Jump to content
teho

Питане относно цедка на маслена магистрала на CR-V II 2.0vtec

Recommended Posts

Въпроса ми е следния :Тук там из Off Road форума и тук е опоменато за почистването на цедката на маслената магистрала или на маслената помпа .Незнам кой точно израз от двата е по правилен ,но днес помолих след като ми смениха маслото да я проверят въпросната цедка и почистят ако се налага но ми бе отговорено ,че незнаят къде се намира маслената ми помпа ....Бихте ли ми разяснили къде точно се намира тази цедка в крайна сметка и дали аз сам немога да си я почистя.Когато си купувах изпускателния вал момчето от моргата ми разясняваше как да съм си почиствал цедката която се сваляла само с развиването на 2 болта.Просто спазвам всички правила за да нямам проблеми повече с вала...тънко масло редовен реглаж и почистване на цедката ,която така никой не открива :) :) :).Много ще съм доволен и на снимков материал .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нестава въпрос за цедката на В-ТЕК клапана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или цедката на маслената помпа,която е в картера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази в картера сигурно става въпрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, става на въпрос за цедка, която стои под помпата на хидравликата. Там има капаче захванато с два болта 6мм.Отвиваш,почистваш и си ок.Задръстването на тази цедка води да намаляване дебита на маслото към разпределителните валове, а от там и последващи проблеми.Снимки не са необходими ,вижда се под помпата на хидравликата на блока на двигателя.

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много "policeman"...точно за това което казваш става въпрос май...още утре ще извърша процедурата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ...захванах се да почиствам цедката но ми се струва че трява да откачам хидр.помпа защото ключа неможе да достигне долния болт...

Някой пробвал ли се е без да откача помпата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Предстои ми същата операция.Няма ли някой да продължи поста?Ще ви бъда много благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...