Jump to content
Guest dj_freak

Toyo Vs. Yokohama

Recommended Posts

Guest dj_freak

Хора искам съвет от гледна точка на опита и впечатления относно две марки японски гуми Toyo vs. Yokohama. И по-точно за модели Toyo Proxes TR1 и Yokohama Parada.

Размерите които искам да си купя са 195/50/15. Що за качество и конкурентноспособност представляват сравнени например с Michelin, Dunlop, Bridgestoне.

 

Колеги цените които проверих за гумите са както следва:

Toyo Proxes TR1-129лв., и

Yokohama Parada-134лв.,

Michelin-~150лв.

 

Четох че японските влагат силика каучук за подобряване здравината на гумата и т.н. Дайте мнения сезона настъпи и си трябват обувчици :ph34r:

 

Ето ги и тях:

Yokohama Parada - http://forums.hondabg.com/index.php?act=mo...si&img=3345

Toyo Proxes TR1 - http://forums.hondabg.com/index.php?act=mo...si&img=3344

 

Аре чао за сега :):D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих взел Парадата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм карал с нито един от изброените,но съм чувал,че летните на YOKOHAMA са номер 1.Аз лично също бих взел YOKOHAMA.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на TOYO особенно ако е подарък :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека ми каза че Yokohamata е перфектна гума за сухо но малко компромисна на мокро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях с toyo до скоро,купих си ги чисто нови 133лв бройката и съм страшно доволен,на мокро не са кои знаи колко невероятни но на сухо се представяха мноо прилично.А за стартове едно две подгрявания преди самият старт и стават невероятни,Страшно добре тръгва колата когато са загрети,мноого меки гуми ,малко по бързо заминават от другите ,но една гума за да е хубава трябва да е мека.това е което мога да кажа за TOYO пък и гумаджията ми е приятел и ми препорача TOYO .За парите които струват са мноого добри (лично мнение). Дано да съм помогнал :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам впечетления от Йокохамата , наистина много добра гума , много по-добра от Мишелин Енерджи ( алтернативата на тази Йокохама , която аз съм карал !!! ) . Тези гуми ги кара майка ми 60 000 км на чисто новия си Джаз ( с тях си дойде :bg: ) и след това аз ги карам ( все още ) около 20 000 км , чак аз след като ги взех се износиха до такава степен , че на мокро над 120 км/ч ходат където си искат :lol: Според мен , която и да си вземеш няма да зграшиш :bg:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yokohama Parada :bg: А иначе Бриджстоун Потенца :lol: тва е гумата........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest edikoisi

аз карам с парада на сухо е просто перфектна но на мокро малко куца (за стартове не че се сурка по завоите)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest drivercho

Мисля, че избора ти е ясен, защото доколкото знам Parada имат размер от 17" нагоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest edikoisi

Мисля, че избора ти е ясен, защото доколкото знам Parada имат размер от 17" нагоре.

е аз как имам 195 50 15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит мога да кажа че това TOYO не е най добрия варянт за наще пътища, и особенно за софия ... не знам защо, но тази гума като е студена или на вън градусите са около 10 можеш да си дрифтираш колкото искаш, та дори и без да го искаш!!! Като загрее малко гумата става, но когато смених Тойото с Бригестоне Потенца - колата спря да върти гуми и залепна за асвалта !!!За Йокахомата не мога да изкажа мнение, но от тойото - и то точно това, Хич не съм доволен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BOSS`HOGG

От личен опит мога да кажа че това TOYO не е най добрия варянт за наще пътища, и особенно за софия ... не знам защо, но тази гума като е студена или на вън градусите са около 10 можеш да си дрифтираш колкото искаш, та дори и без да го искаш!!! Като загрее малко гумата става, но когато смених Тойото с Бригестоне Потенца - колата спря да върти гуми и залепна за асвалта !!!За Йокахомата не мога да изкажа мнение, но от тойото - и то точно това, Хич не съм доволен!

Колега аз мисля че си говорим за летни гуми ,а ти говориш 10 градуса и когато е студено,когато е студено и е под 10 градуса се кара с зимни гуми (мисля).Не знам ти с кво TOYO си карал,но пробваи с чисто нови гуми на нормална лятна температура когато се кара с лятни гуми и може да поспорим дали ще ти се пързаля колата и дали ще дрифташ.Аз до скоро карах с чисто нови гуми TOYO и споделям опит

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъжеш се вече Парада я има и на 15'' гарантирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само една забележка във връзка с това, че зимните гуми били за температури под 10 градуса.Гледах сравнителни тестове на гуми, направен от Авто Билд (Германия).Според него се оказва, че на сухо предимствата на зимните пред качествени летни гуми се проявява при температури под -7 (минус седем!) градуса!Излиза, че търговците доста ни сапунисват за нуждата от зимни гуми в България..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Имаш още два варианта които не са за испускане, огледай особенно
MAXXIS-а който е на доста добра пара ако пък ептем си без кинти
си купи Marangoni-то аз съм с такива и да ти кажа не за подценяване
но ако трябва сега да си купувам бих си купил MAXXIS - VICTRA MA Z1


MAXXIS - VICTRA MA Z1

Marangoni - Zeta Linea

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че избора ти е ясен, защото доколкото знам Parada имат размер от 17" нагоре.Има ги и на 15-ки днес питах струват точно 139лв. 195/50/15ЕЕЕЕЕЕЕЕе много готина и красива гума, само заради това че е красива ще си взема нея

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не мога да разбера какво значи красива гума? Колата трябва да ми е стабилна и гумите да ми спасят живота, а не да си ги гледам. Като мина през някое кравешко лайно като са красиви, дай после да ги мия със сапун... Карал съм с доста видове гуми - за мен добрата гума е сравнително мека, като за лятна ламелите трябва да са по-широки, задължително да има канал за водата ако е над 195...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............Като мина през някое кравешко лайно като са красиви, дай после да ги мия със сапун... ..............

;);):););):cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз от 3 дена съм с Toyo и не съм особенно доволен.Много върти гуми и както каза колегата в завойте не се чувствам особено стабилен,но незнам може и да е от студеното време.Като се затопли ще коментирам отново!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

И аз от 3 дена съм с Toyo и не съм особенно доволен.Много върти гуми и както каза колегата в завойте не се чувствам особено стабилен,но незнам може и да е от студеното време.Като се затопли ще коментирам отново!

От магазина ли са ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lz2lps

Предните ми летни гуми бях Toyo T1R ако не се лъжа и първите ми впечатления бяха, че е много издръжлива гума и понася ексцесии на каквито я подлагах. Но и аз веднага забелязах, че много върти гуми. Общо взето аз ако не пусна газта няма да спрат и на няколко пъти съм ги "палил" и това е при температури около 15 градуса. Нямал съм възможност да ги пробвам в жегата. Иначе бях на зор за едно състезание на Калояново и взех врора ръка Semperit и кво да кажа няма по скапана гума --> въртял съм гуми от място та и на врора до 7 оборота. Времето ми на 400 м падна с около 1 секунда (вярно първия път беше с GTech --> който не е много верен, а втория с driftbox-a дето брата го донесе) само поради факта че общо взето на първо яко върти колкото и да съм внимателен --> що годе добре тръгва на 3000 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest lz2lps

Ако могат да се намерят в БГ - Falken AZENIS RT-615 - бих казал че е доста добра гума. N1 за аутокрос в щатите - което означава изключително сцепление.Аз карах с такива Integrata си и съм много доволен. Бих казал че не е една от най издръжливите, дори по малко от Toyo (там по някакъв си индекс). Мойте заминахаза 2 месеца (повече предните де), но и не малко състезания - аутокрос (където настилката е бетон и с доста камъчки), както и на писта веднъж, и много въртене на гуми.Преди да ги купя пишеше че не са много добри в дъжд, нямам впечатления от това (понеже в Калифорния само през зимата вали повечко и не съм карал много на дъжд), но имай в предвид ченакрая бяха станали направо слик (в буквалния смисъл на думата) и в мокрото нямах никакви проблеми. Цената на която ги купих беше 74$ парчето, но беше по интернет, иначе са май малко по скъпи. Знам че темата е Toyo vs. Yokohama но реших да споделя малко опит и с други не толкова известни в БГ марки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само една забележка във връзка с това, че зимните гуми били за температури под 10 градуса.Гледах сравнителни тестове на гуми, направен от Авто Билд (Германия).Според него се оказва, че на сухо предимствата на зимните пред качествени летни гуми се проявява при температури под -7 (минус седем!) градуса!Излиза, че търговците доста ни сапунисват за нуждата от зимни гуми в България..

Вярно!За това не купувам зимни от около 7 , 8 години и си намалих харчовете.Зимна гума има смисъл само за Банско,Боровец,Пампоровец и т.н.,където има сняг,иначе се возя на такси при голям сняг и на другия ден като се стопи айде на летните гуми.....А за темпер. наистина има проблем,но ако се кара внимателно, няма.... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал да вземеш Парадата много добра гума е имам познати гумаджии потвърдено е аз ако съм няма да се замисля за парадата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dj_freak

Само една забележка във връзка с това, че зимните гуми били за температури под 10 градуса.Гледах сравнителни тестове на гуми, направен от Авто Билд (Германия).Според него се оказва, че на сухо предимствата на зимните пред качествени летни гуми се проявява при температури под -7 (минус седем!) градуса!Излиза, че търговците доста ни сапунисват за нуждата от зимни гуми в България..

Вярно!За това не купувам зимни от около 7 , 8 години и си намалих харчовете.Зимна гума има смисъл само за Банско,Боровец,Пампоровец и т.н.,където има сняг,иначе се возя на такси при голям сняг и на другия ден като се стопи айде на летните гуми.....А за темпер. наистина има проблем,но ако се кара внимателно, няма.... :tease:
Пич ама кати ни задължават ко да праим

Абе не мога да разбера какво значи красива гума? Колата трябва да ми е стабилна и гумите да ми спасят живота, а не да си ги гледам. Като мина през някое кравешко лайно като са красиви, дай после да ги мия със сапун... Карал съм с доста видове гуми - за мен добрата гума е сравнително мека, като за лятна ламелите трябва да са по-широки, задължително да има канал за водата ако е над 195...

колега със сапун не точно, но с шампоан ДА. Плюс това се иска малко и естетическо око , е не всеки го има:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest morskija

и аз да драсна някой ред ТА ЗА КАКВО ИДЕ РЕЧ имам сервиз за гуми и понеже мога да си позволя да си монтирам гуми всеки ден едва ли има хонда изпитана с толкова марки и модели та значи карал съм гудиър ф1,тойо проксес,бриджстоун потенца,йокохама,вентус ,фалкен,мишелин пилот ,семперит,авон зв1,фулда гравито и още няколко и смея да твърдя че авона се държи най-добре при каквито и да е условия а гудиър ф1 не мога да опиша какъв боклук са и колко лесно се кривят същото се отнася и за мишелина и семперита а иначе за топло време /над 20-25 градуса/ потенцата е много добра и е много добре залепв.Вентуса и фалкена са перфектни но се съмнявам че ше намериш нови тук в българия.За йокохамата и тойото бих казал че могат да се сравнят до толкова колкото плюсовете и монусите им са равни. И пак казвам че това резултати при температури над 15 градуса. така че сами преценявайте кой с какво ще кара. Забравих да кажа че говоря за 195/50/15 на джанти 7Ж :bow::):tease::whip:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да драсна някой ред ТА ЗА КАКВО ИДЕ РЕЧ имам сервиз за гуми и понеже мога да си позволя да си монтирам гуми всеки ден едва ли има хонда изпитана с толкова марки и модели та значи карал съм гудиър ф1,тойо проксес,бриджстоун потенца,йокохама,вентус ,фалкен,мишелин пилот ,семперит,авон зв1,фулда гравито и още няколко и смея да твърдя че авона се държи най-добре при каквито и да е условия а гудиър ф1 не мога да опиша какъв боклук са и колко лесно се кривят същото се отнася и за мишелина и семперита а иначе за топло време /над 20-25 градуса/ потенцата е много добра и е много добре залепв.Вентуса и фалкена са перфектни но се съмнявам че ше намериш нови тук в българия.За йокохамата и тойото бих казал че могат да се сравнят до толкова колкото плюсовете и монусите им са равни. И пак казвам че това резултати при температури над 15 градуса. така че сами преценявайте кой с какво ще кара. Забравих да кажа че говоря за 195/50/15 на джанти 7Ж ;):worthy:;);)

Какви цени е бриджстоун потенца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш още два варианта които не са за испускане, огледай особенно

MAXXIS-а който е на доста добра пара ако пък ептем си без кинти

си купи Marangoni-то аз съм с такива и да ти кажа не за подценяване

но ако трябва сега да си купувам бих си купил MAXXIS - VICTRA MA Z1

 

 

MAXXIS - VICTRA MA Z1

 

Marangoni - Zeta Linea

Не съм много сигурен в това което твърдиш, в смисъл некви Макарони и китайски гуми по английски лиценс, наистина цените им са компромисни но за 20-30 лв. на гума дали си заслужава?

Няма ли някой който да пусне хубави гуми на далаверка, разбирасе нови+ почерпка :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Markony
Отговорено (Редактирано)

Не Дочаках Авоните(много несериозни търговци),Вчера обух Парада на 15 цола,Филипинско производство,15 и 16 цола се правят само там,17 и нагоре в щатите и Япония.Първите тестове бяха много зле докато си поиграх с налягането.Забелязах много странна конструкция на външните ламели,които са оптимизирани за спиране и за издръжливост в завой.Проблема за сега е само че в завой дам ли газ до ламарината изтървам завоя.Явно ще си поиграя пак с наклоните на предницата.Като се разгледа много внимателно гумата се вижда маркетинговия трик с повърхностния слой,който прави гумата адски безшумна...не знам как ще бъде надолу,но ламелите променят твърдостта си в дълбочина.Като имам повече впечетления пак ще пиша.Цената с отстъпката ми беше 125 лв при 136 на витрина.В сравнение с старите Йокохами смея да твърдя че имат голямо развитие в спирането.За аквапланинг като завали ще пробвам,но определено не вярвам да са перфектни.И понеже още ме гложди ...Ако някой се сдобие с Нови Авони нека да напише отзиви...

Редактирано от Markony

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Служебната ми кола е обута с ей това чудо и да ти кажа личната ми
никога няма и да помирише подобен каучук, отвратителни са:
твърди със слабо сцепление, аквапланга е на ниво,
но на 2-2500 не мога да тръгна от превъртания,
за сведение на 'dj_freak': "Макарона" ми преплъзва на 3500-4000
като единствения недостатък който съм му намерил е боботенето при high speed

TOYO - PROXES CF1

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От TOYO и аз не съм доволен твърда пластмасова гума .. а за завои .. ужасна е ,не помня точно кой модел беше ,доста време мина но ги помня!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[quote name='dj_freak' date='Mar 13 2007, 09:14 PM' post='96010'

 

Четох че японските влагат силика каучук за подобряване здравината на гумата и т.н. Дайте мнения сезона настъпи и си трябват обувчици ;)

Аре чао за сега ;) ;) ;)

Добавката за Yokohama е "ZERUM"

Карал съм с разновидности на двете марки - Yokohama AVS sport v102 - Toyo Proxes T1-S и като цяло Съм по доволен от Yokohama,защото си запазва качествата в по - широк температурен диапазон.НО немога да не си призная ,че над 22 градуса TOYOто ме изстрелва без приплъзване ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Само една забележка във връзка с това, че зимните гуми били за температури под 10 градуса.Гледах сравнителни тестове на гуми, направен от Авто Билд (Германия).Според него се оказва, че на сухо предимствата на зимните пред качествени летни гуми се проявява при температури под -7 (минус седем!) градуса!Излиза, че търговците доста ни сапунисват за нуждата от зимни гуми в България..""Вярно!За това не купувам зимни от около 7 , 8 години и си намалих харчовете.Зимна гума има смисъл само за Банско,Боровец,Пампоровец и т.н.,където има сняг,иначе се возя на такси при голям сняг и на другия ден като се стопи айде на летните гуми.....А за темпер. наистина има проблем,но ако се кара внимателно, няма.... "Братлета стига бре ! Не се обиждаите - ама затова като завали един сняг и има по .. как беше миналата година в София на първя сняг - 1 катастрофа на 3 минути ??? толкова ли бяха или малко по-малко ;) ??? И аз като съм с 4-ри зимни и успея да спра, някой който и две няма - спира в багажника ми ... А на ауди билд не им вярвам ... и аз съм чел .. ама няма логика гуми , който и при топло време са като пластмаси - зимно време да са по-добри от зимни гуми - хубавата гума е меката гума ! ще ти даде -5 метра по бързо спиране .. което е решаващо в много случей....да не говоримза стабилност ....Последно - каучука се втърдява и с течение на времето, не само от студа ...Карам с вредщайн 195/60/15 - хайтрак - 4бр. и сноутрак - 4бр. ... и в крайна сметка с тези два комплекта се изкарва много по-дълго време от всички други варианти . Между другото - това са и най-добрите гуми на дъжд. Като цяло има и много по-добри разбира се - но парите говорят.На колегата автор на темата му препоръчвам да види - вредщайн спорттрак3(може и 2) 195/50/15 - цената е не повече от 120-130лв. .. гумата (лятна) е много добра за цената си и е мека ... пробвано е !

Редактирано от cK1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Concerto

Някой да каже мнение за Maloya?

И по-точно Futura - Primato

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една статиика по темата, взета от "Ауто Билд". Статииката е вече на една година и в нея Йокохама май не са засегнати, ама все пак ако на някой му се чете...

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.zr.ru/articles/55783/По това което пише излиза, че например тазгодишните Тойо Проксес (а може би и други марки) са със старата шарка но нова смес на каучука, която в тестовете се е представили по-добре...Така че тестовете от година на година не са съвсем меродавни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз съм ги сканирал на скенера вкъщи от списанието направо. Иначе мисля че си имат о БГ сайт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображение

Имах шанса тази година да подкарам Yokohama А539.Сложих ги в на4алолто на Март,като си мислех 4е пролетта ве4е е тук.Уви видяхте какво стана......но поне успях да тествам новите си гуми на студ и дъжд.Накратко-дъжд или сух асвалт,сцеплението е по4ти еднакво добро....уникална гума.Миналата година бях със Тойо Проксес Т1С и определено малко изостават от Йокото.

Забелязах само един недостатък :D смърдят отвратително като се подпалят,досега не бях усещал такава миризма от гума :P

Редактирано от weapon R

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...