Jump to content
fallenfbsd

Accord 8 Bulgarian Edition vs Mazda 6 vs Octavia vRS - бензин

Recommended Posts

Здравейте,

да започна с това, че сме имали само един стар Акорд в семейството и от тогава имам добри чувства към колата. 2011 мислех да купя Акорд, но за парите на малко употребяван реших да си купя кола с гаранция понеже съм по-страхлив към измами и нямам доверие.

 

Както и да е - обмислям Accord Bulgarian Edition - 2.0 бензин. Или другите два посочени.

 

Мазда ми беше на сърце, но Стар Моторс са крайно некоректно - запознах се и сондирах мнения - развалят и на най-големите фенове на марката кефа с БГ идиотщини - дребнави тарикатчета. За два тест драйва се убедих, че този бизнес не бих го подпомогнал с МОИ пари - така че да си ги продават, дори да са ковани от бог в Японска планина няма БГ тариката е способен да ги очерни.

 

За vRS - събирам сега инфо, като цяло ми харесва идеята за такава кола.

 

Кажете за Акорд - този промоционалния и за дилъра. Колата си е кола, но обслужването е неминуем процес. Поради този факт избрах и сегашната си - по отношение от продавача и сервиза.

 

Четох из форума и се запознах с основните неща за модела.

 

Нямам дилема бензин / дизел - там съм наясно за себе си.

 

Неща като приоритет - сигурност, надеждност, икономичност (обща не на гориво). Радвам се на колите си и ги ценя, така че и на вид съм гледал да ме карат да се усмихвам като ги видя :)

 

Благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се насочил с Акорда. Това "Bulgarian edition" си е 100% Bulgarian простотия. За Акорд 8-ма генерация има - Comfort, Elegance i Exclusive.

Аз карам Elegance, 2.0 л бензин, 156 коня, с навигация.

Впечатления:

Полжителни:

+ много икономичен и тих автомобил (под 5.5 л/100 км) извънградско.

+ никакви изненадващи ремонти и непредвидени разходи.

+ широка, удобна

+ много стабилна на пътя

+ държи цена след време като решиш да я продаваш

 

Отрицателно:

- по-скъпа е от алтернативите Мазда6 и Хюндай I40

 

-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше и още едно ниво на оборудване преди Executive и това е LifeStyle. При справката Bulgarian Edition трябва да отговаря на LifeStyle.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bulgarian edition е точно Life Style. Аз заглеждах комбито, даже го тествах! Останах с много добри впечатления като возия и шум.

Маздата е технологично по-напред, защото е по-нов модел, но е и доста по-скъпа при подобно оборудване и то с двигателя 145 к.с. С по-мощния отива на още повече /само с автоматична кутия е/.

Октавията е на базата на Фолксваген Джета и би трябвало да е един клас надолу. Там си заслужават дизелите ако пътуваш много и си фен VW!

Ако екстрите на Акорда те задоволяват, цената е супер за тази кола. Липсват му само едни ЛЕД дневни светлини, за да не се замисляш всеки ден да не забравиш фаровете! В Бултрако могат да ти монтират едни Филипс или Осрам!

Обслужването е около 300-320 лева, даже март месец на ЦРВ-то ми беше 280 лв, а консумативите са почти същите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на двамата за отговорите.Не бях видял липсата на дневни..интересно къде физически ги монтиратИначе екстрите са ми достатъчни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се насочил с Акорда. Това "Bulgarian edition" си е 100% Bulgarian простотия. За Акорд 8-ма генерация има - Comfort, Elegance i Exclusive.Аз карам Elegance, 2.0 л бензин, 156 коня, с навигация.Впечатления:Полжителни:+ много икономичен и тих автомобил (под 5.5 л/100 км) извънградско.+ никакви изненадващи ремонти и непредвидени разходи.+ широка, удобна+ много стабилна на пътя+ държи цена след време като решиш да я продавашОтрицателно:- по-скъпа е от алтернативите Мазда6 и Хюндай I40-

колегата и аз карам 2.0 еlegance,но нямам навигация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Добре си се насочил с Акорда. Това "Bulgarian edition" си е 100% Bulgarian простотия. За Акорд 8-ма генерация има - Comfort, Elegance i Exclusive.Аз карам Elegance, 2.0 л бензин, 156 коня, с навигация.Впечатления:Полжителни:+ много икономичен и тих автомобил (под 5.5 л/100 км) извънградско.+ никакви изненадващи ремонти и непредвидени разходи.+ широка, удобна+ много стабилна на пътя+ държи цена след време като решиш да я продавашОтрицателно:- по-скъпа е от алтернативите Мазда6 и Хюндай I40-

колегата и аз карам 2.0 еlegance,но нямам навигация.

 

 

Някои Elegance имат навигация, повечето нямат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок това него знаех,благодаря за инфото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих само да пиша, че към навигацията има и technology package, който по принцип го има само в Exclusive версиите. Включва backmove camera и CD changer и 10 тонколонки. Няма обаче ACC/LKAS/CMBS, които мисля ги има само в Exclusiv-a.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Карах новата 6-ца 2014 г. на мазда 2.2 дизел 150 коня...Много красива кола,уж качествени материали но централната конзола се разпада в ръцете ми.При обявен разход около 4.5 и докарах 7.4 в пресечен терен и магистрала без да я напъвам...Иначе отвън като я слушаш имаш съмнения дизил или бензин е...Мисля, че компресията му е близка до бензинова и покрива най високи норми без DPF...

Акорда макар и по-скучен и леко поостарял си остава по-надеждната кола...

Редактирано от bongo789

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

...не искам да те отказвам от акорда, но ако си се отказал от Маздата заради дилъра, може би и Хондата не трябва да купуваш.

Мнениеята за Бултрако, които съм срещал (може би е важно да се отбележи, че са предимно от хора с употребявани автомобили, но и не само) са преобладаващо отрицателни. Може да поровиш във форума (макар че търсачката работи ужасно... 

Няма намерени резултати за 'бултрако'.

 

  :puke: ).

И конкретно, като говорим за дребни български тарикатлъци - "Подарък таблет с навигация" WTF ?!

 

На последния акорд LED дневните светлини не са ли монтирани във фара? Публикувано изображение

Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....................Няма обаче ACC/LKAS/CMBS, които мисля ги има само в Exclusiv-a.

 

Има ги, но при допълнително заплащане от........6000 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

...не искам да те отказвам от акорда, но ако си се отказал от Маздата заради дилъра, може би и Хондата не трябва да купуваш.

Мнениеята за Бултрако, които съм срещал (може би е важно да се отбележи, че са предимно от хора с употребявани автомобили, но и не само) са преобладаващо отрицателни. Може да поровиш във форума (макар че търсачката работи ужасно... 

Няма намерени резултати за 'бултрако'.

 

  :puke: ).

И конкретно, като говорим за дребни български тарикатлъци - "Подарък таблет с навигация" WTF ?!

 

На последния акорд LED дневните светлини не са ли монтирани във фара? Публикувано изображение

 

 

 

 

 

Затова златно правило: Никога кола, нова или стара от българските разбойници, независимо дали са "официални" или не. Единственото изключение е, ако познавам лично човека.

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

....................Няма обаче ACC/LKAS/CMBS, които мисля ги има само в Exclusiv-a.

 

Има ги, но при допълнително заплащане от........6000 лева.

 

 

6000 лв допълнително, но за Elegance или Еxclusive?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Нашите са луди. Какъв Executive като допълнително плащаш за навигация, technology package и ACC/LKAS/CMBS. Това, което нашите наричат Executive в Германия е LifeStyle. A нашите на LifeStyle му казват Bulgarian Edition. Сравни цените между БГ и Германия за идентичен автомобил. Това са 14000 лв разлика:

 

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/honda-accord-2-2i-dtec-lifestyle-t%C3%BCbingen/205000599.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelId=2&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&export=ALSO_EXPORT&usage=NEW&noec=1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах, от мен стана разочарован родолюбец само :)Таях надежда,че има адекватни дилъри някъде,то се оказа,че освен че сме по-бедни сме и по-нагли, тея явно си мислят същото като в Мазда...дойни крави да сме им. Това за кравите съм го чувал от двама с нови от бг...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма разлики в нивата на оборудване на Акорда в БГ и в Германия! Сравнявал съм ги миналата година, когато се появи и "Българската версия"! И в Германия навигацията /както и другите цитирани екстри/ е опция дори за Екзекютив! Тука Бултрако направиха от последните възможни доставки на Акорд и за това цената беше доста под тази на LifeStyle в Германия и за да не се бъркат пазарите са я кръстили Bulgaria edition!

Иначе всеки представител като поръча коли, може да достави на склад и такива с допълнителни екстри. Когато взимах моето ЦРВ Елеганс, всички налични бяха с монтиран предварително зимен пакет /подгряване на седалките и пръскалки на фаровете/. До като в Германия, въпреки, че цената на сайта беше с 4000 евро повече, този пакет се поръча отделно! Така е вероятно и с навигацията на Акорд Елеганс на колегата Симо /или ако е взета втора ръка е монтирана от предния собственик/.

Колкото до Бултрако, като цяло съм доволен от ослужването, ползвам ги вече над 5 години /при тях си обслужвах и Акорда 7 ген./.

Няма 100% доволни клиенти особено от сервиз! А и повечето оплаквания са или за по-стари коли, или за закупени от чужбина с остатъчна гаранция! За съжаление нивото на официалните сервизи в БГ не са на нивото на тези в Западна Европа! Има значение и традицията, и мандалитета, и организацията, и големината на пазара и т.н. Например у нас сервизите се обучават от Хонда за актуалните модели и това все са модели след 2000 год. и то такива, които се внасят официално!

 

п.п.Това на фара не е дневна светлина, проверил съм го лично!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Признавам, че преди първия си пост не бях видал цените, и каквото и да си говорим за Бултрако и цената на този акорд е много добра. Акорда излиза по-евтин от Маздата, при подобно оборудване, нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да по-евтин излиза... също така я има разликата в поколенията м/у двете коли

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...