че да не попаднеш на менте. С оргинален GATES няма как да шуми (моят дали шуми, как мислиш?), на колегите им шуми, но техните са "GATES", не GATES. Като най-известни и разпространени имат и най-много ментета. Явно темата трябваше да се казва: "Купих си ремък SUN и вече ми го монтираха. Дали съм се прецакал много?" Такива въпроси (при свършен факт) най-обичам. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата върви по добре и не е толкова шумна както с гейтс някои колеги се оплакват че им шуми много геитса

Аз затова ти писах да гледаш, че да не попаднеш на менте. С оргинален GATES няма как да шуми (моят дали шуми, как мислиш?), на колегите им шуми, но техните са "GATES", не GATES. Като най-известни и разпространени имат и най-много ментета. Явно темата трябваше да се казва: "Купих си ремък SUN и вече ми го монтираха. Дали съм се прецакал много?" Такива въпроси (при свършен факт) най-обичам. :D
Mоите gates не са като твоите ами малко по различни мисля че пише само gates power grip нещо такова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,,Стреинджър,, я сподели колко километра с ,,геитс,, и колко със ,,сън,, си изминал,и каква разлика между двата откри?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега. Евала, че питаш! Аз трета кола обслужвам с Гейтс и ролки Инна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха. И доволен ли си?

Да определено струва ми се че колата върви по добре и не е толкова шумна както с гейтс някои колеги се оплакват че им шуми много геитса......... аз преди това имах 2 пъти ремъци на гейтс и не са се късали но не са и карани прекалено много км :) дано тея сън искарат поне 50к :)
Човече,незнам аз ли съм в грешка,но не си ли купи на скоро колата и доколкото си спомням не ти ли беше първата кола.Кога успя да смениш трети ремък.И в българия оригиналните продукти винаги са били субективно понятие,но ако си намериш такива немаш проблеми. Редактирано от велизар

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам темата за изчерпана. Моля, заповядайте в новата. :D

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха. И доволен ли си?

Да определено струва ми се че колата върви по добре и не е толкова шумна както с гейтс някои колеги се оплакват че им шуми много геитса......... аз преди това имах 2 пъти ремъци на гейтс и не са се късали но не са и карани прекалено много км :) дано тея сън искарат поне 50к :)
Човече,незнам аз ли съм в грешка,но не си ли купи на скоро колата и доколкото си спомням не ти ли беше първата кола.Кога успя да смениш трети ремък.И в българия оригиналните продукти винаги са били субективно понятие,но ако си намериш такива немаш проблеми.
колата ми беше с gates които смених с друг нов gates и koyo ролки.проблема които открих след няколко хиляди км е че просто тея които ми го слагаха са го сложели неправилно в резултат на което ролката беше почти прецакан и за тва реших да сменя пак ролките и ремъците и сега съм с nsk ролки, sun ремъци :) и ест шума намаля не е както преди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та в крайна сметка не е бил виновен ремъка, а механиците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема. След като я прочетох смятам, че има значение какъв ремък и ролки ще сложа и то не само за живота им, а и за поведението на мотора. Поправете ме ако греша, но излиза, че с части от доказани марки се подобрява звука на двигателя (предполагам трябва да има някакво лошо звучене), някои хора усещат разлика във вървенето (не мога да си представя как ще се усети при смяна на ремък, маслени филтри и подобните му части които се сменят по "закон"). Предполагам, че за напред ще се интересувам повече от това какви ремъци ми слагат (моя механик каза, че след 70 000 км. трябва да сменя ремъка с прилежащите му ролки).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...