Jump to content
draid

8-ма генерация дизел зимно време ?

Recommended Posts

Здравейте колеги, лятото е към своя край и тъй като за първи път от тази година карам дизел имам известни притеснения относно експлоатацията му зимно време. Може ли собствениците на такива возила, да споменат как се справят зимата имат ли проблеми с паленето, особено ако колата не се кара всеки ден, слагат ли някакви добавки, какъв дизел сипват и т.н. Става въпрос за температури под -20 градуса. Изчетох доста неща и очевидно българската нафта трябва да държи до -15, което мисля далеч не е ок за нашите географски ширини. Ще се радвам да споделите малко опит относно проблемите с които сте се сблъсквали зимно време. До сега съм карал само бензинови автомобили и никога не съм имал проблеми дори при -28.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година в София падаха до - 20 градуса . Зареждам само обикновен дизел от Лукойл и ШЕЛ . Винаги когато падат с по-голям минус температурите гледам да имам пълен резервоар) . Та на - 20 градуса по трудно завъртя ,но запали без проблем :) Добавки не съм позлвал и премиум горива не зареждам .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам на OMV MaxxMotion diesel- летен или зимен от няколко години.

Не ползвам добавки, май горивото си ги има.

Не съм имала проблем със старт при тежки зими, в София или високо в планината.

Разходът ме устройва..

Някой карал ли е с AVIO Diesel- а на ЕКО, да сподели?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя от рекламата на авио дизела е голям смешник-професията му на пилот го била научила че качественото гориво било чистото гориво :) Много знае той какво му наливат в резервоара на самолета и какво е това в колонките за коли  ама ги дрънка едни на рекламата -сякаш той го произвежда горивото :tooth:Какво ли не прави човек за някой лев....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само проба-грешка. На реклами немайте вера!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно че досега такива фрапантни проблеми с горивата не са оповестявани по новините до  онази вечер -в някаква бензиностанция дето хванали гориво дето в него само 30 процента било бензин ,другото какво ли е ?Явно за този случай някой не е платил на когото трябва и бам скандал!Как не ги е срам за дето не намалиха цените пък направо незнам,то бива безочие ама то тяхното край няма .Картели мартели ,стачкувахме преди години ,аз даже лично не карах колата известно време -не помня вече колко -в знак на протест ама полза няма .Петрола пада ,тука горивата се вдигат -това е бахти държавата !Все с Европа се сравняваме за всичко пък караме с най-скапаните и с най-скъпите горива!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борко, с авиодизел карат сигурно летящите автобуси (AirBus) :D

Абе с чисто нови коли с модерни дизелови двигатели седнали да се притесняват за зимата, тва да не е някой 20-годишен форд :)

Тая зима кога са падали под -20 температурите? Имаше 2-3 дена сериозни клинчове ама толкова...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офтопика :)

... Петрола пада ... Все с Европа се сравняваме за всичко ...

В островната част на Европа падането на цените на петрола се позна по намаляване на цените на горивото. Бензинът падна с 5-6 английски стотинки, а дизелът с малко повече  :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви разкажа една история.Преди 10-12 години като работих в кабелната ,лятото се състоя изложение някакво в така наречения балон в Албена до хотел Добруджа.Ефирния оператор ми е приятел и вика идвай с мене да оправим камерите и мрежата за снимане и да видим новостите там.Тръгваме с личното му мондео ,почти нямаше бензин но не светеше лампата ,заредихме 20 кила на бензиностанцията на албенския път преди кръговото -нарочно не и споменавам името за да няма компромати,който е от Добрич знае за коя става въпрос-излизаме от града и едвам стигаме до първото село Бранище и светна чека и почна зверски да придърпва колата .Обръща колегата и къде по инерция ,къде с предърпването се върнахме в града .Закарахме мондеото в сервиз-за два дена дармадан го направиха ,инжектори помпи отвориха и мотора ,място не остана непрегледано ,накрая източиха резервоара -чиста вода излезе от него.Отиваме при управителя на бензиностанцията и колегата му обясни всичко точно ,оня вика нямате доказателства и не го интересувало и вика моля напуснете.Колегата му каза че отиваме директно в студиото и пускаме по частния канал на телевизията случая и да видим кой ще зареди тука вече .Оня отначало не реагира ,обаче точно като палех моята кола да тръгваме и ни догони -вика донесете ми фактура за щетите от сервиза и ги плащам и забравяме за случая.После разбрахме че е имало и други заредени с вода него ден ,но никой не се е оплакал ,щото примерно не работи в телевизия и не може да го направи обществено известно .E затова сме загубена държава ,всички си мислят че повечето сме обикновени хора и даже да се оплачем от някой или от нещо ,ще ни пратят в трета глуха и ще си продържават каквото знаят.Случаят с бензините е само капка в морето ,на всичко мнооого отдавна е изтърван края -ерепетата ,едни паразити ,печелещи пари на чужд гръб ,и още много други знайни и незнайни боклуци ,заради които ние,обикновенните хора, живеем така .Живот ли е това?Не!Просто оцеляваме някакси .

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...