Jump to content
stefan_pt

Предстоящо Закупуване на HONDA Accord 2.2 iCTDi Sport

Recommended Posts

Здравейте.

Да се представя на кратко на 25г. съм живея в испания и се казвам Стефан.

Въпросите които възникнаха в мен са следните:

Тъй като четох че имат проблем с

1-пука се маркуча на кормилната рейка на коли след 200 хиляди км пробег
2- Съединителя е куплиран с двумахов (демпферен) маховик. Когато съединителя започне да приплъзва, ако не се смени веднага, разбива и маховика. Сам по себе си съединител струва около 500лв, в комплект с маховик е около 1400лв.
3-За модела от 2003 до 2005, веригата се разхлабва за около 200 000км и започва да трака. Смяната с всички ролки и ремъци струва 1100лв (800лв части, 300лв труд в читав сервиз).
4-
Дефектира ролката на алтернатора при пробег 160-200 х.км
5- За модела от 2003 до 2005 изпускателния колектор се пука след около 150-200 000км.
6- ЕГР клапана се запушва, дебитомера се зацапва - това са неща, които вдигат разхода на гориво и които трябва сами да накарате сервизите да ви профилактират.

искам да попитам към кой сервиз бихте ме насочили понеже както спонеах живея в чуьбина и в Бг Разбирачи Много но Майстори Малко както навсякъде.

И кои от по горе изброените проблеми трябва да наблегна.

На колата ще и предстоят пътувания от Испания До България и Обратната и поне месечно около 3000км.

Колата която смятам да закупа е следната

http://www.coches.net/honda-accord-22-ictdi-sport-4p-diesel-2005-en-zaragoza-30769508-covo.aspx

От Самата автокъща където ще бъде закупена колата предлагат сертификат за км и също така 12 месеца гаранция по двигателя.

Ще приема Всякакви Съвети и упреци понеже съм млад с желание да се науча.

Благодара Предварително.

П.С.Извинявам се ако съм допъснал правописни и пунктуационни грешки.

Редактирано от stefan_pt
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитирал си мен, за проблемите.

 

Цената от 6000 евро за средно ниво на оборудване, над 10 годишен дизелов, не-фейслифтов Акорд - за мен е абсолютно неоправдана.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ти го е казал Веселия. Помисли с тия пари, които си отделил + евентуалните разходи по ремонти не си ли заслужава да вземеш нещо на по-малко години и километри. Аз бих помислил и за акорд 8-ма генерация, дори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен също са много парите.

 

Скоро най-вероятно ще има за продаване 7ца, дизел със сменен маховик, цялостно пребоядисана(заради драскотини), без забележка с нови гуми, чугунен изпускател, спорт изпълнение. за около 10500- 11000лв. С регистрация, застаховка ако не се лъжа и с  каско. Годината мисля беше първи месец 2005. Колата се кара от около 4-5 години в България и се поддържа безкомпромисно. Ако някой има интерес ще му дам телефона на собственика да си поговорят.

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.
Благодара за съветите но нещата стоят по следния начин коли които се продават в Испания са с доста висока цена ако ги сравняваме с Бг коли.
Ако пък реша да си взема кола от Бг или която и да е друга държава трябва да си приготва междъ 2000/2500 ЕВРО за регистрация.

Мога да си взема и чисто нова Акорд но не желая защото аз съм шофьор на камион.пребирам се само събота и неделя и колата стои през цялото време на открит паркинг в фирмата на слънце,дъжд и прахуляк.

Ето затова не ми трябва нова лъскава кола а кола която да ме закара от точка А до точка Б и В...ще.
Ще може ли все пак да ми кажете на кое да наблегна от изброените проблеми на дадения модел и сервиз в някой от следните градове:София.Сливен или Бургас.

Да Веселия Вас съм цитирал ИЗВИНЯВАМ СЕ Ако Съм Ви Засегнал или Обидил с нещо  само искам да знам на кой проблеми да обърна по голямо внимание.

Например на на изпускателния колектор само миризма в купето ли е проблема
За съединителя като правя тест ще пробвам това с 4-та скорост и уборотите.
Отново Благодаря за съветите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Благодара за съветите но нещата стоят по следния начин коли които се продават в Испания са с доста висока цена ако ги сравняваме с Бг коли.

Ако пък реша да си взема кола от Бг или която и да е друга държава трябва да си приготва междъ 2000/2500 ЕВРО за регистрация.

Мога да си взема и чисто нова Акорд но не желая защото аз съм шофьор на камион.пребирам се само събота и неделя и колата стои през цялото време на открит паркинг в фирмата на слънце,дъжд и прахуляк.

Ето затова не ми трябва нова лъскава кола а кола която да ме закара от точка А до точка Б и В...ще.

Ще може ли все пак да ми кажете на кое да наблегна от изброените проблеми на дадения модел и сервиз в някой от следните градове:София.Сливен или Бургас.

Да Веселия Вас съм цитирал ИЗВИНЯВАМ СЕ Ако Съм Ви Засегнал или Обидил с нещо само искам да знам на кой проблеми да обърна по голямо внимание.

Например на на изпускателния колектор само миризма в купето ли е проблема

За съединителя като правя тест ще пробвам това с 4-та скорост и уборотите.

Отново Благодаря за съветите.

колега след като си шофьор на камион и не ползваш колата много,защо държиш да е дизел.Бензиновият акорд е доста икономичен и в Испания е по евтин за закупуване от дизела и няма нито един от споменатите проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля като горния колега. Примерно това: http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=276198995&cd=635762765630000000&asrc=st|fs

Или това, по-ново, но на повече км: http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=270374533&cd=635707636730000000&asrc=st|fs

Има и други "бензинки" в Испания, не ги отхвърляй като вариант.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се подлъгвайте по 2 рата обява .Говорих с човека да я купя аз и след което като отидох там се покри.Пробвайте да му позвъните и ще се уверите в думите ми -тел. Е изключен вече.И не си мислете ,че методиката на покупка на кола е като тази в Бг.(Някой хора не ме послушаха и се опариха с едни 1500е да се поразходят из красива Испания)Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3 години колите в Испания са доста скъпи,аз не бих си взел от автокъща в Испания.Колега ходи,пробвай хубавите коли от първи собственик се продават веднага.Акорда го имат за екзотичен и излизат от време на време читави,разни БМВ-та АУДИ-та заминават веднага ако са читави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...