Jump to content
J's Racing BB8

Има ли любители на кучета?

Recommended Posts

Тъй като за 2-ри път влязоха в двора ми да крадът реших отново да си взема куче. 

Някой може ли да ме насочи какво куче да си взема.Преди няколко години имах немска овчарка.Най-важното е да е умно да е добър пазач,красиво,голямо(нормално),нямам много време за разходки така,че да кажем 3-4 пъти в седмицата ще го разхождам през другото веме ще е вързано на 5 метра синджир.

Старото ми куче беше много умно но и голяма лигла.Знаех кога лае заради човек кога лае когато човека е в двора,и кога лае котка.Не лаеше без смисъл,и усещаше чуждите хора.

И някои активен форум за кучета няма да ми е излишен ако има някои запознат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си каракачанска овчарска или ротвайлер, това са идеални пазачи за мен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се откажи от синджира, после почети малко повече за породите ... Животните не са играчка, да знаеш...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За къща ли става дума?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за къща става дума.И ще е на синджир защото много лесно може да излезе на пътя или да влезе в контакт с съседи и други хора...Ротвайлер не искам много са злобни.Насочил съм се към немска овчарка или каракачанска овчарка.Четох,че от сорта на карачанките и кавказките приемали само един човек за стопанин което в моя случай няма да е добре.Трябва да свикне с 4-5 човека.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли как да пуснеш дълга проволка и на нея де синджира. Не е добре за животното да няма ходене. Прочети за последиците от обездвижването. Иначе Каракачанка и Ротвайлер са идеалните кучета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти немска овчарка,може и да не е чистопородно.Другите едри породи са доста своенравни по-трудно подлежат на дресировка и ако нямаш достатъчно време да им отделиш може да са опасни.Ветеринарен лекар съм и ако имаш някакви въпроси може да питаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има как и къде,мога да го пусна на около 20-30 метра но е на такова място,че няма да има видимост където трябва.Точно това ми казаха за едрите породи,може да са опасни,по трудно възприемат,за да стане хубаво куче трябва много да яде,искат много внимание и големи разходки.Да кажем,че ще бъде немска овчарка!

Какво трябва да гледам при покупката,искам да е чисто кръвно какво да искам от продавача не съм на ясно но ако видя родителите ще ми е по ясно какво ще бъде кучето.

И като цяло всякаква информация за немската овчарка ще ми е полезна.Чета постояно в нета но мнения от собственици няма да е излишно.Нямам претенций дали да е мъжко или женско попринцип но чувам,че женските са по-кротки по-умни повече слушат и по-добре се възпитават.Кое да избера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквото ще да става само НЕ се спирай на Хъски или нещо от тоя род. НЕ СТАВАТ за пазачи + трябва ти аааааадски много време за да го научиш да възприема ... Няма друг такъв инат... 

Eдинственият вариянт да си сигурен в това да е чистокръвно е да го вземеш от развъдник... Но не мисля , че чистокръвността на кучето нещо значително. Имам куче което прибрах от гората защото някой го беше захвърлил като бебе... и сега е при баба ми ... Пиле да хвръкне и да се озове при зайците и започва да лае. А човек не може да припари до двора. Та мисълта ми е , че не е нужно да вземаш под внимание толкова чистокръвноста.

Редактирано от ObiChLiFk0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да е чистокръвно заради чертите му.Мой познати ми разправяха за тяхните кучета единия има ротвайлер ама е минало покрай ротвайлера,другия си купил лабрадор но като пораснало и то нищо общо с лабрадор.А Хъски,питбул или други такива побобни няма да си купя знам,че са инати и тъпички.Виждал съм хъски което не си знаеше името и общо взето можеше да му привлечеш вниманието само ако е вързано пуснеш ли го то не те познава става дивак гони всяко животно.Един път подгони едни кокошки и нищо не го спря разхфърли ги за секунди и изобщо не слуша стопаните си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ООооо въобще не са тъпи хъскитата , но се отклоняваме от темата. Проблема е в стопаните не в кучето ... Своенравни , но не и тъпи.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предивд,че масово''развъдниците'' в България са големи мошенници и са чисти търговци и нехаят за състоянието на кучето,важното е да се продаде.Чистопородните кучета имат и доста генетични заболявания за които е добре да се изследват в млада възраст,най-вече костно-ставни.Отделно ако е от развъдник или внесено отвън ,има голям шанс да си го вземете заразено от другите кучета и да цъфне болно след някой ден у вас.Ако има малко кръв от немска овчарка,и да не е чистопородно няма да сгрешиш.Не знам каква е тази мания за марково в БГ.Като му видиш погледа и как ти реагира на думите ще знаеш какво куче ще стане.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега огледай се за Кангал препоръчвам ти го защото имам женски. 

Гледам го на работата и всички които работят там се разбират с него. 

Невероятни пазачи респектират с ръст, но не са дебели породистите поне, много са привързани към семейството.

И мога да кажа, че са по добро решение от каракачанката тъй като в двора си имаме и такова и характера на каракачанките е непредвидим.

До моя кангал и района му не може да пристъпи непознат човек, направо мисия невъзможна пробва ли сме.

Лошото на тази порода е че трябва да ги социализираш от малки защото, ако към хора непознати лае и се хвърля то срещу други кучета не можеш да го спреш полудява напълно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво ще го правя тоя кангал??? :D Огромно е и яде като за 5 човека няма да мога да го изхраня с две думи не е моето куче инъче ми харесват големите породи,както и алабай.

Какво ще кажете за канадски вълк-черен.Най-много това ми допада но се срещат рядко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кане Корсо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Канадския вълк си е черно НОК. Един приятел отглеждаше кангали, действително нямат изхранване. В момента е взел мастиф. Хвърли им едно око, изглеждат страшни, но ако си го обучиш е идеално за пазач

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белгиска овчарка - малиноа , имам две прекрасни такива .  Много интелигентни и отлични пазачи без да се престарават .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших се ще бъде канадски вълк или обикновенна немска овчарка.Сега остава да намеря от къде да си го купя около Бургас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, такава порода " канадски вълк " няма. Не знам какво разбираш под " обикновена " овчарка, но ако си вземеш от жабите, които едвам ходят, ще имаш една машина за лайна - да ти наторява двора. За пазач не става. 

Сериозните породи не са за всеки, а и идеята да го държиш вързано ти казах - трябва да я забравиш. 

 

п.п. Много е лошо човек да не знае какво иска...  :punk:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черна немска овчарка а под обикновена имах предвид най-често срещаната жълто и черно....А какво искаш да кажеш с "жабите"?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помисли за двойка кучета - мъжко и женско...макар, че щом изхранването на 1 кангал ще ти е проблем, задачата ти става по-сложна. А кучетата имат и други разходи...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тия, дето се сещаш - изложбените, с падналата задница... Те са жабите...  :lol:  Повярвай ми, за нищо не стават.

Аз гледам в момента работна немска овчарка, чешко развъждане, ... но тя е друга бира. 

Най - добър съвет ти е дал колегата с Малиноа - та, една от белгийските овчарки..., само че не е за теб - без да се обиждаш. Едно от най - добрите задържания, сериозно хапане и неизчерпаема енергия. Но тя е, ... примерно 500 к.с.

Ако не си карал 100, 200, 300, ... разбираш ли ме. Не можеш да скочиш изведнъж в 500 коня... 

Гледането на куче не е проста работа, както и да изглежда. Още повече говорим за такива породи, които  искат опит, твърда ръка... 

И пак опит...

Иска си време, разбиране, любов... Познание за хранене, медицински даже. Трябва да ти идва отвътре, не просто да решиш, че нещо трябва да ти пази двора... Помисли си, ще е с теб 10 - 15 години, отговорността е голяма.

 

п.п. Ако взимаш немска овчарка, търси работен тип. И не от търгаши, които гледат само печалбата.

А хубаво куче си е пари - не знам какво си представяш, но едно 400 - 500 лева ще идат. Сега е времето да помислиш, защото женските ще почнат да се разгонват март - април, ... т.е май - юни ще има поколения... Около 60  - тия ден да го вземеш, ... имаш време да мислиш до лятото...  :punk:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно таква искам с ниската задница те ми харесват- не е ли това как да кажа...истинската немска овчарка(знам,че има и видове с изправени задници)

За малиноа-та и други хора ми казаха,че са умни и с доста възможности ползвали се за полицейски кучета.

Не ми трябва да прави номера и да е комисар рекс(май така се казваше).Искам да го науча на нормалните команди,да ме слуша да знае какво му говоря,далеч съм от мисълта само да ми пази двора(това с крадците го използвам като оправдание и,че е наложащо да има куче :D понеже не съм само аз в тази къща и трябва да се саобразявам за това подарих предишното ми куче.)Знам,че това е инвестиция за 15 години напред.Между мъжко и женко реших да е мъжко и то днес го реших като видях на място мъжко и женско.Отидох в един развъдник днес,макар че беше тъмно и човека ми предложи едно кученце,точно на 60 дена с една ваксина-дългокосместа немска овчарка.Кученцето беше много добре хранено едро с големи лапи и искаше да изяде мрежата за да ме докопа.Беше мъжко много красиво.Видях майката набързо докато ме лаеше,но забелязох,че не изправяше ушите постояно,а бащата беше уникален...Огромен с голяма козина хубаво черно и хубаво оранжево и двете имаха големи глави.Толкова видях в тъмното,малкото го дава за 250 лева и ми каза,че по хубаво за тези пари няма да намеря.В събота ще ходя да гледам женско късокосместо също за 250 лева,а за другата седмица чакам за още няколко оферти.

Човека ми каза,че го храни с консверви докато е малко после с гранули,също и,че тези кучета били пенсионирани полицейски и малките им ги обучавал също за полицейски не знам колко е вярно.Не смятам да ги развъждам и да изкарвам пари така,че ще е мъжко но с дълъг или къс косъм ще реша като разгледам още.

Редактирано от EG3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажете за немска овчарка на една годинка?Намерих я чрез познат мъжка е човека бил инструктор и е обучена на команди?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, ... честито, както се казва... Да те дари с много незабравими моменти.  :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Макс ...

 

Коледна тренировка...  :punk:

post-29753-0-96880100-1451211630_thumb.jpg

post-29753-0-03399100-1451211652_thumb.jpg

post-29753-0-95865600-1451211669_thumb.jpg

post-29753-0-29599700-1451211698_thumb.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха като гледам голяма дискусия са дръпнали за този красавец във фейсбук групата. Браво много добре изглежда и аз харесвам точно този- работен тип на породата. Последно време екстериорния тип изглежда все по-безобразно, поне според мен. Като си търсих не можах да си намеря точно работен тип, а кръстоска между двете.

036413227.jpg?r=0036413223.jpg?r=0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моя хубосник:

 

1918304_10205710853271310_50614488109240

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той шофьор ще става :D  ама и грейката му ходи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иска да подава газчица на Type S-a, грейката е яка да и мен ме радва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...