Jump to content
Nilmar

Реглаж на заден мост

Recommended Posts

Здравейте!

 

Колата е  Хонда Сивик 7 2003г. 1.6 , 110к.с. , D16V1 .

След като подмених всичко по предницата отидох да я регулирам ( при Сашо до КАТ Русе ).След като ми беше направен стенда на предницата помолих майстора да погледне дали задният мост се регулира и неговият отговор беше,че на този модел не се правело реглаж на задният мост.

Причината поради,която питам е че задните колела стоят леко отворени и незнам по какъв начин мога да ги "изправя" ?

 

Благодаря предварително!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като ходя на реглаж ми закачат машинки и на четирите гуми и съм гледал че за всяка от четирите въртят нещо отдолу докато всичко стане зелено на компа .Нашите са с независимо окачване .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди в специализиран сервиз за ремонт и реглаж на ходова част!Тоз Сашо бах го в олигофрена -да каже че не знае как и не може и да те прати в истински сервиз ,какво се изказва като крайна инстанция на върховния съд!Отивай навреме че да ни ти се износят неправилно гумите .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички Хонди са с независимо окачване отзад (няма мост), ...

Значи Сивик 8-ма, 9-та и HR-V не са Хонда, А?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе след 7-ма, май не са много хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали колата излиза именно от специализиран сервиз за реглаж с най-хубавата апаратура  ( най- добрият в Русе ) , а в един момент се оказва че немогат да ми оправят нещо.Изрично го бях помолил да прегледа да няма някои скъсан тампон или друга разббита част по окачвяането и таова да е причината самите гуми да стоят леко отворени.Лично по мое наблюдение на други Сивици 7 генерация задните гуми стоят нормално.Другото,което ми прави впечатление е че "не яде" гумите вече имам около 15 000 км с летните гуми,а и при зимните не съм забелязал да има някакви следи от неравномерно износване. :hmmm: Незнам вече и аз от какво може да е.Ще съм благодарен ако някой сподели решение на проблема.

Поздрави! :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя добрата апаратура ,нали пак човек работи с нея ,няма ли той хабер от работата си ,няма никаква полза от свръх модерната си техника.Старата ми англичанка беше така разкрачена отзад като я купих,след смяна на тампони амортисьори и реглаж,тръгвам да карам и вие нещо от задницата точно като тръгнали лагер главини ,беше време и за смяна на гумите ,гумаджията като ги опипа-не си личеше на пръв поглед- каза че били износени трионообразно ли какво беше точно ,но след реглажа гумите са виели така -нови гуми и тишина настана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички Хонди са с независимо окачване отзад (няма мост), за отпред е ясно.

И аз така си мислих до преди 1 час.

Сивик 8-ма 1.8 спорт е на мост. Вече съм сигурен, че по нова хонда от 6-та генерация няма да си взема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали колата излиза именно от специализиран сервиз за реглаж с най-хубавата апаратура  ( най- добрият в Русе ) , а в един момент се оказва че немогат да ми оправят нещо.Изрично го бях помолил да прегледа да няма някои скъсан тампон или друга разббита част по окачвяането и таова да е причината самите гуми да стоят леко отворени.

Върни се  в този тъй специализиран сервиз с най хубавата апаратура и им покажи ексцентричния  болт 15 и гайката 16 от схемата, и ги питай за какво служат според тях .

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda&hmodtyp=17088,17089&nplgrp=4&cmodnamepc=CIVIC&xcardr=5&dmodyr=2003&carea=KE&ctrsmtyp=4AT&xgrade=1.6S&nplblk=B__2900

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще сменяме сервиза!

 

Благодаря,колега!

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...