Jump to content
svesevo

Жълта лампа-Харви?!?

Recommended Posts

Здравейте колеги,знам че по темата е писано но не мога да я намеря ,затова моля тези който знаят нещо по въпроса да се отзоват.От скоро съм в Бг. Харвито ми е на газ...от около месец(мен ме е нямало)се е включила жълта лампа на таблото...аз лично не намирам никаква промяна в работата на мотора и автомобила..има ли място за притеснение?П.п...попитах тук-там(познати)викат..карай и не се притеснявай..давало няква грешка понеже е на газ?!?Мога ли да изчистя грешките и ще се появят ли пак...има ли опасност за автомобилът?http://media.snimka.bg/s1/4343/034930703.jpg?r=0 http://media.snimka.bg/s1/4343/034930702.jpg?r=0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачи акомулатора за 10мин и си ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди на диагностика за да ти кажат къде е проблема, това е смисъла на светещата чек лампа. Може да е свързано с газта, най-вероятно, но може и да не е. Винаги ми е било интересно да разбера защо точно 10 минути трябва да се откачи акумулатора? И каква е разликата да се разкачи примерно за една минута?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идвам от диагностика снимка 1. http://media.snimka.bg/s1/4344/034931248.jpg?r=0 "изчистиха"грешката срещу 10 лв. ;) Ама вика тя пак ще светне ;) ...сега ще изчакаме да видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото в случая е, че когато ти свети постоянно чека в някой бъдещ момент може да ти се появи по-сериозен проблем и няма да разбереш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш проблем с първата сонда на колекторите( може и да е само една при HRV). Или подгрева е изгорял или самата сонда се поздухва. 

Направо я сменяй, предполагам не е много скъпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ами...незнам....уж всичко било от това че карам на газ...сега изглежда така http://media.snimka.bg/s1/4344/034931249.jpg?r=0  ако пак направи проблем...ще се сменяме.Благодаря колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално ако е богата или бедна сместа пак светва чека.При мен светва като е бедна сместа и като ми бяха задънени филтрите.

HR-V е с 2 сонди ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го имах този проблем със сондата и   хич не  беше  евтина , имам впредвид оригинална ,и  сложих втора употреба  за 50лв,слава богу за сега работи  минал съм  повече от 10 хил.км. Но алтернативи има  някакви универсални  за по 150 ,180 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В манюъла пишеше какви трябва да са й стойностите,ако не са такива сменяй.Разхода вдига ли се осезаемо като не работи сондата ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми правеше същия проблем. И аз съм с газ и като светнеше лампата и оборотите на празен ход играеха. Оказа се, че газовата уредба и е избягала настройката и впръсква повече (или по-малко не помня вече) гориво(газ). След настройка всичко се оправи. И аз си мислех за ламбда сонда, дроселова клапа, IACV клапа, но се оказа това проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, и при мен се е получавало веднъж, когато тествах газовото и карах с около над 120-30 и включих от газ на бенз за да ускоря още (не че и на газ не става) и тогава светна чека и се шашнах, че нещо се скапва, е нищо не се скапа, но явно е нормално. Крайните варианти са: втулка на сондата за да се отдалечи и да не и влиза много разликата от сместа, каквато и да е тя или смяна на сонда, но при газ/бензин разликите са най-вече между превключванията или върха на графиката от обороти. Та основния вариант, на който би трябвало да наблегнеш е настройката на газовото, като я правиш я настъпи до 5- 6хил оборота и и вкарай смес, с която хем да върви, хем да не свети чека, според преценката, колко бедна или богата (зависи от компа на разтройството и газаджията) най-добре газаджията с компа в колата и да настройва в движение.. :) Поздрави!

Редактирано от Faboone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен светваше чек лампата! Но при определени обстоятелства! 

Колата я взех с газова и съответно е настроена за работа на газ. И на газ никога нищо не е светело! И работи перфектно!

Но се оказа че в Австрия не продават газ и я прекосих на бензин! Лампата светна над 2500-3000 оборота и загасна чааааак когато намерих и заредих газ! Двигателя работеше все така перфектно, ..... просто отчита грешка заради непознатата (предполагам доста по-бедна) горивна смес.

Само за да не ми вади очите докато свети и метнах от горе една шапка която ми беше под ръка!

Предлагам и вие да ползвате същата технология! Всичко останало е ненужно притеснение и пари за чистете на грешки от хрониката на компа. 

:punk:

Обаче, ако чека свети и на газ и на бензин, не гасне, а недай си боже и работата на двигателя се е променила! 

Идете на диагностика! Проблема е реален! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,и при мен се получи същото,зареждам бензин  на OMV ,тръгвам и ми светва чека,отначало само премигваше после взе да си свети постоянно,а двигателя,палене вървеж няма разлика.Явно наистина е нещо във смесите.Но по лошото е защо наистина го прави и секи път ли трябва да се ходи на диагностика за да се премахва или трябва да сменим сондата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ...и отново проблем с тая газ... помагайте,че малко съм в чужбина а жената кара Харвито и нещо  се прецакало а именно: ...първо кола е и изгаснала на няколко пъти по време на движение?!?След диагностика "уж" при читави газаджий и установили че рейката и филтърът на газта са за смяна(понеже били турски и били скапани).След подмяната с нови Валтек и казали че е много обогатена сместа и затова светела жълтата лампа..изчистили грешките...всичко наред от вчера до днес :)Преди малко жената звъни и вика...същата работа пак изгасна колата и светна чекинга...след разговор с въпросният майстор и било казано че "май" всичко ще се оправи ако сменим изпарителът,щото бил и той турски и били ментета :) трябвало да се сложи Томазо .....ако е имало някой с подобни симптоми :(  моля за съвет!

Редактирано от svesevo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменете майстора ;) Такива ги знаем. И моя ми вика ми смени свещи, смени кабели ии нищо не се промени... А всъщност тия двигатели си държат на газ без проблем. Дори и с автоматична настройка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята постоянно си свети чека, това е само когато върви на газ. Така че е напълно нормално това, поне за мен, много други приятели с CRV са по същия начин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

svesevo, тея докато не ви подменят всичко (и ви изпразнят кесията) няма да спрат :)

Къде се намират жената и Харвито?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dindin имаш съобщение на лично...и не знам кво правят те майстори ама в момента караме само на бензин..няма никакъв проблем...на газ гаснеее явно ще сменяме изпарител още 150 лв :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, говорих с жената. Така отдалече няма да стане :) Лошото е, че по нашия край трудно се намират майстори, хеле па газаджии, хеле па хондаджии :) Дайте координати на читави майстори около Хасково, Стара Загора и надолу към югоизтока ако ви се намират.

Трябва хубава профилактика и настройка ама не и да се сменя на поразия сичко. Да се проверят свещи, кабели, реглаж на клапани никога не е правен, IACV, дросел не са чистени... Колата се е случвало да изгасне и на бензин.

Отделно газовият комп е Фобос, рейката както каза човекът са я сменили с Valtec, изпарителят е Mimgas.Диагностиката показала 57 грешки!? Как да не свети чека :D

Сместа била богата, барнали там и после зела зверски да придърпва, да гасне. Филтри също никой не е гледал. Паратика работа майстори ей! Но на първо време да се настрои газовата.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят ГИ е Фобос и никога не ми е светвал чека. Относно майстор в този регион не мога да помогна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...