Jump to content
pando

Питане за СРВ втора генерация дизел 2006г.

Recommended Posts

Здравейте колеги,понеже от скоро я имам,а нямам книжка, имам доста вьпроси,бихте ли ми казали кое казанче е за хидравликата,кое е за спирачките,кое е за сьединителя,когато се застане отпред пред колата.Има едно вдясно до предното стькло и друго в ляво отпред до радиатора?Благодаря ви предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя помощник ще ти покаже: :)

post-20738-0-21672800-1423174651_thumb.jpg

 

п.п. Чукни за да увеличиш снимката.

Редактирано от Еmicha1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, добре дошъл. Значи отпред вляво до бронята с червена капачка, която само се издърпва е казанчето за хидравликата.... не е лошо да го смениш с оригинално на хонда събира около 800мл. - цена около 20-25лв. Другото, което е по-назад към стъклото и в дясно е за спирачната течност по-голямото, до него малкото е за съединителя.

Лека вечер и много безаварийни километри...

П.П. Добре, че Емича пусна снимка, че щеше да заблудя леко колегата...

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги,бихте ли ми казали за спирачките и за сьединителя една и сьща течност ли е,и мога ли да долея  и с каква течност да долея за да не стане беля.И още един вьпрос имам,как да проверя нивото на антифриза в казанчето,отвьнка не мога да видя до кьде е,много е пльтен материала.Лека вечер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно е една и съща спирачната течност и на капачката трябва да пише,какъв DOT (3,4,5...) е.Друг е въпросът, какво е слагано преди да купиш колата. Ако не си сигурен, най- добре я смени с нова, или долей такава, с по-голям DOT- 4 или 5.За антифриза, хубаво е и него да смениш,иначе отваряш капачката на разширителния съд и гледаш там - има си белег.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДОТ 5 в никакъв случай не трябва да се смесва с ДОТ 3 , 4. и 5,1. Каква трябва да е течността винаги го пише на капачката на казанчето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря че уточняваш, защото писах по инерция, въпреки ,че имах предвид DOT-5.1.

То DOT-5 ,почти не се среща и не се използва практически в конвенционалните превозни средства, защото е с различен химичен състав  (на силиконова основа) от DOT-3 и 4 , ама е добре да се знае и да НЕ СЕ СМЕСВА.

Затова и препоръчах, ако не знае каква е използвана преди това , да смени цялата с нова - не струва скъпо и си е чиста работа.

Редактирано от Еmicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,нивото на спирачната течност е по средата,да долея ли с течност дот-4,имам хубава бош,или така да я карам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По средата на казанчето или по средата между белезите?

По идея, като сложиш нови накладки е на макс, като се износят за смята - на минимум - т.е. ако нямаш теч ти показва грубо като ти свършват накладките. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мога ли да долея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш, но защо? ако е над минимум е ок.

Ако е по средата - означава че накладките са ти горе-долу на половината си живот

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...