Към съдържанието

- - - - -

Мнение, помощ и предложения относно проблеми на 7ма ген. акорд.
Акорд 2004 2.2 i-CTDi

• Не можете да пишете в тази тема
14 отговора на тази тема

#1 Isark

Isark

Новак

• Член
  • Pip
  • 10 Мнения:
  • Кара:Honda Acourd 2.2 i-CTDi 05'
  • Място:Sofia

Публикувано 19 май 2017 - 16:38

Колеги здравейте,

Не пиша много често в форума, но когато го направя, значи съм го закъсал и се нуждая от мнението ви. Изникнаха ми няколко неща, с който трябва да се блъскам при моя така любим акорд 7ма ген. 2.2 i-CTDi 2004 модел. За който ще съм много благодарен, ако можете да ми помогнете, с предложения мнение или насока за по-добро справяне със следните проблеми:

1во, при вдигане на определена скорост, над 140км/ч, колата започва да вибрира, ( предимно таблото и волана ). Не бие на ляво и на дясно, а просто ужасно вибрира. Тези вибрации стихват като стигна 150км/ч и пак започват към 160км/ч, и така нататък. Доста е странно, тъй като се появяват в определена скорост и пак стихва, този проблем го няма на по-ниска скорост от 140. Проверени са гумите, баланс е направен, джантите не са криви и т.н. При проверка в сервиз ми казаха, че това се дължи на тампони на носачите, за смяна са ми и 2 външни накрайника. Стараното е, че човекът ми каза да сменя целия носач, а не само тампоните. Искам да питам, мислите ли че от това е проблема и трябва ли на истина да се сменя целия носач, при положение че шарнирните са здрави?

2ро, колата се усеща супер мудна и много бавно ускорява, а особено в тези жеги и с пуснат климатик става още по-трудно. Имам подозрения, че това може да се дължи на често запушване на дюзите или пък не, за това тука най-много се нуждая от вашия съвет.

3то и не толкова важно е музиката в колата. До преди няколко месеца се борех с дискове и записвания, и т.н. Но вече и това спря да работи, просто отказа да ми чете всеки един диск, изплюва ги. Четох по форума за някакви джаджи, който се вграждат към AUX порт-а, но все пак искам мнението ви, какво е по- доброто решение тук?

Също така, колеги, ако имате някакви препоръки относно сервизи, в които биха могли да се отстранят проблемите, ще се радвам много да ги споделите с мен.

Много ви благодаря предварително за времето, което сте отделили да прочетете тази тема и се извинявам за правописните грешки, който може би съм допуснал по невнимание.

Този пост е редактиран от vesivanova: 19 май 2017 - 19:04

• 0

#2 dido0o_

dido0o_

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 315 Мнения:
  • Кара:honda akord 2.2ictdi
  • Място:варна

Публикувано 19 май 2017 - 17:10

Здравей колега,
2-ро провери си егр-а и колекторите, ще искат изчистване, както и дебитомера. С контакт спрей се измива и ще тръгне.
3-то yatour и забравяш за дисковете и проблемите.☺☺

Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk
  • 0
2.2 i-ctdi

#3 Mosholov

Mosholov

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 50 Мнения:
  • Кара:Honda Accord VII 2.2 i-CTDI
  • Място:Ловеч

Публикувано 20 септември 2017 - 07:41

Здравей колега,
2-ро провери си егр-а и колекторите, ще искат изчистване, както и дебитомера. С контакт спрей се измива и ще тръгне.
3-то yatour и забравяш за дисковете и проблемите.☺☺

Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk

Би ли споделил с какъв спрей се чисти дебитомера ? С Контактен само или си има специален? 

Моята Акорд 2.2 дизел гори доста градско 9.3 и ми подсказаха да си сменя въздушния филтър и да почистя дебитомера. 

Какво мислиш ти ? 

• 0

Honda Accord VII 2.2 i-CTDI Фейслифт

#4 dido0o_

dido0o_

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 315 Мнения:

Публикувано 20 септември 2017 - 09:35

Контакт спреи върши перфектна работа,а за разхода и моя е толкова но и аз съм със стар филтър.Винаги има разлика с нови филтри и изчистен дибитомер.:) Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk
  • 0
2.2 i-ctdi

#5 Mosholov

Mosholov

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 50 Мнения:

Публикувано 20 септември 2017 - 17:40

Контакт спреи върши перфектна работа,а за разхода и моя е толкова но и аз съм със стар филтър.Винаги има разлика с нови филтри и изчистен дибитомер. :) Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk

Днес смених всички филтри , горивен - Кнехт , въздушен и филтър купе japanparts , маслен - кнехт. 

Масло Кастрол 0w30 Titanium fst. 

Утре мисля да сложа добавка на Бардал Турбо Протект. 

След като нулирах борд-компа, сега показанията му за първите 4-5 км  показва разход - 3.5/100км - напълних го до капачката с нафта и като мина 100км - пак до горе и ще видя реален разход.

• 0

#6 dido0o_

dido0o_

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 315 Мнения:

Публикувано 20 септември 2017 - 17:46

Горивният филтър може да ти прави проблеми,почва да прекъсва и да не върви в високите,незнам защо но тези коли вървят само с бош.Пиши за разхода ако се сетиш,аз съм я свалял градско до 7л но много галене иска. Изпратено от моят SM-G388F с помощта на Tapatalk
  • 0
2.2 i-ctdi

#7 goga

goga

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 320 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2005г. 2.2 i-ctdi ЕХ N22A1
  • Място:Шумен

Публикувано 20 септември 2017 - 18:06

По добре мини повече километри - 600-800км. и пак пълни до горе. Така ще намалиш грешката в колонките или при пълненето.
  • 0

#8 Mosholov

Mosholov

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 50 Мнения:

Публикувано 20 септември 2017 - 18:30

По добре мини повече километри - 600-800км. и пак пълни до горе. Така ще намалиш грешката в колонките или при пълненето.

Аз съм на туба , на колонка не ходя за сега. Надявам се да не ме излъже. В крайна сметка ако гори градско 7-8.5 ще съм доволен.

• 0

#9 goga

goga

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 320 Мнения:
  • Кара:Honda Accord 2005г. 2.2 i-ctdi ЕХ N22A1
  • Място:Шумен

Публикувано 20 септември 2017 - 18:41

Щом си с туба няма проблем. Аз градско под 7 като, че ли не съм падал.
  • 0

#10 Tokio

Tokio

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 475 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2 i-CTDI 2008, комби
  • Място:Ямбол

Публикувано 20 септември 2017 - 19:12

Моето градско е около 6 литра при нормално каране, но съм с нов въздушен филтър и почистен дебитомер. Става дума за Ямбол, за по-големите градове, където има повече светофари и задръствания, разхода се качва.

Този пост е редактиран от Tokio: 20 септември 2017 - 19:14

• 1

Спрете Земята, искам да сляза!

#11 ВесКо

ВесКо

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 421 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2i-ctdi 30th executive navi--- Jazz Graphite 1.4i-dsi--- CBR600RR pc40
  • Място:Първо!!!

Публикувано 07 октомври 2017 - 00:12

Горивният филтър може да ти прави проблеми,почва да прекъсва и да не върви в високите,незнам защо но тези коли вървят само с бош...

Акорда на Mosholov е фейслифт, а там оригиналния филтър вече е на Denso, a не Bosch

• 0

#12 Mosholov

Mosholov

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 50 Мнения:

Публикувано 07 октомври 2017 - 14:33

Горивният филтър може да ти прави проблеми,почва да прекъсва и да не върви в високите,незнам защо но тези коли вървят само с бош...

Акорда на Mosholov е фейслифт, а там оригиналния филтър вече е на Denso, a не Bosch

Не ми прави проблеми горивния филтър макар да не е огиринален , нито Бош, сложих Кнехт и давам яко газ и няма да прекъсва.

• 0

#13 Mosholov

Mosholov

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 50 Мнения:

Публикувано 07 октомври 2017 - 14:34

За последното пълнене на туба за 530 км , събра 39л нафта. 

• 0

#14 Tokio

Tokio

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 475 Мнения:
  • Кара:Accord 2.2 i-CTDI 2008, комби
  • Място:Ямбол

Публикувано 07 октомври 2017 - 15:11

За последното пълнене на туба за 530 км , събра 39л нафта. 

Това прави среден разход 7,3L/100 km. Много е, освен ако не натискаш здраво педала.

• 0

Спрете Земята, искам да сляза!

#15 Mosholov

Mosholov

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 50 Мнения:

Публикувано 07 октомври 2017 - 16:09

И на мен ми се вижда много при положение че 300 от тези са извънградско. Другите 230 градско студена, паля и на къси разстояния. Нещо има , но незнам какво. С нов въздушен филтър съм . Освен от дебитомера да е ? Дай идея от какво друго може да е?
  • 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни