Jump to content
kebappa

Civic 7 ел. реглаж на фарове

Recommended Posts

Здравейте

От няколко дни съм собственик на въпросната кола , но имам някои детски болести за лекуване . Като за начало съм решил да оправя реглажа на фаровете  и неработещите машинки на централното . Никъде немога да намеря схема на ел. инсталацията на въпроснят реглаж. Някой може ли да помогне . колата е 2001 година 1,6 . А някои успял ли е да си ремонтира оригиналните машинки на централното или ще се налага да слгам универсални . Ако има някъде обощено инфо по въпроса с радост бих се радвал да го споделите .

Колата иначе е супер :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=44905&page=1 тази тема е само за 7-ма генерация , виж в търсачката .Колегите май слагат унивесални машинки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Универсална китайска машинка за 5лв. (само провери дали твоите са с 2 или 4 кабела).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със сивик6-та и имах проблем с централното. Не знам как е при 7-ма, но при мен вътре в самото моторче имаше позистор, който се беше прецакал, замостих го и всичко си работи добре. Този позистор е една малка плочка не единият полюс вътре при четките на моторчето. Отвори разглоби и огледай обстойно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отворих и почистих . Моторчето работи на външно занранване . Мисля че не получава захранване и за това не работи . Ще купя една машинка и ще рроввам. Къде и модула за централното ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен работеше на външно захранване, но бързо  клякаше при натоварване, това не е показател. И все пак, ако не достига захранване (предполагам си мерил), новата машинка няма как да сработи....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам захранване към машинката на багажника. Намирих и поправих прекъснат кабел в меката връзка на багажника. Пак няма захранване. Имам сервизно но е за двуврата. Може ли някои да даде сервизно за 4 врати . В машинката на багажника има вграден микрек . Проверен е и работи . При заключен багажник в какво състояние е микрека . Голямя мъка е с тази хонда .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намира модула за управление на централното ?  

Кабелите към към съответната машинка директни ли са (един цвят от модул до машинка ) или са прекъснати с букси . Ако са с букси спазен  ли е цвета на кабелите ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавих универсални машинки с два кабела . Обратната връзка към заводската аларма си остана в оригиналните машинки . Оказа се че машинката на багажника има лош контакт при буксата зад стопа. Та алармата(пищи чрез клаксона) и централното работят вече . Даже мисля да купя дистанционно с паник бутон. Остава да реша проблемите с разхлабената основа на антината , лошият сигнал на радиото , предните тонколони и ел. фаровете . Някои спомена универсални машинки за фарове . Трявва ли да разглобявам фаровите или мога да ги монтирам външно . Даите идеи по дертовете ми . Съжалявам че всичките ми въпроси са така наблъскани но имам право само на два поста на 24 часа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако поправиш ел. фаровете , би ли споделил как си го направил? На моите само проверих бушона и като видях , че е добре се отказах да търся повреда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за намесата, защото не съм запознат точно с твоя модел, и ще говоря, каквото знам от обща култура ;)

... 1. ... с разхлабената основа на антената , лошият сигнал на радиото ...2. ... Някои спомена универсални машинки за фарове ...3. ... Трябва ли да разглобявам фаровете, или мога да ги монтирам външно ...

1. След оправяне на основата на антената, лошият сигнал би трябвало да изчезне. Ако не, нямам идея, какво следва да направиш.2. Леко си се объркал - споменаха универсални "машинки" за централното. Моторчетата за регулиране на фаровете трябва да са за Сивик 7-ма. Все пак не съм запознат в детайли, и не изключвам вероятността твоите моторчета да са еднакви с такива от друг модел Хонда.3. По принцип не, но зависи, с какво място за работа разполагаш около фаровете. Според мен ще ти е по-удобно ако свалиш фара. От обща култура - моторчетата за фаровете се захващат за тялото на фара чрез завъртане, подобно на начина на захващане на крушките за мигачите например. След това, лостчето, което излиза от моторчето се захваща към рефлектора. Това става или в специален канал, или чрез ябълковидна сглобка не знам, как точно е на 7-ма ген. Преди да започнеш да разглобяваш, тествай моторчетата - слушаш дали издават звук, когато някой премести копчето за регулиране на таблото. Може просто да се е откачила връзката между моторчето и рефлектора. Проверяваш и дали имат захранване естествено. Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да снегна основата.на анневата като няма ревизионен отвор ? Единснвеното което остава е да свалям тавана. При този вариант ще сложа електронна антена вградена в таблото. Машинките са вградени вътре във фара. Питам дали има подходяща машинка за външен монтаж ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че няма начин за външни машинки предвид заводската конструкция на фаровете.На моите машинки моторчетата са здрави но чиповете на платките за управление са разцепени и изгорели -закарах я на ръчен реглаж за фаровете и повече не ги бутам .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем с машинките чипове поръчах от град Козлодуй чрез друг майстор на техника съвсем случайно стана . моторчетата след почистване с спирт засега рабо   http://postimg.org/image/vt9va13td/095f3819/  http://postimg.org/image/5bexf2idf/34e46d14/    http://postimg.org/image/6mm4n069j/fe4dcec1/ http://postimg.org/image/houtx71hd/4144b0c7/

Редактирано от Barito

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не или поне не ги намирам ако излезе нещо ще пиша  :pinch:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...