Към съдържанието

- - - - -

Дистанционно за централно заключване.
На каква честота работят , дистанционните..

• Не можете да пишете в тази тема
20 отговора на тази тема

#1 Маббаа

Маббаа

Новак

• Член
  • Pip
  • 22 Мнения:
  • Кара:Хонда HR-V
  • Място:Смолян

Публикувано 05 ноември 2017 - 08:56

Не  работеше  още като купих колата, проверихме  всички бушони  след  като прочетох в форума, че може да е от бушон. И след като изгледох един клип за разпознаване взе че  тръгна. Но не както   исках аз, работеше но с подложка от хартийка.Дадох го на приятел който се занимава с електроника, да го погледне, погледна го и спря на цяло. Как то и да е въпроса ми е  знае ли някой на каква  честота  са нашите  дистанционни. Има  3  честоти, 440 /330 / 315  мегахерца, ако знае някой да ми помогне. Целта е да си поръчам от китайски сайт, където са по евтини. В  БГ ги има  с предложения за 100 лв, а в  китайския сайт излизат 25. Благодаря.

• 0

#2 docev

docev

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 347 Мнения:
  • Кара:Хонда ЦР-В
  • Място:РУСЕ

Публикувано 05 ноември 2017 - 09:47

Почти си уцелил за честотата , ама .....има само 434 и 315 . Твоето е на 434 защото 315 е за Америка. 90% съм убеден че китаеца няма да изпрати дистанционно което е за HRV. Намери си втора употреба и по същият начин си го обучи. Има и много колеги които слагат аларми и не си ползват оригиналните дистанционни . Може някой да си го предложи.

• 2

CR-V K20A4 2005

#3 Маббаа

Маббаа

Новак

• Член
  • Pip
  • 22 Мнения:

Публикувано 05 ноември 2017 - 15:33

Това  за предложението е хубава идея,  ако има някой  и иска  да го продаде. Честотите  наистина са 3 и предложенията на китайката  са за Харви. Специално от сайта  който пазаруваме , за какво се сетиш.Благодаря за  инфото,ако се  наложи ще търся на 434, .

• 0

#4 rangel111

rangel111

Новак

• Член
  • Pip
  • 17 Мнения:
  • Кара:H-RV D16W1
  • Място:Samokov

Публикувано 11 ноември 2017 - 21:29

Колега , би ли споделил китайският сайт , че и аз отдавна си търся дистанционно.

• 0

#5 Маббаа

Маббаа

Новак

• Член
  • Pip
  • 22 Мнения:

Публикувано 14 ноември 2017 - 18:20

https://www.aliexpre...-CR/32776153971. единия е  този, на него намерих и фасунгите за къси и дълги.

• 0

#6 Маббаа

Маббаа

Новак

• Член
  • Pip
  • 22 Мнения:

Публикувано 15 ноември 2017 - 17:08

https://www.aliexpre...addresstype=600 а  това е и дистанционното, на 433 мх.

• 0

#7 docev

docev

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 347 Мнения:

Публикувано 15 ноември 2017 - 21:13

https://www.aliexpre...addresstype=600 а  това е и дистанционното, на 433 мх.

Ха , както си и мислех , поръчай си го и после в раздел продавам. Или си го пазиш когато си купиш модел Хонда който отговаря на този ключ който си дал за пример.  Това : https://www.aliexpre....4e9cb0b6eJhhHt по бих се съгласил да стане, но реално не може да се ползва накрайникът ( металната част ) понеже твоята е друга.

• 0

CR-V K20A4 2005

#8 Маббаа

Маббаа

Новак

• Член
  • Pip
  • 22 Мнения:

Публикувано 16 ноември 2017 - 17:50

Варианти те са 2https://www.aliexpre...addresstype=600

https://www.aliexpre...addresstype=600

ако  стане  ако не , ще си играе  внучето с него. А  за  желязото към ключа се  сваля  колега,   

• 0

#9 docev

docev

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 347 Мнения:

Публикувано 16 ноември 2017 - 21:31

А  за  желязото към ключа се  сваля  колега,   

Значи , когато станеш Ключар , тогава може да си ми колега . А за желязото как мислиш???? Дали се сваля или не , според МЕН и според Теб.

• 0

CR-V K20A4 2005

#10 rangel111

rangel111

Новак

• Член
  • Pip
  • 17 Мнения:
  • Кара:H-RV D16W1
  • Място:Samokov

Публикувано 16 ноември 2017 - 22:19

Варианти те са 2https://www.aliexpre...addresstype=600

https://www.aliexpre...addresstype=600

ако  стане  ако не , ще си играе  внучето с него. А  за  желязото към ключа се  сваля  колега,   

Благодаря за линка! Живи и здрави като дойдат ще кажеш дали стават.

• 1

#11 Маббаа

Маббаа

Новак

• Член
  • Pip
  • 22 Мнения:

Публикувано 17 ноември 2017 - 19:24

Не  знам какъв ключар си , но ако не си пипал такова  дистанционно е по хубаво да не даваш акъли.Колега съм ти като водач на ХРВ , другото си далече от мен приятелю. Аз съм майстор с 35г  стаж, и в сферата на електриката и бялата  техника.За да се запишеш при мен ти трябват връзки.. Син ми е инж. по електроника и той ми ги поръча защото знае перфектно английски. И аз му се доверявам, знаеш ли защо, защото съм платил за  образованието. А ти можеш само да се чешеш  там където не те сърби. Ако си имал случай поръчал си и не е станало, тогава кажи, колеги не  става не се хабете, А ти като лисицата с гроздето. 

• 0

#12 docev

docev

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 347 Мнения:

Публикувано 18 ноември 2017 - 06:48

Извиням се много . Поднасям ви моите най искрени и чувствени извиниения  и моля да бъдат приети . Да бъда извинен за моето невежество и намесване в материя , непозната за някой като мен , който нищо не разбира понеже не е платил за да се научи.

• 1

CR-V K20A4 2005

#13 Маббаа

Маббаа

Новак

• Член
  • Pip
  • 22 Мнения:

Публикувано 19 ноември 2017 - 08:49

Каквато и  ирония да влагаш си е твой проблема. Мисля че всеки един потребител, в сайта ако знае нещо и го е изпробвал лично  и иска да го сподели  е хубаво.А да се хилиш и да  ха хакаш  не е никак честно, Затова всички са тук  да пишат и да питат и да обменят опит. А ти само се правиш на велик и се подхилкваш, Толкова ти е възпитанието , А  то не може да се купи. 

• 0

#14 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 4159 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, CR-V R20A2, Prelude F20A4
  • Място:Русе

Публикувано 19 ноември 2017 - 14:19

Малко да посмекчим тона, че да не минавам с гумичката.Темата е хубава. Колегата Доцев има огромен опит и може да се вярва на това ,което споделя.Помагал е многократно.

Не  знам какъв ключар си , но ако не си пипал такова  дистанционно е по хубаво да не даваш акъли.Колега съм ти като водач на ХРВ , другото си далече от мен приятелю. Аз съм майстор с 35г  стаж, и в сферата на електриката и бялата  техника.За да се запишеш при мен ти трябват връзки.. Син ми е инж. по електроника и той ми ги поръча защото знае перфектно английски. И аз му се доверявам, знаеш ли защо, защото съм платил за  образованието. А ти можеш само да се чешеш  там където не те сърби. Ако си имал случай поръчал си и не е станало, тогава кажи, колеги не  става не се хабете, А ти като лисицата с гроздето. 

Колега,...колега като водач на Харви, като инженер и като майстор. Не давай етикети. Това е образовние ,което и след 50 години стаж няма да придобиеш.

Тук важи правилото помагай ,за да ти помагат.Помагай отговорно.

Абсолютно съм сигурен ,че ще ме разбереш правилно след като започна автобиографията си с АЗ съм.....

Нека ние решим какъв си на база темите ти, постовете и отговорите ти. Можеш да започнеш да помагаш примерно като ми намериш дъмп за епром на микровълнова за вграждане ,схема и диагностичен лист. Това ще ти отнеме не повече от 30 мин работа .

NEFF.jpg

Като имам твоята помощ,ще отида при колегата Доцев ,ще му ползвам апаратурата за десетки хиляди левове и ще пусна тъпата печка,която никой сервизен масйтор в Русе не можа да диагностицира. Така работи форумът....помагаме си.

След това  ,аз лично ще ти сложа етикет "Майстор" над аватара и ще получиш първия си положителен рейтинг.

Приятни моменти тук и приеми поста ми с усмивка.

• 3

Emicha: Флуидите задължително се сменяват (дори да си купил колата от брат си   :) )

О8935177О9

#15 momoty

momoty

Новак

• Член
  • Pip
  • 30 Мнения:
  • Кара:HR-V
  • Място:sofia

Публикувано 19 ноември 2017 - 19:40

Много правилно,подкрепям добрия тон,който може да помага. Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk
  • 0

#16 marin88

marin88

Новак

• Член
  • Pip
  • 4 Мнения:
  • Място:Pleven

Публикувано 20 ноември 2017 - 14:26

Здравейте.Следя темата ,защото и аз имам същият проблем с дистанционното за централното закл.Интересува ме някой в крайна сметка поръчал ли е от китайският сайт такова и с какви впечетления е останал.Относно моето дистанционно,след поглед от ключар и замерване на каква честота работи не показа нищо.Лампата свети но на уреда не показва честотата.Благодаря и поздрави!

• 1

#17 g_georgiev

g_georgiev

Новак

• Член
  • Pip
  • 11 Мнения:
  • Кара:cr-v 2003 2.0 i
  • Място:Търговище

Публикувано 20 ноември 2017 - 16:33

Почти си уцелил за честотата , ама .....има само 434 и 315 . Твоето е на 434 защото 315 е за Америка. 90% съм убеден че китаеца няма да изпрати дистанционно което е за HRV. Намери си втора употреба и по същият начин си го обучи. Има и много колеги които слагат аларми и не си ползват оригиналните дистанционни . Може някой да си го предложи.

Колега,употребявано дистанционно почти съм убеден,че няма да стане защото е кодирано от компютъра на друг автомобил.Най грубо казано при всяко заключване или отключване дистанционното получава различен от предишния код  за следващата операция.Трябва да си вземеш ново дистанционно и да си го обучиш на твоя компютър за да работи.Казвам всичко това от личен опит,защото купих две използвани дистанционни и двете не се програмираха да заработят на автомобила ми и сега чакам да пристигне трето ,което е ново от Китай.Старите две са ми ненужни,но Хондата ми е ЦРВ,ако все пак проявяваш интерес ги подарявам.Повече на лични.

• 2

Като дете мечтаех за колело,сега имам колело,но нямам мечта.

#18 Маббаа

Маббаа

Новак

• Член
  • Pip
  • 22 Мнения:

Публикувано 20 ноември 2017 - 17:53

Пане професоре  чест и почитания, но  не аз се  заяждам. Ако някой  е пробвал с купено от китай дистанционно да каже. Това съм и писал в самото начало.Моето което в момента пътува са България като дойде и пробвам ще кажа. Това е поръчах си и фасунги за  късите . И те може да  не станат . не е голяма работа, ще се набутам и толкоз. Иронията не е моя. А дали ще ме изтриеш или не  се  тая Професоре. Не  ми пука , жалкото е че всичко в Бг  явно взе да става , така. Ако не слушаш ще те накажа. Нищо лично , дано да ме разбереш. 

• 0

#19 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 4159 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, CR-V R20A2, Prelude F20A4
  • Място:Русе

Публикувано 21 ноември 2017 - 00:22

Не става въпрос за дистанционното,а за тона ти и отношението.

Аз не трия хора,а нелепи постове .Администраторите трият хора...

Няма кой да ти каже нищо за дистанционното,защото китайците си менят продукцията и качеството всяка минута.20 търговеца...20 различни продукта. Последния път пратиха реле за мигачи,което беше празно и ми предложиха да ми възстановят 50% заради неудобството.Изобщо не се усъмниха ,че кутийката е празна....

Идея нямаш как стоя нещата в БГ форумите. Първо четеш правилата и после не ги нарушаваш. С регистрацията си вече си се съгласил с тях.Сърдиш се ,защото си мислиш .че си уникален и задължително някой трябва да ти отговори.Търсачката не е за мен...за теб е.Ако тя не ти свърши работа ползвай Гугъл.

Конкретно за проблема ти. 50/50 % китаеца е уцелил кодировката и честота.

• 1

Emicha: Флуидите задължително се сменяват (дори да си купил колата от брат си   :) )

О8935177О9

#20 Маббаа

Маббаа

Новак

• Член
  • Pip
  • 22 Мнения:

Публикувано 21 ноември 2017 - 18:43

Не знам къде видя  че се сърдя. И не искам никакво внимание, ако знае някой казва ако не здраве да е. Казах ти  дойде ли дистанционното , ако дойде ,казвам дали  работи или  не и си вдигам багажа. Зевзек съм и се смея над  нещата. Не ми пука кой какво мисли .

• 0

#21 ivan_pop

ivan_pop

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 95 Мнения:
  • Кара:OVB X18XE1
  • Място:Плевен

Публикувано 21 ноември 2017 - 20:59

Ако на всички врати има работещи ел. машинки за заключване/отключване,срещу 60лв. монтирам модул за дист. закл./откл. с две дистанционни!

Ако пък на шофьорската врата няма такава машинка цената е +20лв!

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни