Jump to content
gladiator6

Honda Accord Въпросчета

Recommended Posts

Здравейте казвам се Цветан и съм нов потребител на форума. След известни колебания каква кола да си купя съм се спрял на Honda Accord - Имал съм няколко немски автомобила , руски и дори един италиански ... Нямам любима марка кола (тя е за да ми служи и не робувам на такива). Спрях се на Honda Accord след като скоро имах възможността да покарам една Honda Accord 2.2 HDI 2005 година - много добре вървеше , изключително нисък разход на гориво , комфортна абе супер машинка но в момента не мога да отделя повече от 4 - 5 хиляди за кола така , че аз няма да копувам нещо такова.Харесах си модел 1995 - 2000 година. Дилемата е между : Бензин и Дизел ... Имам въпроси относно лесно ли се намират части , има ли ментета и някой актуални цени ако можете да ми кажете.Какъв е разхода примерно на една бензинова 2.0 i 130 hps и един еквивалентен дизел . Има ли дизели с турбини или всичките от тази година са аеро ?Някой слаби места и какво да очаквам , гледам , търся . Предложения за най - стабилен мотор . Данъци и глупости от рода на ама този гори 1 литър повече не ме интересуват. Имайте в предвид , че аз съм потребител , който кара средно 60 000 км годишно искам кола която наистина да носи на каране и да има добър комфорт. Просто в момента не мога да си позволя чисто нова . Харесах много Toyota Avensus но ми идва скъпа новата а старата ми е грозна. Също много харесвам Lexus LS 200 но е невъзможен да поддръжка... Ta iskam Accord и кои са най - сполучливите модели ... ако имате впечатления.Благодаря ви предварително.

Редактирано от gladiator6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти :shifty: А твоя акорд коя година е ? много ми харесва ... Искам нещо такова.Много много многооооо за четене ужас... 3 дни ще го чета. Но все пак взех да се отчайвам с това с маневреността... :D

Редактирано от gladiator6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти. Потърси си като моя Акорд 6-та генерация. Ако събереш около 6000лв гледам че (според мобилеБГ)може да се сдобиеш с такъв и горницата ще си струва тъй като ще "стъпиш" в генерацията между тази която си карал и тази за която имаш пари. Наскоро мисля във форума ни се похвали новодошъл от Шумен който се сдоби с такава. Потърси го и предполагам няма да ти откаже оглед и тест. Ако придобиеш конкретни впечатления и от 5-та генерация ще ти е по-лесно да вземеш решение в полза на "шестицата" :shifty:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,моят Акорд е със двигател 2.0ils 131кс.За мен е един много здрав автомобил.За две години и половина съм имал само два проблема единият беше с комутатора а другият скъсан маншон на каре,като имай в предвид че и не я карам много по около 10000 на година.За разхода се е изписало много във форума но моята си гори около 12 в града и 7.5 извънградско.За мен е един широк и комфортен автомобил,като имай в предвид че и за габаритите и теглото си е доста пъргав автомобил.Останалото можеш да научиш от линка към темата която ти е дал колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,моят Акорд е със двигател 2.0ils 131кс.За мен е един много здрав автомобил.За две години и половина съм имал само два проблема единият беше с комутатора а другият скъсан маншон на каре,като имай в предвид че и не я карам много по около 10000 на година.За разхода се е изписало много във форума но моята си гори около 12 в града и 7.5 извънградско.За мен е един широк и комфортен автомобил,като имай в предвид че и за габаритите и теглото си е доста пъргав автомобил.Останалото можеш да научиш от линка към темата която ти е дал колегата.

 

Тоя разход само на филий дето не го мажете. Става ли въпрос за Акорд , веднага - разхода. Еми неможе да се возите в 1500кг камион , и да ви гори 6 нали ? Който иска да му гори малко да си вземе ГоУф -дизел , с дизайн на изненадана хлебарка и возия на лагерна количка. Не е маневрен Акорда - факт, не и стабилен при висока скорост -също факт , не е перфектен -да , но няма перфектен автомобил нали ? Всички си имат някакви недостатъци . Или ти харесва като модел и го взимаш, или се насочваш към друга марка. В темата за Акорд ,90% от написаното е само негативни мнения. Аз и там питах.- Щом е толкова недодялана тая кола , защо още я търкаляте бе хора ? Ами продайте я , отървете се от нея. Вземете си Ауди, БМВ пък може и Мерцедес , за тея пари - колкото за Акорд обаче , и после правете сравнения .Не съм маняк на тема Хонда, вероятно и няма и да бъда //понеже за последните 5 год съм сменил 9 автомобила// но добре би било да се гледа реалистично на нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Имам Accord V ген., 97-ма год. Двигателя е 2.2. 150 к.с. (F22Z2).

Също мога да споделя, че е един изключително здрав автомобил. Като изключа акумулатора, който смених преди седмица (защото според мен това си е от консумативите, на които просто в един момент си им идва края на живота, особено като в моя случай, когато е с капацитет по-малък от предвидения за модела), за две години единственото, което съм правил е смяна на водния радиатор (смених оригиналния). Иначе - само карам смело без да се тревожа.

Не съм чел цялата тема, която колегата bleid 2 ти е посочил, но от това, което съм прегледал също си мисля, че не трябва да вярваш на всичко. По-скоро са до късмет нещата.

Относно прословутият проблем с недозавиването, аз няма от какво да се оплача. С оглед габаритите на колата според мен всичко си е в реда на нещата... или пък аз не я карам както трябва, или досега не съм попадал на наистина маневрена кола, за да забележа този недостатък :D Но да споделя следната ситуация. Маршрута ми на прибиране от работа минава през кръстовище на което трябва да правя обратен завой. Напоследък карам една Toyota Yaris от време на време и като знам какъв е радиуса на завиване на Yarisa, докато правя този обратен и какъв е на Accord-а и като взема предвид, колко по-дълъг е Accord-a - не мисля че има от какво да недоволствам.

Доста хора се оплакват и от спирачките - по този въпрос също нямам оплаквания. Друг е въпроса, че аз когато се налага да спирам предпочитам да не разчитам изцяло на колата, ABS-а или каквато и да е било система. Предпочитам да разчитам на себе си, да се опитвам да гледам "с един ход напред", да предвиждам ситуациите и да намалявам и спирам от по-далече. Естествено има ситуации, в които се налага рязко да скочиш на педала за спирачка. Не е един и два пъти ми се е налагало да минавам през такива моменти и досега колата не ме е предавала.

За стабилността на колата, от която някои се оплакват - не съм от шофьорите тип "бързи и яростни", не си падам по състезателното каране (не че не съм се поотпускал понякога, както на права отсечка, така и по завои), но според моя стил на каране - не мога да се оплача откъм стабилност. Според мен, ако колата ти е изрядна откъм окачване и гуми - няма за какво да се тревожиш.

За интериора на колата - моя е от по-луксозното изпълнение: кожен салон, ел.седалка... Взех го изключително запазен, старая се да го поддържам такъв. Все пак има от какво да се оплача - наистина изглежда много добре с тоя салон, ама... лятото в жегата не се трае с тая кожа бе :D , добре че го има климатика да е постоянно на max, че иначе ужас :P

Относно разхода на гориво - извънградско ми дава около 7 л/100км, като преди седмица когато пътувах до Троян (маршрута беше Пазарджик - София - Троян - София - Пазарджик) поставих личния си рекорд за разход с тази кола - 6.3-6.4 л/100 км. с 3-ма човека и много малко багаж. Става въпрос за съвсем нормално каране - с около 90-100 км/ч и няколко пъти до към 120-130 при изпреварване на магистралата. Нямам борд компютър, засичал съм го по метода "пълно-пълно", като винаги аз си зареждам колата и си я пълня до капачка, както аз си знам. А в случая зарежданията бяха на една и съща бензиностанция, дори и на една и съща колонка. Преди това най-ниския разход, който съм постигал беше 6.8 л/100 км, с 2-ма човека и много малко багаж. За разхода в града нещата са малко по-сложни. Както казват някои "В България има 3 типа разход - извънградско, градско и софийски" :) . Та на мен в София ми е давала както 11 л/100км, така и 14 л/100км. Много зависи от трафика и от това колко я настъпваш, особено сега през зимата и особено ако се кара студена на кратки разстояния. Под 11 л/100км градско обаче не съм успявал да я сваля.

Имайки предвид габаритите и теглото на колата обаче си мисля че това си е един съвсем нормален разход. За сметка на това пък колата си е доста пъргава. Возията е идеална. Лично мое мнение е да търсиш по-голям двигател. От това което съм чел оставам с впечатлението, че разхода на Accord-и като моя, но с по-малък двигател, не е по-малък. За сметка на това обаче с по-големия двигател имаш запас от мощност, която може да е в полза ако се наложи. Едно малко сравнение за разход - преди карах Vectra B, 1.6, 101 к.с. Най-ниския разход до който съм успявал да я сваля е 6.0 л/100км извънградско и 9.0 л/100 км градско, но пък за вървене и возия.... не ми се коментира в сравнение с Accord-a.

Нещо, което ми се иска да е по-различно в тая кола, но това е по-скоро мой личен каприз отколкото недостатък - по принцип съм фен на този тип големи коли (тип лимузина)... щеше да е малко по-добре според мен, ако беше с една идея по-широка, например колкото Passat IV (или B5.0 ли точно се водеше, незнам).

За недостатъците - не мога да кажа че колата ми е перфектна и няма никакви недостатъци и забележки или че няма какво повече да се желае. Вероятно повечето неща, от които се оплакват другите (тези неща които съм споменал - разход, стабилност, маневреност, спирачки, защото съм останал с впечатлението, че най-много се коментират) просто не ги забелязвам, от една страна заради стила ми на каране, от друга страна - просто защото не им обръщам внимание, защото не са причина да се откажа от колата. Колегата bleid 2 много добре го е казал преди мен - да погледнем реално на нещата - говорим за кола на 10-11-12, че и повече години, какво повече може да се очаква от нея. Щом някои толкова много не я харесват - защо наистина продължават да я карат ? Да я продават и ... коли на пазара колкото щеш, да си вземат нещо по-добро.

Накрая да спомена и следващата генерация на Accord, а именно 6-та ген - на мен лично ми харесват повече както на външен вид, така и откъм интериор. Когато търсех обаче, цените им бяха почти двойно по-високи от тези като моя и нямаше как да си го позволя. За разход и здравина не мога да коментирам. Чувал съм добри неща, но нямам преки впечатления, защото не съм имал такъв Accord, не съм и карал, само съм се возил :)

 

Мисля че бях повече от изчерпателен, поне от гледна точка на моя личен опит с Accord и това за което се сетих.

Поздрави и успех с търсенето и намирането на "твоя" Accord :shifty:

Редактирано от mitaka_t
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите :shifty:Мисля да взема 5-та генерация от гледна точка на това , че си харесах точно нея.Колебая се между бензин и дизел само затова не чух отзиви гледам повечето сте с бензинови двигатели а нямам и на представа дали хонда правят добри печки.Аз карах подобна на тази :http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11280300580928442&f1=detailsМоже ли някой да ми прати линк 6-та генерация ? И тези които виждам след 2000 година за съжаление са 1.6 а аз няма да купя машина под 2 литра мотор.

Редактирано от gladiator6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-та генерация с японски дизел няма. Нафтовите двигатели на това поколение са от Роувър. Прецени си какъв пробег правиш годишно и дали има смисъл от дизел, защото една кола не е само разход на гориво.Иначе за бензиновите мотори ти казаха и преди мен - колкото по-голям - толкова по-добре :shifty:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те Роувър не случайно фалираха :lol: добре значи остана да си купя Honda с бензинов мотор 5-та генерация. И можете ли да ми препоръчате нещо кораво като мотор ?Като поддръжка имат ли разлика в цените на частите 5-та и 6-та генерация бих се замислил ако са на едни цени макар , че да си кажа честно фейслифта на 5-цата ми харесва много. :) Защото няма да закупя 6-та генерация (те не са ли след 2000 година защото тези които виждам след 2000 година за съжаление почват от 6 000 лв но по 6 са 1.6 i :D).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те Роувър не случайно фалираха :lol: ...

Едва ли Rover са фалирали заради дизеловия мотор?!?!?И къде мислиш е произвеждана 5-а и 6-a ген. Акорд за Европейския пазар? В Англия, в заводите на Ровър естествено. Т.е. повечето Акорди внесени в БГ от Европа са Английски. Не казвам, че няма и Американски, Мексикански, Японски или Ново Зенландски. Успех в избора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук възниква въпроса :lol: Как да разпозная Японския акорд ? аз искам да си закупя такъв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравей,моят Акорд е със двигател 2.0ils 131кс.За мен е един много здрав автомобил.За две години и половина съм имал само два проблема единият беше с комутатора а другият скъсан маншон на каре,като имай в предвид че и не я карам много по около 10000 на година.За разхода се е изписало много във форума но моята си гори около 12 в града и 7.5 извънградско.За мен е един широк и комфортен автомобил,като имай в предвид че и за габаритите и теглото си е доста пъргав автомобил.Останалото можеш да научиш от линка към темата която ти е дал колегата.

 

Тоя разход само на филий дето не го мажете. Става ли въпрос за Акорд , веднага - разхода. Еми неможе да се возите в 1500кг камион , и да ви гори 6 нали ? Който иска да му гори малко да си вземе ГоУф -дизел , с дизайн на изненадана хлебарка и возия на лагерна количка. Не е маневрен Акорда - факт, не и стабилен при висока скорост -също факт , не е перфектен -да , но няма перфектен автомобил нали ? Всички си имат някакви недостатъци . Или ти харесва като модел и го взимаш, или се насочваш към друга марка. В темата за Акорд ,90% от написаното е само негативни мнения. Аз и там питах.- Щом е толкова недодялана тая кола , защо още я търкаляте бе хора ? Ами продайте я , отървете се от нея. Вземете си Ауди, БМВ пък може и Мерцедес , за тея пари - колкото за Акорд обаче , и после правете сравнения .Не съм маняк на тема Хонда, вероятно и няма и да бъда //понеже за последните 5 год съм сменил 9 автомобила// но добре би било да се гледа реалистично на нещата.

 

 

 

Човекът поиска да разбере разхода на този двигател и аз му отговорих какъв е проблема нали за това сме се събрали във този форум с цел информация или аз съм грешка.И аз никъде не съм писал че не си харесвам колата напротив така че моля те не ме включваи в общия знаменател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук възниква въпроса :lol: Как да разпозная Японския акорд ? аз искам да си закупя такъв :)

 

Публикувано изображение...

Публикувано изображение...

Публикувано изображение...Публикувано изображение..

Публикувано изображение...

Публикувано изображение(((тва са все автомобили правени далеч от мъглява,мързелива и некадърна Англия...тва е истната....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,тия Акорди дето ти гледаш са все Английски.Първите са най-нескопосано сглобени откъм интериор например,но всеки следващ е все по-добър.Баща ми имаше от първия с 2.0 двигател-адски здрава кола като механика,но интериора имаше разни дразнещи пропуски в изработката.Но 2.0 е мудничък в сравнение с 2.2-то който карам сега на моят Акорд Купе,който обаче е Американски.Всички Акорд купета са правени в САЩ,както и комбито с визия на купе от 94-97.Иначе сегашния ми Акорд е доста приятен.Ти с колко врати си търсиш кола,че ако искаш да не е Английски трябва да е или с 2 или с 5:)Или по-стар на години....

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 5 е много добре :) Сега карам опел корса 1.2 89година :P двуврата... ;) Така , че и с на 2 съм съгласен като взема в предвид габаритите на колата.Ами не ща английски (японски) автомобил разбира се :rolleyes: Предпочитам да е Японски (японски) ... Тва е като да си купиш Порше с двигател на Сеат :) Или Тойота зглобена в Турция ... Не , че не що но не ми вдъгва доверие. Като ще е дръпната нека да е дръпната (много държа на това).Та как да ги позная. 2.2 акорда може ли снимки някаква информация примерно среден разход извън града който ти дава и модификация на двигателя (колко кончета е) може да си купя такъв ако е и с 5 врати. Сега последното ми решение да си оставя корсата за града а акорда да го тармъча само извън градско с климата ще ми е много удобно да си каркам из бг :) това лято само това ще се прави и ще ми трябва наистина стабилен автомобил с добра климатизация. Благодаря на всички за помоща :)Обявите в Mobile.bg не ми харесват ... засега само една която не знам каква е :http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11275235482707048&f1=details

Редактирано от gladiator6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Двигателя е 2.2. 150 к.с....... и няколко пъти до към 120-130 при изпреварване на магистралата. ...

Колега, имаш железни нерви. Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега най добре е да си е чистокръвен Японец но не съм съгласен че Англичанките са леш, аз лично карам Англичанка 6-та генерация и мога да кажа че е направена перфектно за качеството е повече от качествена имам я вече 3-години и нагоре много от колегите я знаят колата и никакви проблеми с нея един болт не съм отвъртял още по колата освен профилактика чак сега имам да сменя един маншон на рейката защото е спукан и единия шарнир на горен носач но още не се е разхлопал както трябва а колата е със спортно окачване и се кара неседи в гаража. Затова мога да поспоря с всеки който твърди че Англичанките небили качествени, да съгласен съм че Японската зглобка си е най доброто от всички сглобки ама няма как гледай да попаднеш на качествен екземпляр не гледай на всяка цена да е Японка.Трудно се намира качествена кола затова гледай внимателно, за мен зависи как е карана колата от предишните и собственици за да е в добро състояние.Успех.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гладиаторе,тази от линка ти е първата Англичанка:rolleyes:

Ето ти снимка на моя модел,както и на комбито му което е с 5 врати.

Няма хетч такъв.

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и американски 4-врат седан от тая серия, но съм на служебен комп и се затруднявам да кача снимка.Ако Гладиатор6 го интересува моята дава около 12 литра софийски разход и около 8 извънградско, но почти постоянно изпреварвам и съм убеден, че това постижение може да падне с поне литър надолу. Дотук за части съм дал 240лв за всички филтри + ангренажен комплект (май бяха 2 ремъка и 2 ролки, но не съмсигурен) и 60 лв за 2 шарнира. Колата се кара всеки ден - имам я от 9.9.2010 и съм минал почти 16к километра, предимно в София. Имам един приятел, болен фен на Хонда, (кара уникално запазено Кончерто Д16-нещо-си, но не влиза във форума) който твърди че най-хубавото в моята кола е физиономията на мазния мангал в Е36-цата докато ми гледа стоповете след като току-що се е изръчкал с последните си 2 литра бензин :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко от вас, които хранят английските хонди са имали такива?

 

Аз между 2004 и 2007-ма години имах точно такъв английски Акорд и още ме хваща носталгия, като се сетя за него. Да, имаше разни дребни болежки, но коя кола ги няма? Най-важното е, че двигателят е безупречен. А най-важно от всичко е, как се е грижил за колата предишния собственик.

 

Интериорът му е доста по-шикозен от този на американския аналог за времето си.

 

Колко английски се продават в момента, и колко американски, за да си намериш? А на части, ако стане нещо?

 

Изборът си е твой, но не е правилно да тръгваш с предразсъдъци към нещо, без да имаш обективна база за сравнение.

 

Това беше моята. 1994г F20Z1 двигател със 131кс. Най-високото ES изпълнение. Мамка му, колко я обичах тази кола...

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Колко английски се продават в момента, и колко американски, за да си намериш? А на части, ако стане нещо?" Много си в грешка колега, аз карам американско купе, кат на колегата ПРЕЛЮД и мога да ти заява, че тук грешиш всичко си има, няма вече такова нещо като няма. Минаха годините дет няма магазини и доставчици на нещо си.Така, че колега търсещ АКОРД, не се плаши, всичко има като части.Мога дати кажа цени на някои части които съм закупил на моята за последните две гоини и полувина.Като например:Шарнир долен преден 30 лв. Това е за бройкаБиалети предни 13 лв. за бройкаЗадни биалети те са едни малки тампончета 4 броя по пет лева.Хидравлична помпа на съединителя долна 75 лв.Хидравлична помпа на съединителя горна 100 лв.Танпон на двигателя преден 50 лв.Филтър въздушен само на фиам има поне тук в Пловдив 27 лв.Маслен филтър10 лв. Горивен 25 лв.Съединител някъде по спомен АЙСИН към 400 и нещо но не съм сигурен воопще щот не помня Големи суми :P Еми друго няма не съм правил друго за сега да чукна дърво :P Колега каквото и да решиш да си закупиш си е на късмет така че :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Златозаторе,на баща ми втората кола беше от първите английски акорди,като твоя.Двигателя е здрав щото е Хонда и щото им го доставят сглобен в сандък :P Бозавите само го мятат в коша и това е работата им към двигателя.Но виж за интериора е друга бира-тяхна е работата да сглобят таблото,да прокарат кабелите,да сглобят корите на вратите....На колата на баща ми не й светеше часовника на таблото,по-скоро нищо не показваше щото беше пропаднал някак си незнайно откога.Другото което помня е че мрежичките на корите на вратите,които седят пред колонките и са за декорация бяха така сглобени че все се измъкваха и висяха като парцали.Извинявай,но първата хонда в семейството ни беше японски акорд 84-та и беше 10 пъти повече кола от английската.Не разчитай че тук си говорим просто ей така без да сме ги виждали или имали тези коли.Друго странно което помня на колата на баща ми беше че като я караш ти дава много странно чувство за нестабилност.Колата всъщност завива накъдето й кажеш,но усещането вътре беше някакво гадно.Това си е и до конкретна кола де,но е силен спомен останал в съзнанието ми.Нещо,което не се усеща при сегашния ми Американски акорд или при новия модел на баща ми от 2004-та.Иначе е здрава кола,безспорно.А е странни защо мислиш че интериора на англичанина е по-шик от този на американеца?Американец 95-та година е същия като моя,но с 4 врати.Само дето в Европа не са се предлагали и има много малко дето са внос от щатски посолства примерно.И повярвай ми,моя салон е по-хубав от този на англичанина.Следващия английски акорд ми допада доста повече,говоря за този 2000-та година.Поне на външен вид,но имам 2-ма познати на които моторите им изтракаха от лагери,та им нямам доверие нещо.Говоря за 1.6 и 1.8 по-специално,щото само тия английските ги имат тия мотори.Но едната кола като я отвориха се оказа с лагери от москвич,та там е спорно при първоначалния фал какво е станало.На 2.3 също не му се носи много добра слава,но колегите са прави че е важно да гледаш по-скоро състоянието на колата в момента и как е гледана,отколкото да робуваш на някаква такава статистика.

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега влизаме в някакви излишни спорове, но мрежичките на колоните ми си бяха идеално фиксирани и се свличаше единствено дясната - точно когато някой, който возя искаше да слезе преди да е отворил вратата докрай и ги смъква с крак. При всяко свличане на мрежичките имаше кал или прах от обувки по тях.А всякакви сравнения с акорда от 84-та са неравностойни. Просто това е съвършеният акорд...ПП Само за протокола, от няма и месец съм собственик на предпоследния акорд (моделът от 2003), но още не съм го подкарал, че има неща за оправяне по него.

Редактирано от Zlatozator

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията :blink: Така и не разбрах как се разбира коя кола къде е произведена и какво е значението дали ще е Японска или Сащ сглобка за самите части...Двигателите къде се правят ?Обсъждате някакви мрежички. Абе има ли някой от Шумен с 5-та генерация Хонда Акорд да пием по едно кафе...Благодаря ви ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обобщим:Комбито и купето не са английски, а седаните са. Бензиновите двигатели са разработка на Хонда, а дизела е на Роувър. Сглобяват се където се сглобява и колата (не знам защо решихте, че идват в сандъци от Япония :blink:). Може да се познае къде е произведена по първата буква на ВИН: S май беше Суиндън, Англия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал Хонда с първа буква S. Единадесетия символ от VIN-а е къде е произведена. S - Сузука Япония, U - Англия, и т.н.http://en.wikibooks.org/wiki/Vehicle_Identification_Numbers_(VIN_codes)/Honda/VIN_Codes

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сорри, линка нещо не се получи. Ето другhttp://www.vtec.net/forums/one-message?message_id=750407

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обобщим:Комбито и купето не са английски, а седаните са. Бензиновите двигатели са разработка на Хонда, а дизела е на Роувър. Сглобяват се където се сглобява и колата (не знам защо решихте, че идват в сандъци от Япония ;)). Може да се познае къде е произведена по първата буква на ВИН: S май беше Суиндън, Англия.

Пич,в сандък идва двигателя и скоростната кутия,в Англия само ги слагат в купето.Поне преди при първите английски акорди са идвали готови агрегатите,сега не знам.Хетчбека също е английски.Общо взето под ламарините колите са почти еднакви,така че с частите е все тая.Двигателите са еднакви,съответно и консумативите са еднакви.Като изключим 1.6 и 1.8 при английските-това са някакви извръщения само за техните коли:blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първия символ е държавата (ти гледаш 11-ти за фабриката):Ето линкNation of OriginVIN code Description1 USA2 Canada3 Mexico4 USA5 USA9 BrazilJ JapanK KoreaS EnglandV FranceМоя ВИН почва SHHMB8...А за двигателите бая рових :blink: и си се правят в Суиндън, даже 1992 като почват Акорда там отварят втора линия за двигатели.http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_of_the_UK_Manufacturinghttp://www.hondamanufacturing.co.uk/Между другото докато се рових, попаднах на някаква новина от 2008, че в завода в Англия забравняват на служителите да ядат снаксове с бисквити в тях, заради намерени трохи по компонентите ;)

Редактирано от MachineMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха това с трохите ми хареса :honda: От означенията нищо не схванах за нещастие... :lol: Това VIN code код какво ще рече и къде да го погледна :honda:13-ти символ от рамата на двигателя ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха това с трохите ми хареса :lol: От означенията нищо не схванах за нещастие... :honda: Това VIN code код какво ще рече и къде да го погледна :honda:13-ти символ от рамата на двигателя ли ?

Не са 13,а 17.VIN = Vehicle Identification Number,т.е. рама на наш език.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като оставим вин-а настрана, няма ли да е лошо, ако научиш кой модел от къде е.

 

Например това:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

и фейслифтът му:

Публикувано изображение

няма шанс да са правени другаде освен в Англия.

 

Другият английски акорд започва от 1999г, така че няма какво да ги сбъркаш с него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...