Jump to content
pando

Питане за климатроника на СРВ втора генерация

Recommended Posts

Здравейте колеги,извинявайте за може би баналният вьпрос,бихте ли ми казали копчето за климатроника зимата тябва ли да бьде включено,тоест да свети?При мене от време на време само светва,но не мога да разбера точно кога и как и аз го загасям.Бихте ли ми обеснили как действа и кога се включва,зимата трябвали да е включено,да свети.Благодаря предварително на всички отзовали се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, добре дошъл! Климатроника зимата не е необходимо да работи. Добре е от време на време да го включваш, за да завърти фреона, примерно веднъж на няколко седмици. Климатроника САМ се включва когато преместиш клапите да духат на предния джам, или преден джам и краката.... тогава всеки климатроник сам се сеща, че щом включваш да духа на стъклото значи е изпотено и трябва бързо да го обдуха. Иначе на всяко друго положение на клапите не се включва.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да ти свети лампата,компресора на климатика не се включва при студено  време.Както каза колегата е добре от време на време зимата да го включваш за малко да върти маслото в компресора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааа..., включва си се компресора и при студено време. :)

Просто не го усещаш от  парното. Заслушай се и ще видиш, че цикъла му е - включва за 5 до 10 секунди и спира за малко, после отново и отново - така си работи по принцип, докато не го спреш от копчето.

И само да добавя, че когато насочиш струята на въздуха към стъклото, или стъклото и краката освен че се включва климатика, се включва и подаването на въздух от вън.

Ако преди това си включил бутона, за циркулация на въздуха само в купето /свети в оранжево/, той се изключва и започва да вкарва свеж въздух. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря ви колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако има недостиг на фреон включва по-често.Моя го допълник април месец и пича ми каза,че стандартно всяка година трябва да се допълва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...