Jump to content
Di6o

Какво дв.масло да сложа на Харвито?

Recommended Posts

Здравейте,Колеги

 

Чудя се какво масло да сложа на Харвито.Скоро ще правя промивка на мотора,защото маслото изчезва.

Говорих с пичовете от Субаруленд-евала на момчетата за съветите.Посъветваха ме след промивката с Ксенум Флъш  да сложа масло 5w-40.Вчера стана въпрос за това и едни ,,разбирачи" на масла казахада сложа 10w-60 на Castrol,щяло да ми реши проблема с яденето на масло.Ако някой е в час по този въпрос да пише......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Субаруленд знаят какво правят!Не слушай другите.

 

Те са ти казали как стоят нещата.Ако имаш възможност промий я при тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля да ги послушам,колега.Кофти е,че съм от бургас,ще трябва сам да се оправям.Само не знам каква марка масло да взема????????????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пепи (Izanagi) трябва да има останало масло от общите поръчки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега,писах му на лични.Лек и безавариен ден на всички

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Промих мaсленaтa с-мa, сегментите с aнтикокс...При нaстъпвaне зa 300 км изгори до под минимумa. После около 1000 км. си постaвих зa цел нормaлно кaрaне и мaслото е още нa мaх. Чудя се може ли дa се отрaзи в-текa кaто се включи и дa гори мaсло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще ти кажа нещо, пък ти го разбирай както ти е удобно.

Една жена тръгва по-трудно по чуждо от един мъж, но тръгне ли веднъж, няма спиране и нищо не помага!

 

Това промивки , това уж по-качествени масла, това пробване на незнам си какви космически добавки разработени за НАСА и други от този сорт, могат да помогнат в много малко случаи (когато не е твърде късно),

 

Прецени дали при теб не е прекалено късно, (за да не се набутваш излишно) и вземи правилното решение.

Или взимаш крайни мерки, или доливаш евтино масло и караш докато можеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Космически добавки за НАСА не са необходими... А да направиш промивка при смяна на старото масло няма нищо лошо. Още повече, когато съвпада и със сваляне на картер за смяна на гарнитурата и всякакви мръсотии и остатък от добавката е източена преди да се сложи новото масло. Единствения лош ефект от промивка е когато си сменяш за първи път на "новата" кола маслото, а преди това автоджамбазина е сипал от космическата добавка и е закрепил временно положението на двигателя. Относно ефекта от антикокса вече писах в друга тема..... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Пепи (Izanagi) за помоща.Ще пиша скоро как е харвито след промивката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ще ти кажа нещо, пък ти го разбирай както ти е удобно.

Една жена тръгва по-трудно по чуждо от един мъж, но тръгне ли веднъж, няма спиране и нищо не помага!

 

Това промивки , това уж по-качествени масла, това пробване на незнам си какви космически добавки разработени за НАСА и други от този сорт, могат да помогнат в много малко случаи (когато не е твърде късно),

 

Прецени дали при теб не е прекалено късно, (за да не се набутваш излишно) и вземи правилното решение.

Или взимаш крайни мерки, или доливаш евтино масло и караш докато можеш.

Ами и моето си гори,но някак си не ми се занимава с каквито и да е галимации.Ще доливам и като събера някой лев по-нататък ще сменя двигателя :D Добре,че съм само с предно :P 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...