Jump to content
nupi

Летни гуми 195/65/15 91.... на ЦР-В първа генерация.

Recommended Posts

Привет  колеги,

Моля за помощ, дали ще мога да ползвам  едни много добри и нови гуми с тегловен индекс 91 или 615кг. на гума.  Зимните са ми с индекс 102-за лек бус. Имам и едни  доста шумни "Бриджстоун"  195/65/15  96/букви/скоростен индекс.

Въпроса ми е дали може да се кара с такива гуми и дали някъде, някога на завой гумата няма да се пръсне и ..... хайде в  дерето. 

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тегловният индекс не ти е проблема в случая, а неправилния размер. ЦРВ-то си е с тегло на лека кола и можеш да си го караш спокойно с гуми за лека кола, но този размер е много по-малък от заводския- 205/70/15 и по-точно с цели 33 мм в диаметър. Не, че не можеш да караш така, но аз не се сещам за нито едно предимство, освен ценово. Освен всичко друго джипката ще изглежда смешно с такива гуми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и са къси скоростите още по къси ще станат :) инак не ти пречи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал с такива, стоят й много смешно. Отделно че става твърде ниска и почва да те е страх да се пробваш на всеки по-височък бордюр.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги,

Отказах се от това безумно хрумване.  Имах възможност да взема четири много хубави летни гуми, но се отказах. Наистина щеше да изглежда тъпо колата, а и не знам освен всичко друго дали и ще са достатъчно устойчиви на изтриване, балони и т.н. Едно е гумата за 615 кг. да е на "Голф" от 700-800 кг. и на ЦР-Ве то- 1500+кг.

Благодаря за отговорите и успешна седмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш, че ако 1 гума носи 615 кг, то 4 гуми ще носят 2460 кг. Не ти трябват бусови гуми, излишна тежест са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нупи, Црв-то от подписа ти тежи 1445 кг. Погледни си големия талон. Голфа не знам колко тежи но Пасат Б5 тежи повече. Не питай от къде знам;-(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...